اخبار

تاریخ خبر: 1396/07/22
زمان خبر :11: 03
نوع خبر :خبر

b_News چگونه شرکت را از بدترین شرایط نجات دهیم؟

arangfilm agency

براي اغلب کسب‌و‌کارها پيش مي‌آيد که در طول فعاليت خود شرايط سخت و طاقت‌فرسايي را تجربه کنند. قرار گرفتن در شرايط ورشکستگي بسيار سخت است و معمولا در سال‌هاي اوليه‌ي راه‌اندازي يک کسب‌و‌کار پيش مي‌آيد. يک آمار کلي ارائه شده است که در سال‌هاي ميان ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۵ بيش از ۵۰ درصد کسب‌و‌کارها در ۵ سال ابتدايي راه‌اندازي کسب‌و‌کارشان با شکست مواجه شده‌اند. اين آمار براي استارتاپ‌هاي مرتبط با تکنولوژي نااميدکننده‌تر است. عوامل زيادي وجود دارند که مي‌توانند باعث شکست خوردن يک استارتاپ شوند. مشکلات جريان نقدي، کمبود تقاضاي بازار براي محصول يا خدمات و رهبري ضعيف از جمله مواردي هستند که ممکن است باعث شکست يک کسب‌و‌کار شوند. کليد موفقيت يک کسب‌و‌کار اين است که مشکلات را در سريع‌ترين زمان ممکن شناسايي کرده و واکنش مناسبي براي از بين بردنشان نشان دهد. شما تا چه اندازه سريع مي‌توانيد نشانه‌هاي ثبات يا عدم پيشرفت کسب‌و‌کار خود را تشخيص دهيد؟ ۴ نکته‌اي که در ادامه‌ي اين مقاله‌ي زوميت بررسي مي‌کنيم به شما کمک مي‌کنند که شرايط را مطابق ميل خود تغيير دهيد.

bankruptcy

۱- هميشه با مشتري‌ها در ارتباط باشيد

دليل اصلي وجود يک شرکت، ارائه‌ي محصول يا خدمات به يک مشتري است. اما بزرگ‌ترين اشتباه اکثر رهبران اين است که براي مشتري‌هاي خود وقت نمي‌گذارند. مشتري‌ها به شرکت‌ها کمک مي‌کنند که مشکلات موجود در ارائه‌ي محصولات يا خدمات زودتر شناسايي شود. همچنين مي‌توانند موقعيت‌هاي جديدي را براي رشد يک برند معرفي کنند.

سوال‌هاي زير را از آن‌ها بپرسيد:

  • دقيقا به دنبال چه خدماتي هستيد که برند ما نتوانسته است به شما عرضه کند؟
  • آيا برند ما را به دوستان خود پيشنهاد مي‌دهيد؟ اگر پاسختان منفي است دليل آن را توضيح دهيد.

رفتار مشتري‌هاي خود را تحليل کرده و سپس با توجه به آن روي نقاط ضعف خود کار کنيد. شما بايد بتوانيد نيازهاي مشتري‌هاي خود را پيدا کرده و براي رفع آن‌ها اقدام کنيد.

۲- امکانات را همواره تحت نظر داشته باشيد

رهبران معمولا ۲ دسته هستند. دسته‌ي اول کساني هستند که هميشه مشکلات و گرفتاري‌هاي را مي‌بينند و دسته‌ي دوم افرادي هستند که در هر شرايطي امکانات خوب آن را تشخيص مي‌دهند. مطمئنا دسته‌ي دوم افراد موفق‌تري هستند. شما هم مي‌توانيد با پرسيدن سوال‌‌هاي زير اين بينش را در خودتان تقويت کنيد:

  • با اين اتفاق، چه موقعيت‌هاي جديدي به وجود آمده است؟
  • چه فرصت‌ها يا موقعيت‌هاي جديدي در آينده اتفاق خواهند افتاد؟
  • چگونه مي‌توانيم بيشترين بهره را از اين اتفاق ببريم؟

