اخبار

تاریخ خبر: 1396/07/13
زمان خبر :10: 16
نوع خبر :خبر

b_News بررسی کمپین Volvo: امنیت جاده برای همه

arangfilm agency

ام بي اي نيوز: امنيت در جاده به همه تعلق دارد؛ چه پياده‌ها و چه آن‌هايي که دوچرخه را به وسايل نقليه‌ي چهارچرخه ترجيح مي‌دهند.
هرسال ۱۹۰۰۰ دوچرخه‌سوار در جاده‌هاي انگلستان زخمي مي‌شوند.

اما برآورد Volvo اين بود که محصول جديدش مي‌تواند از جراحات و مرگ و مير جاده‌اي جلوگيري کند و پيش‌بيني مي‌کرد تا سال ۲۰۲۰ اين اتفاق بيفتد.
محصول جديد Volvo خودرو نبود؛ LifePaint يک اسپري با اثر بازتابندگي منحصربه‌فرد، که با هدف افزايش قابليت ديده‌شدن و امنيت دوچرخه‌سواران و ديگر افراد آسيب‌پذير در جاده‌ها خلق شده بود. اين اسپري که حتي در روز نيز قابل رويت بود، در نور چراغ‌هاي اتومبيل‌ها مي‌درخشيد و سوژه‌ي نامرئي را در شب قابل رويت مي‌کرد. اسپري مذکور قابل شست‌و‌شو بود و آسيبي يا ردي از خود باقي نمي‌گذاشت.
 

بررسي کمپين Volvo: امنيت جاده براي همهVolvo با همکاري آژانس Grey London و استارت‌آپ Albedo 100 در جريان اين کمپين ۲۰۰۰ قوطي اسپري توليد کردند و در يک آخر هفته اسپري‌ها را رايگان توزيع کردند. به گزارش Grey قوطي‌ها در ۷۲ ساعت تمام شد.
Volvo در دنيا به خاطر امنيت محصولاتش شناخته شده است؛ البته امنيتي سنتي و اين در حالي است که Volvo کارخانه‌اي قديمي يا سنتي نيست. آن‌ها از جديدترين دستاوردهاي فناوري در تست‌هاي خودروهايشان بهره مي‌گيرند و سعي در طراحي خودروهايي دارند که در صورت تصادف، منجر به مرگ يا آسيب جسمي سرنشينان نشوند.

هدف کمپين اين بود که مردم چهره‌ي مدرن برند را ببينند و در مورد آن حرف بزنند. گردانندگان کمپين مي‌خواستند مردم درک کنند که Volvo بيش از فروش خودروهايش، به انسان‌ها اهميت مي‌دهد و امنيت آن‌ها در هر شرايطي برايش اهميت دارد.
دو روز پس از اجراي کمپين، کمپين (در ۱۳۹ کشور) بيش از ۴ ميليون بازديد در يوتيوب را از آن خود کرد. خبرگزاري‌ها و وب‌سايت‌هاي خبري از USA Today گرفته تا Mashable در سراسر جهان داستان را پوشش دادند.
 

بررسي کمپين Volvo: امنيت جاده براي همهسرانجام غم‌انگيز کمپين
اما اين کمپين که جايزه‌ي بزرگ کن را در سال ۲۰۱۵ از آن خود کرد، سرنوشت چندان خوبي نداشت. يکي از بازديدکنندگان ويديوي کمپين که آگهي را در يوتيوب و وب‌سايت برند ديده بود از Volvo شکايت کرد. مطابق ادعاي بيننده اسپري نمايش داده‌شده در ويديو با اسپريي که به واقع لباس‌هاي دوچرخه‌سواران را رنگي کرده بود، متفاوت بود.

در وب‌سايت برند و در توضيح ويديو آمده بود که در ساخت فيلم از هر دو محصول اسپري موجود ساخت Albedo 100 استفاده شده است. شاکي بر اين اعتقاد بود که اين محصول فاقد تاثيري است که در ويديو گفته شده است. مرجع استانداردهاي تبليغاتي نظر شاکي را پذيرفت و ويديو را محکوم کرد. به نظر آن‌ها در مورد تاثير مثبت اسپري زياده‌روي شده بود.

Volvo هم تاييد کرد که LifePaint ابتدا فقط براي استفاده روي پارچه ساخته شده بود و اسپريي که در ويديو روي دوچرخه‌ها به کار برده شده، درواقع محصول ديگري است. برند ادعا مي‌کرد که LifePaint هم همين اثر را دارد با اين تفاوت که مدت دوام و ماندگاري‌اش کم‌تر است.
درنهايت به دليل وجود ترديد در مورد عملکرد اين اسپري، پخش ويديو با همان سبک و سياق، متوقف شد.

مترجم: نازنين کي نژاد

منبع» MBAnews


بر چسب خبر : کمپين تبليغاتي


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315