اخبار

تاریخ خبر: 1395/11/13
زمان خبر :11: 02
نوع خبر :خبر

b_News شما احتمالاً موفق‌تر از آنی هستید که فکرش را می‌کنید!

arangfilm agency
خيلي وقت‌ها در زندگي حس مي‌کنيم با وجود سعي و تلاشي که داريم به موفقيت نمي‌رسيم و زندگي به کام ما نيست. اين است که خود را سرزنش مي‌کنيم و دستاوردهاي زندگيمان را ناديده مي‌گيريم. با ادامه اين روند ممکن است فکر کنيم فرد ناموفقي هستيم و دست به تصميم‌هايي بزنيم که به نفع ما نيستند. گاهي هم از آن طرف بوم مي‌افتيم و فکر مي‌کنيم فرد بسيار موفقي هستيم و ديگر انگيزه‌اي براي تلاش کردن در خود نمي‌بينيم.

اکثر ما در يکي از دو ميدان تحريف واقعيت قرار مي‌گيريم. ممکن است برخلاف واقعيت، فکر ‌کنيد که فرد بسيار موفقي هستيد، و اين يعني انگيزه‌اي‌ براي تلاش مضاعف نداريد. يا اين که ممکن است فکر کنيد در زندگي کار خيلي زيادي انجام نداده‌ايد و اين يعني ممکن است خودتان را به آب و آتش بزنيد، چون فکر مي‌‌کنيد راه زيادي در پيش داريد.

اگر يک تاجر جاه‌طلب هستيد، پس طبق تعريف در گروه دوم قرار مي‌گيريد. جاه‌طلبي مي‌تواند انگيزه‌اي باشد و شما را در مسيري که پيش رو داريد، تقويت کند و هم مي‌تواند براي شما مخرب باشد. با توجه به بحث و گفتگوهاي زيادي که در اين رابطه وجود دارد مي‌توان به اين نتيجه رسيد که هرگز از شرايط کاملاً راضي نباشيد، و هيچ وقت خودتان را ستايش نکنيد.

اشتهاي سيري‌ناپذيرتان براي تعيين هدف، ممکن است شما را پيش براند، اما اگر با کمي کنترل و توازن اين هدف‌گذاري‌ها را متعادل کنيد، خطري براي شما در پي نخواهد داشت. سه ترفند زير به شما در اين راه کمک مي‌کنند:

1- پيروزي‌هايتان را جشن بگيريد

پيروزي‌هايتان را جشن بگيريد. هر دستاوردي؛ کوچک يا بزرگ، ارزش جشن گرفتن را دارد. ما بايد براي به واقعيت پيوستن روياهايمان تلاش ‌کنيم. گاهي اوقات شما براي رسيدن به اهدافتان بايد موانع و سرعت‌گيرهاي زيادي را پشت سر بگذاريد، به همين دليل هر پيروزي کوچکي ارشمند است و سزاوار پاداش.

2- روي ديگران حساب کنيد

لازم است گروه کوچکي از افرادي را داشته باشيد که از نيت شما آگاهند و روي آن‌ها سرمايه‌گذاري کرده‌ايد تا شما را به اهدافتان برساند. به اين گروه، گروه انديشمند مي‌گويند. وقتي خودتان موفقيت در کارهايتان را تشخيص نمي‌دهيد، گروه انديشمند شما را به خودتان مي‌آورد و يادآور مي‌شود که به هدفتان رسيده‌ايد.

3- اهداف واقعي بسازيد

هر چه فاصله ميان شما و هدفتان بيشتر باشد، بيشتر احساس مي‌کنيد که به هدفتان نمي‌رسيد. مسافت شمارهاي واقعي (يعني تحولات مهم زندگي‌) نه تنها باعث مي‌شوند موفقيت‌هاي خود را به رسميت بشناسيد، بلکه شانس شما را در دست يافتن به اهداف مهمتر افزايش مي‌دهند، چون شما انگيزه آن را داريد با تمام آن موفقيت‌هاي کوچک در طول مسير، کار را به سرانجام برسانيد.

منبع : بيزينس اينسايدر

بازنشر : شبکه
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315