اخبار

تاریخ خبر: 1396/01/04
زمان خبر :13: 11
نوع خبر :خبر

b_News ترس را در سال جديد رها کنيد

arangfilm agency

 

سال جديد رسيده است و فرصت هاي زيادي را همراه با خود آورده است که اگر به آن ها فرصت بدهيد از شما انساني قوي مي سازند. اجازه ندهيد ترس ها مانع موفقيت تان شوند. آن ها را رها کنيد و در کسب تجربه آزاد باشيد. ترس زماني به سراغ تان مي آيد که مي خواهيد گام هاي بزرگي برداريد. ترس از ريسک کردن تنها مانع بين شما و يک زندگي لذت بخش، رضايت بخش و موفقيت آميز است. اگر در محيط کار در منطقه امن خودتان بمانيد شايد هيچوقت به موفقيت و پيشرفت نرسيد.
موفق ترين انسان هاي دنيا با ترس هاي خود رو به رو شده اند و به آن ها خوش آمد گفته اند. آيا شما هم مي توانيد؟ در ابتدا بياييد با اين احساس پيچيده بيشتر آشنا شويم.


مواجهه با ترس
اغلب اوقات ترس و نگراني تاثيرات منفي گرايي هستند که تاثير مخربي دارند. فقط خود شما هستيد که کنترل صد در صد روي افکار و اعمالتان داريد.
افکار منفي را مي توان در چند ثانيه به مثبت تبديل کرد. البته اگر توانايي آموزش به خودتان را داشته باشيد. اضطراب چيزي نيست که ما خودمان در خود ايجاد کنيم. ترس و اضطراب ناخودآگاه با شکست ايجاد مي شوند و تداوم پيدا مي کنند. مهم اين است که بدانيم با آن چه کنيم و چقدر به آن اجازه غالب شدن بدهيم.
برادرزاده ترس استرس است و به جز تاثيراتي که روي مغز مي گذارد مشکلاتي چون حمله قلبي، سکته، اختلال در سيستم ايمني و آسيب هاي جسمي و… نيز ايجاد مي کنند.


چگونه ترس را رها کنيم؟
براي مديريت اين احساس چه کارهايي مي توان انجام داد؟چگونه به آن اجازه دهيم که از ما فردي قوي در زندگي کاري مان بسازد؟ براي اين کارها از ايده هاي زير بهره مند شويد:

از سيستم هدايت شخصي استفاده کنيد: سعي کنيد محيط اطراف تان را به خوبي کنترل کنيد. چه چيزهايي را بيشتر مي بينيد؟ اگر احساس مي کنيد چيزهايي که مي بينيد حس بدي به شما مي دهد به صداي درونتان گوش دهيد اگر چنين بود احساس تان درست است. برنامه ريزي کنيد و ترس هاي تان را با اهدافي که هيولاي ترس را کوچک نشان مي دهد تحت الشعاع قرار دهيد. به خودتان اجازه دهيد که در چشم هاي ترس نگاه کنيد تا به جرات برسيد. اينگونه به راه حل هايي مي رسيد که هرگز قبلا نرسيده بوديد و زندگي تان تغيير خواهد کرد.

با چه کسي وقت مي گذرانيد؟
منفي همه جا هست در اخبار يا حتي در صحبت هاي خانوادگي. ما در جامعه اي بر پايه ترس با سرفصل هاي روزانه زندگي مي کنيم. به آنچه ديگران درباره شما فکر مي کنند توجه کنيد اما آن ها را گلچين کنيد و از انسان هاي مسموم دور شويد. با انسان هايي ارتباط برقرار کنيد که افکاري مثبت دارند.

به اشتباهات اجازه دهيد براي شما کار کنند: اين را درک کنيد که شانس نياوردن و اشتباه در مسير زندگي امري کاملا طبيعي است که براي هر کسي اتفاق مي افتد. انسان هاي ريسک پذيري که بدون هيچ محدوديتي پيش مي روند در زندگي رشد بيشتري خواهند داشت. درس هاي زندگي مي توانند شما را براي سالي پر از موفقيت آماده کنند.

بخنديد: ببينيد چه چيزهايي شما را به خنده وا مي دارد. دوستان؟ مطالعه؟ فيلم هاي کمدي؟ يا فيلم هاي فيسبوک و يوتيوب؟ ديگر زمانش رسيده که سرگرمي هاي جديدي به کامپيوترتان اضافه کنيد. اين کار باعث مي شود بهتر بتوانيد با ترس مقابله کنيد و خلاقيت بيشتري داشته باشيد. در محيط کار با شوخ طبعي کمي از اضطراب خود بکاهيد.

خودتان را دوست داشته باشيد
: شايد اين سخت ترين و مهم ترين کار اين باشد که گفتگوهاي منفي با خود را کنار گذاشته و خودتان را دوست داشته باشيد. هنگامي که مي خواهيد ارزش واقعي خودتان را درک کنيد بايد براي خودتان صلح و آرامش ايجاد کنيد.و اگر ترس مانع از اين کار مي شود از غريزه دروني تان پيروي کنيد و در صورت لزوم توصيه هاي درمان شناسان را اجرا کنيد. وقتي به خودتان ارزش بدهيد و خودتان را دوست داشته باشيد به چيزهاي غير قابل تصوري خواهيد رسيد.

وقتي اين تعهد را به خودتان بدهيد که در سال جديد ترس را رها کنيد روزنه جديدي را به يک زندگي سراسر لذت و موفقيت باز کرده ايد که هرگز در ذهنتان تصورش را هم نمي کرديد.

 

تي نيوز


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315