اخبار

تاریخ خبر: 1395/11/19
زمان خبر :11: 13
نوع خبر :خبر

b_News ۱۰ دلیل بد برای کارآفرین شدن

arangfilm agency
هر کارآفريني بايد در مورد نقاط ضعف و قدرت خود صادق و در مورد دلايل انتخاب مسير کارآفريني واقع بين باشد. براي هر کارآفريني، حتي بهترين فرصت‌هاي کسب و کار، اگر با دلايل غلطي همراه باشند، به احتمال زياد به سرانجام نخواهند رسيد. انگيزه نقش مهمي را در راه‌اندازي يک کسب و کار ايفا مي‌کند و اگر شما دلايل درستي براي راه‌اندازي آن نداشته باشيد، در نهايت موفق نخواهيد شد.
 

اکثر کارآفرينان مي‌گويند که به دنبال علاقه‌ خود يا حل مسائلي بودند که در زندگيشان با آن‌ها برخورد داشته‌اند. اما گاهي اوقات، بنيانگذاران استارتاپ نيت خوبي ندارند.

در ادامه دلايلي را عنوان مي‌کنيم که بهتر است به خاطر آن‌ها به سراغ کارآفرين شدن نرويد:

1- مي‌خواهيد ثروتمند شويد

کارآفريناني که صاحب ثروت عظيمي هستند، به احتمال زياد به قصد ثروتمند شدن وارد آن کسب و کار نشده‌اند. آنان به دنبال روش نويني براي جستجوي اطلاعات آنلاين بوده‌اند، يا عاشق يافتن و ايجاد فرصت‌هايي براي گسترش راهي که بتوانند علاقه و اشتياق خود را بيان کنند و بعد متوجه شدند که مي‌توانند از اين راه کسب درآمد هم بکنند. کارآفريناني که ثروتمند شده‌اند به دليل علاقه‌شان به کاري است که انجام مي‌دهند. علاقه به کار معني فراتري براي آنان دارد. آن‌ها براي رسيدن به هدفشان از هيچ کاري فروگذار نمي‌کنند و اغلب خطر و مشکلات شخصي و ساعت کاري برايشان معنايي ندارد. و در اين مسير پول درآوردن اجتناب ناپذير است.

2- مي‌خواهيد معروف شويد

عنوان مديرعاملي يا کارآفريني با مسئوليت بسيار بالايي همراه است، و هرگز نبايد آن را سرسري گرفت و بي‌توجه بود. هرگز نبايد کسب و کاري را به دليل پيدا کردن يک عنوان شغلي يا به خاطر معروف شدن آغاز کرد. حتي کسب و کارهايي که توجه‌هاي زيادي را به خود جلب کرده‌اند و بسيار مطرح هستند نيز اگر خوب اجرا نشوند، رو به فنا خواهند رفت. به جاي اين که فکر کنيد "چگونه مي‌توانم معروف شوم؟"  از خودتان بپرسيد " چگونه مي‌توانم چيزي را خلق کنم که شايسته توجه باشد؟"

3- از کار کردن براي ديگران خسته شده‌ايد

مي‌خواهيد رئيس خودتان باشيد؟ از سياست‌‌هاي اداري متنفريد؟ قابل درک است؛ اما شروع کسب و کار خودتان چالش‌هاي جديدي را پيش پاي شما مي‌گذارد. مشتري داريد که پول شما را نمي‌دهد؟ مشکل خودتان است. حالا ديگر کسي را نداريد تا به خاطر کم و کاستي‌ها سرزنشش کنيد. شايد از کار سخت و طاقت‌فرساي گزارش دادن به ديگران و ثبت و بايگاني تمام اسناد و مداراک متنفر باشيد، اما حالا اگر حواستان به تمام کارها نباشد و بر آن‌ها نظارت و کنترل نداشته باشيد، از خودتان متنفر مي‌شويد.

