اخبار

تاریخ خبر: 1395/10/02
زمان خبر :16: 35
نوع خبر :خبر

b_News 15 طرز فکر و جمله ای که از افراد موفق نخواهید شنید!

arangfilm agency

خيلي کم پيش مي آيد که فردي به صورت شانسي به موفقيت برسد و بتواند اين موفقيت را تداوم ببخشد، موفقيت نتيجه خصوصيات رفتاري است که فرد مورد نظر در طول زندگي آنها را به دست آورده است و يک شبه نميتوان به آنها رسيد، طرز تفکر و حرف زدن افراد موفق نيز متفاوت با سايرين است و به راحتي هر جمله اي را نمي توانيد از آنها بشنويد.

اگر مي‌خواهيد در نقشِ يک کارآفرين باشيد يا در حرفه‌تان موفق‌تر شويد، مي‌توانيد براي شروع بايد هر چه بيش‌تر شبيه به افراد همواره موفقي صحبت کنيد يا فکر کنيد که آنها را مي‌شناسيد يا درباره‌ي آنها مطالعه مي‌کنيد. در اين‌جا برخي جملاتي که هرگز از يک آدم موفق نمي شنويد آمده است :

 

اين شما و اين هم فهرست جملاتي که هرگز از يک آدم موفق نمي شنويد :

۱. ’نمي‌توانيم انجام‌اش دهيم.‘

چيزي که آدم‌ها و شرکت‌ها را موفق مي‌کند قابليت حل مشکل مشتريان‌شان و مطالبه‌ي اولويت‌هاي اصلي‌شان است. اگر يک نياز مرتبا به‌وجود بيايد، موفق‌ترينِ آدم‌ها ياد مي‌گيرند چگونه با سرعت هر چه بيش‌تر به حل آن بپردازند.


۲. ’نمي‌دانم چگونه اين کار را انجام دهم.‘

آدم‌هاي موفق ياد مي‌گيرند به جاي سرکوبِ خودبه‌خودي و غير اراديِ راه‌حل‌يابي و چاره‌انديشي، براي موفقيت در يک پروژه يا در حرفه‌شان بايد چه‌ کاري انجام دهند. به‌عنوان مثال، هيچ‌گاه نمي‌بينيد يک مشاور بين‌المللي موفق در زمينه‌ي کسب‌و‌کار که در سال بارها به ايتاليا سفر مي‌کند، ياد گرفتن زبان ايتاليايي را نپذيرد.


۳. ’نمي‌دانم چيست.‘

ادعاي بي‌خبري و بي‌اطلاعي کردن مشکل را دور نمي‌کند. فقط باعث مي‌شود پرسش‌گر فرد ديگري را بيابد که بتواند با آن مجموعه کار کند تا راه‌حلي براي آن مشکل بيابند. اگرچه همواره خوب است با آدم‌هايي که در تعامل هستيد، صادق باشيد، به پايان رساندن اين عبارت با ’ولي راهي برايش پيدا مي‌کنم‘ يک روش مطمئن براي موفق‌تر شدن است.


۴. ’همه‌ي کارها را خودم به تنهايي انجام دادم.‘

آدم‌هاي متعالي مي‌دانند بايد خودشان را با آدم‌هايي احاطه کنند که باهوش، دانا و متعهد باشند. آن چه باعث کارآمد بودن اين روش مي‌شود بها دادن به افراد در جاي مقتضي است، از هر دست که بدهيد از همان دست بازخواهيد گرفت. آدم‌هايي را که به شما کمک کرده‌اند يا تأثير مثبتي براي شما داشته‌اند، شناسايي کنيد، اين‌گونه همواره مي‌توانيد خودتان به موفقيت دست يابيد و به رسميت شناخته شويد.


