اخبار

تاریخ خبر: 1396/06/30
زمان خبر :12: 59
نوع خبر :خبر

b_News استفاده Ikea از Influencerها در کمپین بازگشت به مدرسه

arangfilm agency

ام بي اي نيوز: حتي در حالي که برخي بازاريابان درباره ميزان علاقه بازاريابان به ترويج روابط با influrncerها شک و ترديد به دل راه مي دهند، برند هايي نظير Ikea در راستاي توسعه کمپين ها بر روي ستاره هاي شبکه هاي اجتماعي تکيه مي کنند.
اين برند مبلمان با همکاري يک شرکت کانادايي فروشنده ابزار هاي تفريحي و منحصرا لباس به اعضاي خود موسوم به "MEC"، دست به انجام يک اقدام مبتکرانه با موضوع بازگشت به مدرسه در Snapchat زده است. Ikea در اين مسير از مشارکت ستاره موسيقي پاپ و کمدي دنياي اينترنت، "دو سوپرفروت"، بهره مي برد و در همين حال از طريق يک ويديوي تعاملي نيز به تبليغ محصولاتي مخصوص خوابگاه هاي کالج ها مي پردازد.

آگهي هاي تبليغاتي ويديويي عمودي موجود در نرم افزار فوق کاربران را به بازي در يک کليپ تشويق مي کنند و به آن ها فرصت پاسخ به سوالات امتحان و کليک بر روي دکمه ها پيرامون سبک دکوراسيون خانه و در نتيجه کشف محصولات مناسب براي آن ها را مي دهند. به محض تمام شدن امتحان، به اين وسيله امکان کليک بر روي وبسايت Ikea و خريد محصولات نشان داده شده در ويديو وجود دارد. چنين ويديوي قابل کليکي با استفاده از فناوري Eko تقويت يافته است و MEC با همکاري "Fullscreen Media" از استعداد influencer آن بهره برد.
علاوه بر اجراي ويديو به عنوان يک آگهي تبليغاتي پولي، ميچ گرسي و اسکات هويينگ (آواز يا موسيقي دو نفره شامل Superfruit و بخشي از گروه موسيقي "Pentatonix") اين کليپ را براي اکانت هاي خود با استفاده از ويژگي week-old Paperclip ارسال کردند که براي کاريران فرصت لينک پست ها به وبسايت ها را فراهم مي آورد. در شرايطي که يوتيوب و اينستاگرام ابزار هايي جهت کمک به creatorها در راستاي خلق جامعه مخاطبان را ايجاد کرده اند، Snap به خاطر پرورش ارکانيک مخاطب بدنام است. در عوض، مجريان Snap به اين ترتيب بر روي نرم افزار فوق به عنوان يک ابزار ارتباطي يک به يک براي دوستان تاکيد کرده اند.

به گفته نوح مالين، مدير فعاليت هاي اجتماعي در MEC Wavemaker، ما چالش و Snap را به اين دليل دوست داريم که بسياري از بازاريابان به محض تلاش براي کار براي influencerها با چالش مواجه شده اند. ما فکر مي کنيم که راه بهتري براي انجام اين کار وجود دارد. از ديدگاه Snap، من آن ها را با اتخاذ رويکرد هاي متفاوت در قبال influencerها توصيف خواهم کرد. من اعتقادي به خصومت آميز بودن آن ها ندارم اما آن ها فقط بر روي قسمت هاي ديگر پلت فرم تمرکز کرده اند.
به باور مالين، با اين وجود، استراتژي influencer همچنان به شدت بر روي آن دسته از آگهي هاي تبليغاتي پولي تکيه مي کند که مردم را در راستاي کشف محتوا ياري مي دهند.
به گفته او بخشي از آن درک اين موضوع است که به محض اقدام براي استفاده از پلت فرم آگهي هاي تبليغاتي (Snapchat) ما مي توانيم رويکرد دو رديفي را در پيش بگيريم و در حقيقت از آن به منظور تاکيد و تمرکز بر روي influencerها در آن جا بهره ببريم. به اين ترتيب ما نه فقط بر روي influencerها جهت ايجاد وقفه به وسيله آن ها تکيه نمي کنيم بلکه اين همان جايي است که به عقيده من بسياري از برند ها مشغول مبارزه در آن جا شده اند.

در همين حين، دموگرافيک اصلي جوانان به اين معنا است که آگهي هاي تبليغاتي سنتي-حتي آن گروه از آگهي هاي تبليغاتي که يه طور خاص براي Snapchat فرمت و قالب بندي شده اند-لزوما تاثيرگذار نيستند.
به گفته مالين، جالب ترين مخاطبان آن جا هستند که از راه پيام رساني اشباع شده اند. در صورت اکران آگهي هاي تبليغاتي سنتي، حتي شش ثانيه اي و عمودي، در چشمانشان کم کم بي نوري و بي حالتي خود را نشان مي دهد. اگر در آينده نزديک بر روي آن تکيه کنيم، واقعا بيشترين بهره را از پلت فرم نخواهيم برد.

 

منبع: mbanews


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315