بنابراين اين ذهنيت را در خودتان پرورش دهيد و سعي کنيد در هر اتفاقي، جنبه‌هاي مثبت آن را در نظر بگيريد. ديگران را نيز تشويق کنيد که همين طرز تفکر را داشته باشند. اين کار توانايي شما براي از بين بردن مشکلات را بالا مي‌برد.

bankruptcy

۳- محل کسب‌و‌کار يا وب‌سايت خود را هدف اصلي قرار دهيد

اگر کسب‌و‌کارتان يک مکان فيزيکي دارد، روي توسعه و بهبود آن کار کنيد. به‌عنوان مثال کافي شاپ‌هاي زنجيره‌اي استارباکس محيط دلنشيني را براي مشتري‌هاي خود فراهم کرده‌اند به طوري که مردم هميشه مشتاق اين هستند که براي خريد قهوه يا لوازم جانبي به يکي از شعبات آن مراجعه کنند. شما نيز بايد طوري کارمندان خود را آموزش دهيد که اهميت نقش خود را در موفقيت شرکت درک کرده و بهترين تجربه را براي مشتري‌هاي رقم بزنند.

اگر يک کسب‌و‌کار آنلاين هستيد، از بازخورد مشتري‌هاي خود استفاده کرده و مطمئن شويد که بهترين تجربه را براي مشتري‌هاي خود رقم مي‌زنيد. آيا مشتري‌هاي قادر هستند به راحتي داخل سايت شما جستجو کرده و نيازهاي خود را برطرف کنند؟ آيا فرآيند خريد راحت است و خدمات پس از فروش خوبي براي رسيدگي به مشکلات و پاسخ دهي به سوالات مشتري‌ها عرضه مي‌شود؟

اگر ارائه دهنده‌ي سرويس هستيد، آيا وب‌سايت شما خدماتتان را به خوبي توضيح مي‌دهد؟ و آيا اين توضيحات ديگران را متقاعد مي‌کند که بايد از محصول يا خدمات شما استفاده کنند؟ آيا ارزش و تجربه‌اي که در اختيار مشتري قرار مي‌دهيد را به خوبي توضيح داده‌ايد؟ آيا پيگيري‌هاي رسمي خود را از طريق ايميل يا تلفن انجام مي‌دهيد؟

۴- روي تعداد محدود تست کنيد

در گذشته قبل از ارائه‌ي هر محصول يا خدماتي، تمام جوانب آن را مورد بررسي قرار داده و کيفيت آن را از همه نظر مي‌سنجيدند. اما امروزه تقريبا هيچ شرکتي به اين روش کار نمي‌کند. تقاضا و تغييرات با سرعت زيادي در بازار اتفاق مي‌افتند. اگر قصد داريد محصول يا خدمات جديدي عرضه کنيد، بهتر است ابتدا يک نمونه‌ي اوليه تهيه کنيد و از مشتري‌ها بازخورد بگيريد. رفتار مشتري‌ها را مورد بررسي قرار داده و ببينيد آيا تمايلي به استفاده از محصولات شما دارند يا خير. اگر از قبل تحقيقات خود را انجام داده‌ايد و با مشتري‌هاي صحبت کرده‌ايد، پس جاي نگراني نيست و فرآيند ارزشيابي سريع انجام خواهد شد.

تا چه اندازه مطمئن هستيد از اينکه آيا در معرض ورشکستگي قرار داريد يا خير؟ اگر حتي کمي در مورد اين قضيه شک داريد بهتر است که موضوع را براي خودتان روشن کنيد. پاسخ شما در بازار است. زمان گذاشتن براي مشتري‌ها و مشخص کردن اعداد و ارقام را در اولويت قرار دهيد و سعي کنيد نياز مشتري‌ها را برطرف کنيد.

منبع : زوميت


بر چسب خبر : کسب و کار


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315