اخبار

تاریخ خبر: 1395/10/10
زمان خبر :19: 11
نوع خبر :خبر

b_News تقویت مثبت چیست و چگونه باعث موفقیت ما می شود؟

arangfilm agency

موفقيت‌هايي که در زندگي به دست مي‌اوريد سوخت اصلي براي ارزوهاي شما را تشکيل مي‌دهد. اين موفقيت‌ها مسير موفقيت‌ها و دستاوردهاي بيشتر را برايتان هموار مي‌سازد. زماني که از همه انرژي و توان خود استفاده مي‌کنيد و در دستيابي به خواسته‌هاي خود موفق مي‌شويد به مسير خود ادامه خواهيد داد. موفقيت يکي از بهترين اشکال کسب انگيزه است. روانشناسان اين فرآيند را تقويت ذهني مثبت مي‌نامند. همه ما در مورد تفکرات مثبت و نقش آن در زندگي خود اطلاعاتي داريم. اين موارد به ما کمک مي‌کند نحوه تربيت فرزندان خود را تعيين کنيم. زماني که يک سگ کوچک را به خانه مي‌اوريد و قصد داريد به او آموزش دهيد منزلتان را کثيف نکند چه کاري انجام مي‌دهيد؟ براي اينکه او را تشويق کنيد به خارج از منزل برود و کار خود را بيرون از ناحيه مدنظر شما انجام دهد به او جايزه مي‌دهيد. زماني که مي‌خواهيد فرزند خود را از وابستگي به پوشک نجات دهيد چه کاري انجام مي‌دهيد؟ به او جوايز دلخواهش را مي‌دهيد تا انگيزه لازم براي جدايي از اين وابستگي را داشته باشد. کاري مي‌کنيد که براي يادگيري مسئله جديد احساس خوبي داشته باشد. زماني که قصد داريد فرزند خود را به مطالعه کتاب علاقه مند کنيد چه کار مي‌کنيد؟ بله همين طور است. باز هم به او جايزه مي‌دهيد. شما به آن‌ها ياد مي‌دهيد مهارت‌هاي جديدي که در حال توسعه و رشد آن هستند بعدها تاثير مثبت بر روي زندگيشان خواهد داشت. اينکار را با جايزه دادن و تشويق کردن انجام مي‌دهيد. اين دقيقا همان چيزي است که ما آن را تقويت مثبت مي‌ناميم. اينکه فرد مورد نظر بداند براي انجام کارهاي خوب و ارزشمند جايزه مي‌گيرد بسيار مهم است. هر چقدر ارزشي که به دست مي‌اوريد بيشتر باشد جايزه دريافتي نيز بزرگ‌تر و با ارزش تر خواهد بود. هر چقدر کار خود را بهتر انجام دهيد جايزه بهتري دريافت مي‌کنيد. تقويت مثبت دو مزيت بزرگ و اصلي دارد که در ادامه به آن اشاره خواهيم کرد.

 

تقويت مثبت عادت‌هاي خوبي ايجاد مي‌کند:

اگر عادت‌هايي که در حال تمرين آن هستيد باعث افزايش موفقيت شما در زندگي شود، به راه خود ادامه دهيد. موفقيت شما نشان مي‌دهد که اين عادت‌ها بسيار خوب هستند. موفقيت به شما مي‌گويد که نياز داريد به راهي که در پيش گرفته ايد ادامه دهيد. با مرور و بررسي اين عادت‌ها مي‌توانيد به تقويتشان بپردازيد. با اينکار به عادت‌هاي خود اجازه مي‌دهيد قدرت خود را حفظ کنند. البته اين موضوع جنبه ديگري نيز دارد. با مرور و بررسي عادت‌ها، ممکن است در يابيد که اين عادت‌ها مانع از رسيدن شما به موفقيت مي‌شوند. ممکن است بفهميد که انجام هر روزه آن شرايط را بدتر مي‌کند. اگر جلوي اين عادت‌هاي بد را بگيريد قادر خواهيد بود عادت‌هاي مثبت و مفيدي را توسعه دهيد. زماني که عادت‌هاي بد خود را شناسايي کرديد سعي کنيد شرايط را تغيير دهيد. کار خود را مورد بررسي قرار دهيد و در صورت لزوم شرايط را به نفع خود عوض کنيد.

تقويت مثبت انرژي مورد نياز براي کسب دستاوردهاي بيشتر را فراهم مي‌کند:

تقويت مثبت به شما کمک مي‌کند انرژي لازم براي انجام کارهاي بيشتر را به دست آوريد. اينکار باعث مي‌شود نه تنها به انجام کارهاي درست خود ادامه دهيد بلکه کارهاي مثبت ديگري را نيز شروع کنيد. اگر بدانيد کاري که انجام مي‌دهيد باعث ايجاد موفقيت مي‌شود انرژي لازم براي ادامه مسير را خواهيد داشت. بيدار شدن از خواب زماني دشوار خواهد بود که بدانيد هيچ انرژي براي انجام کارهاي مثبت نداريد. زماني که براي تجديد انرژي خود استراحت مي‌کنيد بسيار متفاوت تر از زماني خواهد بود که براي سپري کردن زمان استراحت مي‌کنيد. زماني که از خواب بيدار مي‌شويد و براي انجام کارهاي خود هيجان زده هستيد و برنامه منظمي براي رسيدن به اهداف خود داريد انرژي بيشتري خواهيد داشت. موفقيت‌هايي که در زندگي به دست مي‌اوريد سوخت و انرژي لازم براي آرزوهايتان را فراهم مي‌کند. موفقيت‌هاي موجود به شما انرژي بيشتري مي‌بخشد. موفقيت‌هايتان مسير موفقيت‌هاي بيشتر را هموار مي‌سازد. اين يک تاثير عالي و مثبت است. زماني که به يک موفقيت دست پيدا مي‌کنيد براي دستيابي به موفقيت‌هاي بيشتر هيجان زده خواهيد بود. به زودي متوجه مي‌شويد که اين قانون در زندگي شما جاري شده است. پس هرگز نااميد نشويد و به مسير خود ادامه دهيد. به فکر ايجاد عادت‌هاي مثبت در زندگي خود باشيد.

منبع :  آلامتو


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315