۵. ’خيلي زود است.‘

يکي ديگر از جملاتي که هرگز از يک آدم موفق نمي شنويد اين است که ’خيلي زود است.‘ هيچ‌وقت نمي‌شنويد که بنجامين فرانکلين يا آدم‌هايي مثل استيو جابز بگويند، ’براي من خيلي زود است که آن‌جا باشم‘. اگر يک ملاقات شبکه‌اي، راه‌اندازي پروژه يا فرصت مصاحبه در صبح اول وقت وجود داشته‌باشد، موفق‌ترين آدم‌ها هر آن‌چه را بايد انجام دهند تا در آن‌جا حضور داشته باشند، انجام مي‌دهند. بخشي از موفق بودن اين است که در زمان درست در جاي درستي قرار داشته باشيد، سحر خيز بودن يا شب‌زنده‌دار بودن‌تان هيچ تأثيري در اين قضيه ندارد.


۶. ’خيلي دير است.‘

در همين راستا، اگر يک شريک بالقوه‌ي کسب و کار از شما خواسته است ساعت ۹ شب يک قرار شام با او داشته باشيد، و اين کار براي‌تان مقدور است، قطعا سر قرار حاضر شويد. اين امکان وجود دارد که روز بعد خسته باشيد، ولي ارتباطاتي که طي يک شام کوچک يا پس از يک جلسه‌ي چند ساعته برقرار مي‌کنيد، مي‌تواند در موقعيت حرفه‌اي يا پروژه‌ي بعدي‌تان تفاوت ايجاد کند.


۷. ’خيلي بد است که نمي‌توانيم با هم کار کنيم.‘

کاملا هم‌عقيده بودن با آدمي ديگر يک اتفاق نادر است، ولي اگر واقعا با آدمي در ارتباط هستيد و مي‌خواهيد با او هم‌کاري داشته‌باشيد، راهي پيدا کنيد تا اين خواسته را عملي کنيد. پيدا کردن افرادي که از مصاحبت با آنها لذت ببريد زياد روي نمي‌دهد، لذا چه يک مطالعه‌ي موردي باشد يا يک کسب‌وکار جديد، افراد موفق مي‌دانند همکاري با آن دسته از آدم‌هايي که از نظر شخصيت و علاقه‌مندي‌ها با شما سازگار هستند مسيري است به سوي موفقيتي واقعي.


۸. ’گاهي قراري بگذاريم و با هم باشيم.‘

اکثر مواقع اين يک عبارت پُرکننده است، و هيچ تداومي به‌دنبال ندارد. آدم‌هاي موفق مي‌دانند که اگر واقعا بخواهند با فردي ارتباط داشته‌باشند، بايد بر اين‌کار استمرار بورزند تا به‌وقوع بپيوندد. هم‌چنين اين ايده را به‌وجود مي‌آورد که موفق‌ترينِ‌آدم‌ها، بدون هيچ‌گونه دستور کار مخفي، به سختي تلاش کرده‌اند تا ارتباطات و پيوندهاي اصيلي درون شبکه‌شان ايجاد کنند، . توسعه‌ي شبکه‌تان به معناي به فکر ديگران بودن است، در حالي‌که ارتباطات‌تان با آنها را در اولويت ذهن‌تان نگه‌داريد.


۹. ’متأسفم، خيلي سرم شلوغ است.‘

افراد موفق اگر موقعيتي بر سر راه‌شان قرار بگيرد، هر کاري مي‌کنند تا آن موقعيت به واقعيت تبديل شود. مطمئنا، اين احتمال وجود دارد که اين امر به معنيِ تخصيصِ ساعت‌هاي طولاني‌تر تعبير شود، ولي اگر مي‌خواهيد چيزي به واقعيت بپيوندد، هزينه‌اش اين خواهد بود. گذشته از اين‌ها، به گفته‌ي لاو – تي‌زو: “زمان يک ماهيتِ ساختني است. گفتنِ ’وقت ندارم‘، مانند اين است که بگوييد، ’نمي‌خواهم‘”.


