اخبار

تاریخ خبر: 1395/11/14
زمان خبر :08: 01
نوع خبر :خبر

b_News کارآفرینان نگران این ۱۰ چیز نیستند!

arangfilm agency
هر کسي مي‌خواهد رمز موفقيت را بداند. به همين دليل است که ما به دنبال الگوسازي از افرادي همچون بيل گيتس، استيوجابز و مارک زاکربرگ هستيم. اما بزرگترين درسي که مي‌توانيم از آن‌ها ياد بگيريم، چيست؟ اين که تنها نگران چيزهايي باشيم که مي‌توانيم کنترلشان کنيم و از بقيه چشم‌پوشي نماييم.

کارآفرينان برجسته  و موفق، انسان‌هاي استثنايي هستند و اقداماتشان ستودني و شجاعانه است. آن‌ها روي هدف تمرکز مي‌کنند؛ نگران عوامل دنيوي يا خطرات احتمالي آن نيستند. آن‌ها به دنبال آينده‌اند و براي آينده کار مي‌کنند. با وجود اين که ممکن است کارآفرينان انسان‌هاي کاملي نباشند، اما در يک مورد واقعاً درست عمل مي‌کنند ، آن‌ها مي‌دانند که براي رسيدن به اهداف بزرگ و متعالي، بايد روي کاري که انجام مي‌دهند يک نوع تمرکز خاص و تيزبينانه داشته باشند.

و اما 10 چيزي که کارآفرينان مثبت‌انديش به هيچ وجه نگرانشان نيستند:

1- آن‌ها نگران شکست نيستند

چرا نگران شکست هستيد درحالي که اگر هم شکست بخوريد راه‌هاي زيادي براي خلاصي از آن داريد؟ کارآفرينان برجسته نگران شکست يا حتي حرف زدن در مورد آن نيستند. آنان مي‌دانند که شکست بخش جدايي ناپذير موفقيت است و همچنين مي‌دانند که قبل از پيروزي بايد شکست را تجربه کنند.

2- آن‌ها نگران تعادل ميان کار و زندگي نيستند

اکثر کارآفرينان موفق به کارشان همچون بازي مي‌نگرند.آن‌ها مي‌دانند که شغلشان بايد چندان شور و حرارتي در آنان به وجود بياورد که مشتاق باشند هر روز انجامش دهند. تمام اجزاي زندگي آنان هميشه با کار در ارتباط  است. به همين خاطر کارآفرينان بزرگ فقط براي زندگي کردن کار نمي‌کنند؛ بلکه براي کار کردن زندگي مي‌کنند.

 

3-  آن‌ها فقط نگران پول درآوردن نيستند

کارآفرينان برجسته نگران پول درآوردن نيستند و انگيزه‌اي هم براي اين کار ندارند. آنان به جاي آنکه نگران پول باشند، روي شور و اشتياق خود تمرکز مي‌کنند. سخت کار مي‌کنند و توجه خود را معطوف خدماتي مي‌کنند که مي‌توانند ارزاني جهان اطرافشان نمايند. البته اين کار منفعت مالي هم براي آن‌ها بدنبال دارد، اما اين موضوعي نيست که کارآفرينان نگرانش باشند.

4- موفقيت ديگران

اشتباه رايجي که اغلب ما انجام مي‌دهيم، مقايسه شروع سفرمان با کساني است که در ميانه‌ راه هستند. ما واقعاً نمي‌دانيم که چقدر طول کشيده که آن‌ها به جايي که امروز هستند، برسند. فقط روي کمک‌هاي خودتان به دنيا تمرکز کنيد و بگذاريد روزها به سال‌ها تبديل شوند. در زمان مقتضي شما هم به يک نماد تبديل خواهيد شد.

 5- آنچه که هفته گذشته موفق به انجام‌اش نشده‌اند

شايد هفته گذشته 100 درصد سودبخش نبوده‌اند، اما افراد موفق نگران اين موضوع نيستند. آنان به سراغ کارهايي مي‌روند که مي‌توانند امروز انجام‌اش دهند.

6- نگران ترک کردن شغل‌شان نيستند

براي آدم‌هاي عادي، هميشه يک راهکار خروج وجود دارد. اما کارآفرينان خود را درگير انجام کارهايي مي‌کنند که براي موفقيت لازم‌اند. اگر مجبور باشند شغل خود را ترک کنند، به اين معني است که مي‌خواهند دوباره انرژي بگيرند و مسيرشان را از نو بسازند.

7- در امان بودن

کارآفرينان موفق به زندگي به عنوان يک ماجراجويي نگاه مي‌کنند. آنان نگران در امان بودن يا انجام کارهاي سهل و آسان نيستند. آن‌ها مي‌خواهند هر آنچه را که زندگي هر روز برايشان رقم زده، ببينند و تجربه کنند.

8- داشتن کارمندان باهوش

کارآفرينان برجسته نگران استخدام کارمندان واعضايي که باهوش‌تر از خودشان باشند، نيستند. آنان مي‌دانند که به استخدام بهترين‌ها نياز دارند تا شرکت‌‌شان به موفقيت برسد. آن‌ها به دنبال افراد درجه يک و خاص‌ترين‌ها هستند و اين موضوع آنان را تهديد نمي‌کند.

9- آن‌ها نگران قوانين نيستند

قوانين ساخته شده‌اند تا شکسته شوند. اکثر کارآفرينان برجسته خلاف قواعد يا آنچه که به نظر مرسوم مي‌رسد، عمل مي‌کنند. هميشه در قانون استثناء وجود دارد و هر کارآفريني مي‌خواهد هنجارشکن باشد و فقط دنباله‌روي قوانين نباشد.

10- نگران اشتباه از آب درآمدن کارهاي‌شان نيستند

هيچ کس نمي‌تواند هميشه درست بگويد و درست عمل کند. کارآفرينان برجسته به جاي آن که نگران اشتباهات‌شان باشند و اين که ممکن است گرفتار شوند و بايد مسئوليت اقدامات خود را بپذيرند، نگران کاري هستند که انجام مي‌دهند. آنان نگران هدف نهايي هستند و هر اقدامي را که لازم مي‌دانند؛ انجام مي‌دهند.

lمنبع : knowstartup.com

بازنشر : shabakeh-mag.com
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315