اخبار

تاریخ خبر: 1395/12/01
زمان خبر :09: 12
نوع خبر :خبر

b_News ۱۸ عادت مخرب که موفقیت شما را به تاخیر می‌اندازند!

arangfilm agency
عادت‌ها پايه و اساس زندگي‌ روزمره ما هستند. ما اعمال روزانه خود را مي‌سازيم و در نهايت اين عادت‌ها و روتين‌ها هستند که به ما شکل مي‌دهند.

عادت‌ها پايه و اساس زندگي‌ روزمره ما هستند. ما اعمال روزانه خود را مي‌سازيم و در نهايت اين عادت‌ها و روتين‌ها هستند که به ما شکل مي‌دهند يا عادت‌هاي خوبي را در خود به وجود مي‌آوريم که از ما حمايت مي‌کنند و ما را به سمت اهدافمان سوق مي‌دهند يا عادت‌هايي بدي را در خود پرورش مي‌دهيم که توانايي ما را در رسيدن به موفقيت تحليل مي‌برند. اما نکته مهم اين جا است که: «اگر با عادت‌هاي بد زندگي کنيم، رسيدن به روياهان برايمان دشوار مي‌گردد.»

در ادامه قصد داريم 18 عادت مخرب را به شما بگوييم که ما را از موفقيت عقب مي‌رانند:

1- به دنبال تاييد ديگران هستيد

اگر تمرکز خود را روي اين مسئله گذاشته‌ايد که ديگران در مورد شما چه فکري مي‌کنند، پس به صداي خودتان گوش نمي‌دهيد. تلاش شما براي بدست آوردن تاييد ديگران فقط باعث عقب راندن شما مي‌شود. بعضي وقت‌ها خوب است که نظر ديگران را داشته باشيد، اما نيازي به تعريف و تمجيد دائم اطرافيان خود نداريد. شما خودتان هستيد، با موفقيت‌ها و شکست‌هايتان. در نهايت هم بايد روي پاهاي خودتان بايستيد.

2- تقصيرها را گردن ديگري مي‌اندازيد

اين که بخواهيم از تقصيرها شانه خالي کنيم و آن را به گردن بقيه بياندازيم، کار وسوسه‌کننده‌اي است. در حقيقت، طبيعي است که بخواهيم کم و کسري‌ها را به گردن ديگران بياندازيم. به جاي بهانه آوردن، وارد عمل شويد. به دنبال دليل نباشيد که بي‌گناهي خود را ثابت کنيد، بلکه به اين فکر کنيد که با انجام چه تغييراتي مي‌توانيد مشکل را حل کنيد. مهم نيست که شرايط چگونه است، بايد روي رفتارهاي خود کنترل داشته باشيد.

3- تعريفي از اهداف خود نداريد

بسياري از افراد ايده و رويايي دارند که مي‌خواهند آن را به واقعيت تبديل کنند. اما بدون داشتن يک برنامه ثابت و محکم و يک ديدگاه واضح، هيچ راهي براي رسيدن به هيچ هدفي نخواهيد داشت. تعريف هدف‌ها اولين قدم براي رسيدن به آن‌ها است. يعني کشيدن نقشه‌ راه که شما را هدايت مي‌کند. بدون داشتن برنامه و نقشه‌ راه براي آينده، ممکن است از مسير خارج شويد؛ بدون آن که حتي خودتان متوجه باشيد.

4- از سلامت خود غافل‌ايد

خود را به رفتارهايي مبتلا مي‌کنيد که به ضرر سلامتي شما هستند، مثل درست غذا نخوردن، ورزش نکردن يا عدم داشتن خواب کافي که شما را هم از نظر ذهني و هم فيزيکي خسته، مضطرب و مستعد ابتلا به بيماري‌ها مي‌کنند. اين‌ها مي‌توانند روي توانايي و عملکرد شما تاثير بگذارند و وقتي شما حالتان خوب نباشد، تمرکزي روي کارهايتان نداريد و بهره‌وري کاهش مي‌يابد.

5- به خودتان شک داريد

افکار منفي و ترس از طرد شدن، وجود شما را با ترديد و دودلي پر مي‌کند. اگر دائم به خودتان شک داشته باشيد و از خود بپرسيد که آيا اهدافتان دست‌يافتني هستند، احساسات بدبينانه تاثير خود را در زندگي شما مي‌گذارند. خود را گرفتار افکار منفي نکنيد. اگر خود را عقب بکشيد، هرگز به موفقيت نمي‌رسيد. اگر خودتان را باور داشته باشيد و موفقيت خود را تجسم کنيد، بي‌شک موفقيت برايتان دست‌يافتني‌تر خواهد شد.