۱۰. ’همه‌اش فکر من بود.‘

دوباره، همان‌گونه که در شماره‌ي ۴ اشاره شد، موفق‌ترينِ آدم‌ها وقتي کار به تعريف و تمجيد از يک پروژه‌ي موفق مي‌رسد، سخاوت به‌خرج مي‌دهند. هيچ ايده‌اي حقيقتا به کسي تعلق ندارد – ترکيبي است از تجارب‌شان از تعامل و ساختاري از ايده‌هاي اشتراکي با يک تيم. تعريف و تمجيد بخش حياتي در تأسيس يک فرهنگ و شرکت موفق است.


۱۱. ’هيچ وقت کتاب نمي‌خوانم.‘

تام کورلي مالک وب‌گاه عادات ثروتمندان دريافته‌است که ثروتمندان بسيار بيش‌تر از فقرا به مطالعه‌ي (يا گوش دادن به) کتاب‌ها مي‌پردازند: ۶۳ درصد از والدين متمول کودکان‌شان را به مطالعه‌ي دو يا چند کتاب غير داستاني در ماه وا مي‌دارند، اين رقم در فقرا ۳ درصد است. هم‌چنين، ۶۳” درصد از متمولين در طول رفت و آمد به محل کار به کتاب‌هاي صوتي گوش مي‌دهند، اين رقم در فقرا ۵ درصد است”. مطالعه‌ي کتاب‌هاي غير داستاني (همين‌طور داستاني) به کاهش استرس، بهبود خلاقيت و ارتقاء حافظه تان کمک مي‌کند.


۱۲. ’به‌اندازه‌ي کافي خوب نيستم.‘

بخشي از موفق بودن به مفهوم والايِ خود ارزشي بر‌مي‌گردد. اين که خودتان باشيد يک ويژگي است که موفقيت شما در کسب و کار و زندگي شخصي‌تان را نويد مي‌دهد. علايق واقعي‌تان را دنبال کنيد. اگر به پول نياز نداشتيد چه کارهايي در زندگي‌تان انجام مي‌داديد؟


۱۳. ’همه‌چيز روبه‌راه است (دوباره و دوباره).‘

آدم‌هاي موفق مي‌دانند چه زماني راه‌شان را تغيير دهند و پذيرش بهانه‌هاي ديگران را متوقف کنند. اگر تنگنايي وجود داشته‌باشد و چيزي (يا فردي) مانعِ تکميلِ به‌موقع پروژه، تأسيس کسب و کارتان، يا حرکت به‌سوي اهداف‌تان مي‌شود، وقت آن رسيده است که حد و مرز بگذاريد و تصميم بگيريد هم‌کاري‌‌تان را محدود کنيد.


۱۴. ’اگر رقباي ما آن‌را در اختيار ندارند، پس ما هم به‌آن نياز نداريم.‘

کپي‌برداري از رقبا، اجلِ احتماليِ بسياري از شرکت‌ها است. ابتکار واقعي از بخش‌هاي کوچک و کم اهميت نشأت مي‌گيرد: پي بردن به اين که رقبا چه‌کاري انجام نمي‌دهند و پُر کردن آن خلأ به منظور پاسخگويي به يک نياز در صنعت.


۱۵. ’تعطيل‌کردن کارِ بازنده‌ها است.‘

موفقيت واقعي مي‌بايست به شکل يک رويکرد متنوع ديده شود، همراه با تعطيلات، تعطيلات آخر هفته با دوستان و خانواده و ساعت‌هايي در روز کاري که کارايي نداريد. وقتي حجم‌کاري براي هر فردي بسته به زمان متغير است، رفتن به تعطيلات شما را در کارتان بهتر مي‌کند.

بعضي اوقات، براي رسيدن به جايي که مي‌خواهيد، بهترين و ساده‌ترين کاري که مي‌توانيد انجام دهيد اين است که به راحتي نمونه‌هايي را که ديگران براي‌تان مي‌چينند دنبال کنيد.

بازنشر از : آلامتو


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315