اخبار

تاریخ خبر: 1396/07/19
زمان خبر :14: 13
نوع خبر :خبر

b_News بررسی یک کمپین موفق: دماغتون حس نمی کنه؟

arangfilm agency

ام بي اي نيوز: باورش سخت است که Febreze، يکي از برندهاي P&G، در زمان ورود به بازار با شکست بزرگي مواجه شود و تا مرز ورشکستگي پيش برود. اما اين برند با تغيير در فرايند بازاريابي‌اش توانست به بزرگ‌ترين فروشنده‌ي خوشبو‌کننده‌ي هوا در بازار تبديل شود و نام پر فروش‌ترين محصولات اين حوزه را يدک بکشد.

 

بررسي يک کمپين موفق: دماغتون حس نمي کنه؟نام کمپين موفق برند «Happy Breath» بود. اين کمپين بازاريابي مصرف‌کنندگاني با ذائقه‌هاي مختلف بويايي را هدف قرار مي‌داد: برخي از مصرف‌کنندگان فقط مي‌خواهند مشکل را از بين ببرند، در حالي که گروه ديگر دل‌شان مي‌خواهد با عطرهاي مختلف، فضاي خاص خودشان را خلق کنند. به عبارت ديگر برند با گروه بزرگي از مخاطبان روبه‌رو بود: مادري که سعي مي‌کرد بوهاي ناخوشايند را هنگام تميز کردن خانه از بين ببرد يا فردي که مي‌خواست بعد از يک روز پرمشغله به اتاقي با عطر وانيل قدم بگذارد.

 

بررسي يک کمپين موفق: دماغتون حس نمي کنه؟کمپين يک‌پارچه در پلت‌فرم‌هاي يوتيوب، گوگل‌پلاس، فيس‌بوک و توييتر اجرا شد. تصاوير به کار رفته در اين پلت‌فرم‌ها همه از لوگوي برند و پس‌زمينه‌ي آبي يا سفيد استفاده مي‌کردند و کاورفوتوي کمپين اين سوال را مطرح مي‌کرد: «آيا بيني‌تان قدرت تشخيص بوها را از دست داده است؟» طراحان کمپين بر اين باور بودند که بيني انسان بعد از مدتي حساسيت خود را نسبت به بوها از بين مي‌برد، در حالي که اين بوهاي ناخوشايند همچنان وجود دارند، بنابراين در آگهي‌هاي کمپين سعي شد تا توجه افراد مختلف به بوهاي ناخوشايند جلب شود.

آگهي‌هاي تلويزيوني کمپين، دوستان و خانواده‌هايي را نشان مي‌داد که عزيزان‌شان را به اتاقي مي‌بردند که نسخه‌ي اغراق‌شده از بوهاي اتاق‌ يا اتومبيل‌شان بود.

 

منبع: MBA news


بر چسب خبر : کمپين تبليغاتي


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315