6- سستي و تنبلي مي‌کنيد

طفره رفتن از انجام کارها و به تعويق انداختن آن‌ها، در واقع دامي براي موفقيت است. عدم موفقيت در پيشبرد کارها سرانجام موجب رکود خواهد شد. اگر از برداشتن گام‌هاي بعدي بترسيد، در نهايت اين بي‌تفاوتي است که شما را پيش مي‌برد. رهبر، کسي است که مي‌داند چه موقع وارد عمل شود و فرصت را در دست بگيرد. در برخي موارد، لازم است برنامه‌ريزي را متوقف کرده و کار را آغاز کنيد.

7- تغذيه کردن حواس‌پرتي‌ها

بياييد با حقيقت روبرو شويم، چيزهايي که موجب حواس‌پرتي ما مي‌شوند، اصلاً کم نيستند- سلام به شبکه‌‌هاي اجتماعي. وقتي حواس شما به يک ميليون جهت کشيده مي‌شود، ديگر تمرکز کردن روي افکارتان برايتان دشوار مي‌گردد. از هر آنچه که حواس‌پرتي شما را تغذيه مي‌کند و شما را از اهدافتان دور مي‌سازد، اجتناب کنيد. اگر مي‌دانيد کاري حواس شما را از يک کار به کار ديگري پرت مي‌کند، نفس عميق بکشيد. آرام بگيرد و ذهن خود را آرام کنيد. با انجام اين کار مي‌توانيد تمرکز کنيد و بهره‌وري خود را بالا ببريد.

8- انتقاد از خود يا ديگران

اگر دائماً از خود يا ديگران انتقاد ‌کنيد، در واقع منفي‌گرايي و بدبيني را به زندگي خود دعوت مي‌کنيد. شما با گفتن جملاتي همچون "من نادان هستم" يا اين که " نمي‌توانم هيچ کاري را درست انجام دهم" زخم‌هايي را به خود وارد مي‌کنيد که شما را از پيشروي باز مي‌دارند. همچنين وقتي از ديگران انتقاد مي‌کنيد، آن‌ها را از اوج به پايين مي‌کشيد. از اين کارها دست برداريد. رفتارهاي مثبت را جايگزين عادت‌هاي منفي خود کنيد. خوبي‌هاي خود و اطرافيانتان را ببينيد. بدنبال راهي باشيد که خود و ديگران را بالا بکشيد.

9- ماندن در منطقه امن

ريسک کردن براي خيلي از ما کار ترسناکي است. و بيرون آمدن از منطقه امن يعني دعوت کردن از شکست‌هاي احتمالي. اما تا زماني که چيزي را امتحان نکنيد، هرگز متوجه توانايي‌هايي واقعي خود نخواهيد شد. به رهبران بسياري از کسب و کارها فکر کنيد که جهش‌هاي راديکالي در خروج از منطقه امن خود داشته‌اند، مثل بيل گيتس، ريچارد برانسون، لري ليسون و وارن بافت؛ و همگي در لحظاتي از زندگي خود شکست را تجربه کرده‌اند. اگر آن‌ها اين چنين خطر نمي‌کردند، هرگز موفق نمي‌شدند.

10- بايد هميشه کامل باشيد

هيچ کس کامل نيست. تلاش دائمي براي رسيد به کمال، سدي بلند بر سر راه شما قرار مي‌دهد. چيزهايي در زندگي وجود دارند که شما در آن‌ها مهارت داريد و خوب عمل مي‌کنيد و البته چيزهاي زيادي هم هستند که انجام آن‌ها تلاش زياد شما را مي‌طلبند. به جاي آن که توقعات دست‌نيافتني براي خود دست و پا کنيد، بپذيريد که ممکن است اشتباه کنيد. اگر از آن اشتباهات درس بگيريد، به واسطه تجربياتي که کسب مي‌کنيد، قوي‌تر خواهيد شد.