4- مي‌خواهيد کمتر کار کنيد

 شغل فعلي خود را دوست نداريد، هميشه مشغول اضافه کاري هستيد و 60 ساعت در هفته کار مي‌کنيد، و فکر مي‌کنيد هرگز وقتي براي خانواده و دوستان خود نداريد. پيش خودتان فکر مي‌کنيد که " من بايد کسب و کار خودم را راه بيندازم تا مجبور نباشم اين همه کار کنم." اشتباه فکر مي‌کنيد. راه‌اندازي و رونق يک کسب و کار به مراتب کار و استرس بيشتري را در مقايسه با زماني که فقط يک کارمند هستيد، براي شما به همراه خواهد داشت. شايد لازم باشد به دقت دلايل خستگي و استرس خود را در محل کار بررسي کنيد. با راه‌اندازي يک کسب و کار جديد، مشکلات شخصي و مشکلات سلامتي شما حل نمي‌شود.

5- مي‌خواهيد به ديگران ثابت کنيد که مي‌توانيد

اکثر ما و به‌خصوص کارآفريناني که رقابت تنگاتنگي با يکديگر دارند، وقتي مي‌شنويم که مي‌گويند شما نمي‌توانيد فلان کار را انجام دهيد، مي‌خواهيم به آن‌‌ها ثابت کنيم که اشتباه مي‌کنند. گاهي اوقات خوب است که به ديگران بفهمانيد که در مورد شما اشتباه مي‌کنند، چون اين کار به شما کمي انگيزه مي‌دهد. اما هرگز نبايد براي اثبات خودتان و توانايي‌هايتان به آن‌ها يک کسب و کار راه بياندازيد.

6- وقت اضافي داريد و به درآمد دوم نياز داريد

کارآفريني، کار پاره‌وقت نيست. راه‌اندازي يک کسب و کار در واقع به معني هزينه دوم است تا درآمد دوم. براي کسب درآمد بيشتر بهتر است به فکر يک شغل پاره وقت در همان شرکت باشيد تا راه انداختن يک کسب و کار.

7- تمام دوستانتان کسب و کار پررونق خودشان را دارند و به نظر مي‌رسد خوب کار مي‌کنند

نبايد تمام حرف‌هاي اغراق‌آميز يا هر آنچه که در محافل اجتماعي رد و بدل مي‌شوند را باور کنيد. حتي دوستان خوب هم مايل نيستند در مورد سختي‌هاي کار و يا دوره‌هاي دشواري که براي رسيدن به موفقيت فعلي سپري کرده‌اند، صحبت کنند.

8- خانواده شما هميشه مشغول کسب و کار بوده‌اند

به نظر مي‌رسد کارآفرينان خوب، استعداد ذاتي خاصي دارند، اما مشخص نيست که اين ويژگي‌ها و استعدادها به طور خودکار به فرزندان منتقل شود. اگر علاقه و اشتياق خود را در جاي ديگري مي‌بينيد، سعي نکنيد کسب و کار خانوداگي راه بياندازيد.

9- مي‌خواهيد کاري براي جامعه انجام داده باشيد

نيت شما قابل تقدير است، اما اين را بايد بعد از ايجاد يک شرکت موفق بگوييد، نه قبل از آن. اگر تغيير جهان انگيزه اصلي شما است و پول برايتان مهم نيست، پس انجام‌اش دهيد، بدون آن که اجازه دهيد راه‌اندازي يک شرکت، روند حرکت شما را کند نمايد.

10- مي‌خواهيد يک کار خاص انجام دهيد

شروع کسب وکار خودتان با اين پيش‌بيني که وظيفه شغلي محدودتري خواهيد داشت، يک منطق اشتباه است. حتي اگر برنامه شما تعمير ويولن‌هاي کمياب باشد، هنوز هم بايد مطمئن باشيد که آيا از پس حسابداري، بازاريابي و يا ماليات برمي‌آييد يا خير.

منبع: ناواستارتاپ

بازنشر: شبکه

 
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315