اخبار

تاریخ خبر: 1395/12/06
زمان خبر :10: 02
نوع خبر :خبر

b_News ۷ عادت اسرارآمیز میلیونرهای خودساخته!

arangfilm agency
اگر به آن چيزي تبديل مي‌شويم که بارها و بارها انجامش مي‌دهيم، عادت‌هاي بد مي‌توانند ما را ضعيف کنند و "عادت‌هاي ارزشمند" مي‌توانند ما را به ثروت برسانند.

اين فرضيه توماس کورلي، مولف يک کتاب جديد و پرفروش است که مدت 5 سال به مطالعه روي عادت‌هاي افراد فقير و ميليونرهاي خودساخته پرداخت.

جالب است که وقتي او از افراد مي‌پرسيد که آيا عادت‌هاي روزانه براي موفقيت‌هاي مالي در زندگي مهم هستند يا خير، 52 درصد از افراد ثروتمند و 3 درصد از افراد فقيري که مطالعه بر روي آنان صورت مي‌گرفت، با اين موضوع موافق بودند.

«افراد ثروتمند فکر مي‌کنند که عادت‌هاي بد "اتفاقات زيان‌بار" و عادت‌هاي خوب " اتفاقات خجسته" را مي‌سازند، به اين معني که عادت‌هاي خوب فرصت‌هايي براي افراد ايجاد مي‌کنند تا شانس و اقبال خود را امتحان کنند. وقتي حرف از شانس و اقبال شد، بسياري از افراد ثروتمند گفتند که خوش‌شانس بودند و بسياري از فقرا گفتند که بدشانس بودند.»

خوشبختانه، عادت‌هاي بد را مي‌توان با کمي تلاش تغيير داد. براي شروع مي‌توان با يک سري «عادت‌هاي کوچک» سالم آغاز کرد.

عادت‌هاي کوچک ممکن است خوردن توت فرنگي‌هاي يخ زده به جاي بستني هنگام تماشاي تلوزيون باشد يا پرداخت شهريه روز بعد باشگاه ورزشي قبل از ترک آنجا. مي‌بينيد نياز به هيچ زحمت و تلاشي نيست.

وقتي تصميم مي‌گيرد از صفر به 100 برسيد، به جاي آن که مثلاً خود را غرق در بازبيني دقيق عادت‌هاي خود کنيد و هر روز سخت تلاش ‌کنيد، اين عادت‌هاي‌ کوچک نشانه‌ها‌ و سرنخ‌هايي را مي‌سازند که بعداً عادت‌هاي شما از همين سرنخ‌ها شکل مي‌گيرند.

همين پرداخت شهريه روز بعد باشگاه موجب مي‌شود تا روحيه ورزش کردن کم کم در شما شکل بگيرد و به يک عادت خوب تبديل شود. اين عمل ساده و به ظاهر بي‌معني، انگيزه‌هاي رواني بسيار پيچيده‌اي را ايجاد مي‌کند:

1- تنظيم يک استاندارد کيفيتي بسيار پايين که مستلزم هيچ تلاشي براي انجام آن وظيفه نباشد، توانايي شما را در انجام آن وظيفه بسيار بالا مي‌برد.

2- با تعيين يک هدف فوق‌العاده ساده که عمداً از جانب شما صورت مي‌گيرد، در واقع محيطي را مي‌سازيد که موفقيت‌هاي دائمي و بازخوردهاي مثبت روزانه را براي شما به همراه خواهد داشت.

3- مهمتر از همه: با تعيين عمدي اهداف بسيار ساده و دست يافتن مکرر به آن‌ها، ذهن شما پس از مدتي تحريک مي‌شود. ديگر نمي‌توانيد اين عادت‌ها را به طور کامل  دنبال نکنيد و همين عمل‌هاي کوچک و ساده در آخر به انجام کل پروسه ختم مي‌شوند.

حالا که فهميديم چگونه عادت‌هاي جديد سالم بسازيم، مي‌توانيم "رفتارهاي ارزشمند" ميليونرها را تمرين کنيم.

1- آن‌ها شور و اشتياق را تمرين مي‌کنند

  پرفسور محقق دانشگاه هاستون- برني برون- از 640 مدير کسب و کار و کارآفرين پرسيد که آيا براي کاري که انجام مي‌دهد، اهميت قائلند؟

اين پرفسور مي‌گويد: «به نظر نمي‌رسد بتوانيد يک رهبر فوق‌العاده باشيد در حالي که هيچ حسي نسبت به هدف و کاري که انجام مي‌دهيد، نداريد.»

هدف و شور اشتياق براي موفق شدن بسيار مهمتر از تمرکز روي پول و درآمد است. شور و اشتياق باعث مي‌شود کار کردن لذت بخش گردد. شور و اشتياق به شما انرژي، پشتکار و تمرکز مي‌بخشد تا بر شکست‌ها، اشتباهات و رد شدن‌ها غلبه کنيد.