11- منتظر زمان مناسب هستيد

آيا شما هم جزو کساني هستيد که تا وقتي زمانش فرا نرسيده، وارد عمل نمي‌شويد؟ نگذاريد ترس مانع پيشروي شما شود. اگر کاري را شروع نکنيد، هرگز در آن موفق نمي‌شويد.

12- بودجه نداريد

خرج‌هاي بي‌مورد و هزينه‌ کردن‌هاي بيجا در نهايت منجر به مشکلات مالي مي‌شوند. حتي عدم توجه به هزينه‌هاي کوچک هم مي‌تواند براي بودجه شما زيان‌بار باشد. تنظيم بودجه مي‌تواند از نظر مالي شما را تامين کند. به‌علاوه اگر عادت‌هاي خوب مالي داشته باشيد، نگراني‌هاي مالي کمتر به سراغ‌تان مي‌آيد، در نتيجه مي‌توانيد زمان و انرژي خود را صرف کارهايي کنيد که واقعاً مهم هستند.

13- اهميت پشتکار و استقامت را ناديده مي‌گيريد

در بحث موفقيت، اين فرضيه اشتباه را که استعداد بهتر از پشتکار و استقامت است، کنار بگذاريد. به طور حتم استعداد مي‌تواند کمک کننده باشد، اما استعداد را مي‌توان با مرور زمان پرورش داد. اما پشتکار و استقامت همانند موتوري است که شما را به خط پايان مي‌رساند. تلاش و کار بي‌وقفه سلاح مخفي شما براي رسيدن به موفقيت هستند.

  14- نمي‌دانيد چه موقع رهايش کنيد

شما ساعت‌ها روي يک پروژه وقت مي‌گذاريد، هزاران راهکار را امتحان مي‌کنيد، تکنيک‌ها را تغيير مي‌دهيد و منابع را به سمت آن جاري مي‌کنيد. اما مهم نيست چقدر سخت کار مي‌کنيد، اين يک طرح شکست خورده است. زماني فرا مي‌رسد که ديگر بايد رهايش کنيد. البته مي‌دانيم که رها کردن چيزي که هم از نظر عاطفي و هم مالي به آن وابسته شده‌ايد، دشوار است. اما اين که بدانيد چه زماني تلاش بي‌فايده را رها کنيد، اين آزادي را به شما مي‌دهد که روي کارهاي جديدتر تمرکز کنيد و از فرصت‌هاي ديگر استفاده نماييد.

15- به تعليم و تربيت خود نمي‌پردازيد

افراد موفق تقريباً هميشه خوانندگان حريص و پرولعي هستند. خواندن، اصلي‌ترين روشي است که مي‌توانيد با آن به تعليم و تربيت خود بپردازيد. با خواندن، پنجره‌اي با چشم‌اندازهاي مختلف پيش چشمان شما گشوده خواهد شد.

16- سوال نمي‌پرسيد

کساني که با ذهن باز سوال مي‌پرسند و گوش مي‌دهند نسبت به تحولات و اتفاقات اطراف خود به آگاهي بهتري مي‌رسند. سوال پرسيدن به شما کمک مي‌کند تا اطلاعات لازم را کسب کنيد و تصميمات بهتري بگيريد. کساني که باور دارند همه چيز را مي‌دانند قطعاً در اشتباه هستند.

17- به خاطر اشتباهات‌تان عذرخواهي نمي‌کنيد

همه ما اشتباه مي‌کنيم، اما اين که اشتباهاتمان را گردن بگيريم و آن را بپذيريم، مي‌تواند کار دشواري باشد.عذرخواهي کردن در ميان اطرافيان شما اعتماد ايجاد مي‌کند. اين که به اشتباهات خود اعتراف مي‌کنيد، نشان مي‌دهد که فرد صادق و روشن فکري هستيد و همين کار مي‌تواند به پيشروي شما کمک کند.

  18- شکست بر شما مستولي مي‌شود

نگذاريد شکست بر شما غلبه کند. آن را همانند يک مدال افتخار به تن کنيد. شما خطر کرده‌ايد و جواب نگرفته‌ايد. حس وحشتناکي دارد؛ اما بايد بدانيد که تنها نيستيد. گاهي وقت‌ها هيچ کس بدون شکست به موفقيت نمي‌رسد. از شکست‌ها درس بگيريد؛ چون هر آنچه ياد مي‌گيريد مي‌تواند به پيشروي و تصميمات بهتر شما در آينده کمک کند.

شبکه
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315