اخبار

تاریخ خبر: 1395/11/06
زمان خبر :10: 34
نوع خبر :خبر

b_News بیل گیتس ۳۸ سال پیش CD را با این تصویر تبلیغ کرد

arangfilm agency

قبل از اختراع سي‌دي به عنوان ديسکي براي ذخيره سازي اطلاعات، فلاپي ها وجود داشتند که به دليل حافظه کوچکشان براي ذخيره سازي اطلاعات به تعداد زيادي از آنها نياز بود.


۳۸ سال پيش، درست در زماني که لوح فشرده ( Compact Disc ) آماده ورود به بازار بود؛ کسي حتي تصوري از قيافه CD نداشت. حتي کسي نمي‌دانست اين لوح فشرده چگونه استفاده مي‌شود اما اين موضوع باعث نشد تا خالق لوح فشرده يعني «بيل گيتس» دست از تلاش بردارد. شايد اگر تبليغات خوبي نمي‌شد،‌ اين تکنولوژي بدون استقبال به قبرستان تاريخ مي‌پيوست.

بيل گيتس چه کرد که اين تکنولوژي جاودانه شد؟ چگونه CD توانست بازار  را قبضه کند؟

جواب اين سوالها و سوالهايي از اين دست در يک کلمه خلاصه مي‌شود.
شايد حتي شخصي بيل گيتس نظري در مورد چگونه تبليغ‌کردن CD نداشت و فقط مي‌دانست که بايد با تبليغ درست، مردم را نيازمند تکنولوژي خود کند. مهم نيست که تبليغ انجام شده حاصل تلاش فردي بيل گيتس بود يا تيمي تبليغاتي.
مهم تبليغي است که ساده بودنش حتي کسي را به اين فکر نمي‌اندازد که اگر اين تبليغ نبود سرنوشت CD چه ‌مي‌شد؟

در تبليغ اين تکنولوژي  آمده بود «حجم اطلاعاتي که در CD مي توان ذخيره کرد برابر است با حجم کاغذهايي که بيل گيتس نشسته است

همين تبليغ کوتاه و عکس گويا کافي بود تا يکي از گامهاي پولدار شدن  بيل گيتس برداشته شود. او نه در تبليغ محصولش غلو کرد و نه کار عجيبو غريبي انجام داد. فقط نياز مردم را به خوبي شناسايي کرد و پاسخ به نياز را در راستاي خريد تکنولوژي خود معرفي کرد.

منبع: تسنيم
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315