2- آن‌ها مطالعه مي‌کنند

ميليونرها ترجيح مي‌دهند در مورد خودياري، توسعه شخصي، تاريخچه و بيوگرافي افراد موفق مطالعه کنند، روزنامه و يا کتاب‌ بخوانند. کولي مي‌گويد: «88 درصد افراد ثروتمند 30 دقيق از روز را صرف مطالعه در خصوص خودآموزي و به‌سازي خود مي‌کنند.»

ريچارد برانسون مي‌گويد او هر روز ورزش‌هايي همچون يوگا، صخره‌نوردي و دويدن را انجام مي‌دهد تا به اين طريق عملکرد و بهروره‌وري ذهن خود را ارتقاء ببخشد. کورلي مي‌نويسد «76 درصد افراد ثروتمند هر روز 30 دقيقه ايروبيک کار مي‌کنند. تمرينات کارديو يا هوازي نه تنها براي بدن بلکه براي مغز هم خوب است و موجب رشد اعصاب (سلول‌هاي مغزي) در مغز مي‌گردد... ورزش کردن توليد گلوکز را افزايش مي‌دهد. گلوکز سوخت مغز است.»

4- پس‌انداز مي‌کنند

کورلي مي‌گويد که قانون 20/80 (استفاده 80 درصد از درآمد و پس‌انداز کردن 20 درصد) يک «عادت ارزشمند» است. او مي‌گويد: «ثروتمند بودن، فقط به پول بيشتر درآوردن نيست. بلکه به پس‌انداز کردن و ثروت‌اندوزي است. اکثر آدم‌هايي که من مورد مطالعه قرار دادم، به خاطر اين که پول زيادي درمي‌آوردند، ثروتمند نبودند، بلکه به اين خاطر ثروتمند بودند که زياد پس انداز مي‌کردند.»

5- آن‌ها مربي دارند و مربي ديگران هستند

اين که برخي افراد موفق هستند، به اين معني نيست که نياز به کمک ندارند. مارک زاکربرگ مربي دارد، بيل گيتس يا ريچارد برنسون مربي دارند. کورلي مي‌افزايد: «يافتن يک مربي شما را در مسير سريع‌تري براي ثروت‌اندوزي قرار مي‌دهد... مربيان درس‌هاي ارزشمند زندگي خود را با شما در ميان مي‌گذارند، آن‌ها هم از مربيان خود درس آموخته‌اند. ميليونرها مي‌دانند که کمک ديگران مي‌تواند هر کسي را قدرتمند کند. بدون داشتن تيمي از افراد خوش فکر با ذهن موفق، هيچ موفقيتي درک نمي‌شود. بهترين راه تشکيل يک تيم، پيشنهاد کمک به افراد خوش فکر ديگر است.»

6- آن‌ها به ارتباط‌هايشان توجه دارند

رابطه‌هاي ما بيشترين تاثير را روي سلامت و طول عمر ما دارند. 88 درصد ميليونرهاي مورد مطالعه بر اين باور بودند که «ارتباط‌ها براي موفقيت مالي بسيار مهم و حياتي هستند.»

تنها 17 درصد شرکت‌کنندگان فقير با اين گفته موافق بودند. رابطه‌هاي خوب ما را خوشحال‌تر مي‌کنند، به ما انگيزه و حس حمايت شدن مي‌بخشند و اغلب منجر به پيدايش فرصت‌ها مي‌شوند. کورلي پيشنهاد مي‌کند که افراد منفي را از زندگيمان دور کنيم.

7- آن‌ها زمان را متوقف مي‌کنند

ري داليو، بنيانگذار ميلياردر بزرگترين صندوق سرمايه‌گذاري در جهان، Bridgewater Associates  مي‌گويد: «مراقبه يا مديتيشن، بيش از هر چيز ديگري بزرگ‌ترين عنصر سازنده موفقيت‌هاي من در زندگي بوده است.»

اما، آن‌ها هر روز زماني را به تامل کردن اختصاص مي‌دهند. «فکر کردن در موفقيت نقش کليدي دارد، ميليونرها حدود 15 تا 30 دقيقه در روز را صرف تفکر و تامل مي‌کنند تا ببنيد که آيا  سلامت، رابطه و کارشان در مسير درستي قرار دارد و اين که چه چکارهايي مي‌توانند در جهت بهبود آن‌ها انجام دهند. آن‌ها در اين زمان فراغت علاوه بر اين که در مورد ديدگاه‌هايشان فکر مي‌کنند، چشم‌انداز ذهني مثبت را هم به آن مي‌افزايند که نشانه‌ي موفقيت است.» اگر به صداي افکارتان گوش دهيد و از آن‌ها مطلع باشيد، متوجه مي‌شويد که اکثر آن‌ها منفي هستند. اما شما تنها زماني متوجه اين افکار مي‌شويد که خودتان بخواهيد. آگاهي بسيار مهم است.  

شبکه
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315