اخبار

تاریخ خبر: 1396/06/21
زمان خبر :14: 09
نوع خبر :خبر

b_News اشتباهات بزرگ بازاریابی دیجیتال

arangfilm agency

ابزارهاي مورد استفاده در ديجيتال مارکتينگ با سرعت زيادي در حال تغيير هستند. بنابراين افراد متخصص در اين زمينه نبايد به تجربيات گذشته‌ي خود اکتفا کنند و  لازم است همواره در حال ياد گرفتن راه‌هاي جديد باشند. فراموش نکنيد که افزايش آگاهي و درس گرفتن از اشتباهات گذشته يکي از بهترين راه‌ها براي رسيدن به موفقيت در آينده است. اگر به کمپين‌هاي ديجيتال مارکتينگ در گذشته نگاه کنيم، درس‌هاي بسيار ارزشمندي از آن‌ها خواهيم گرفت. درنتيجه مي‌توانيم عملکرد بهتري در آينده داشته باشيم. در ادامه‌ي اين مقاله‌ي زوميت به بررسي رايج‌ترين اشتباهات برندها در ديجيتال مارکتينگ مي‌پردازيم.

digital marketing

۱- مشخص نکردن اهداف

يک ضرب‌المثل معروف مي‌گويد: «شکست در برنامه‌ريزي درواقع همان برنامه‌ريزي براي شکست است.» و اين موضوع کاملا در کمپين‌هاي ديجيتال مارکتينگ صدق مي‌کند. نداشتن يک برنامه‌ريزي دقيق و مناسب، شکست شما را صد درصد تضمين مي‌کند. شما قبل از شروع برنامه‌ريزي براي کمپين ديجيتال مارکتينگ بايد ابتدا دستاوردهاي خود را مشخص کنيد و سپس يک سري اهداف قابل اندازه‌گيري براي آن‌ها در نظر بگيريد. شما بدون يک برنامه‌ريزي دقيق هرگز نمي‌توانيد ميزان موفقيت‌هاي خود را اندازه‌گيري کنيد يا بخش‌هايي را که يک کمپين نياز به رسيدگي بيشتري دارد، مشخص کنيد. تغيير استراتژي و سرمايه‌گذاري بهتر براي برنامه‌هاي آتي ديجيتال مارکتينگ نيز از جمله ديگر مزاياي مشخص کردن اهداف هستند.

۲- توجه نکردن به تجزيه‌ و ‌تحليل‌ها

در ديجيتال مارکتينگ چيزي به نام اجرا و فراموشي وجود ندارد. کمپين‌ها بايد به‌طور مرتب مورد بررسي قرار بگيرند و عملکردشان سنجيده شود. البته اين به اين معنا نيست که هر روز معيارهاي بازديد از سايت را مورد بررسي قرار دهيد، بلکه بايد تغييرات کلي‌تر را تحليل کنيد. زماني که صحبت از کمپين به ميان مي‌آيد، بايد تمام جوانب کار در نظر گرفته شود. به‌عنوان مثال کانالي که بيشترين مقدار ترافيک را ايجاد مي‌کند، شايد کمترين مقدار محتواي جذاب را داشته باشد. بنابراين تنها در نظر گرفتن مقدار ترافيک نمي‌تواند ديد خوبي از عملکرد کمپين به شما دهد.

۳- امتحان نکردن

تست کردن، يکي از کارهاي ضروري براي موفقيت در ديجيتال مارکتينگ است. همان‌طور که در مورد قبلي گفتيم، هيچ کمپيني بدون تحليل و بررسي نمي‌تواند به موفقيت برسد. نظارت کردن روي تحليل‌هاي کمپين باعث بهينه‌سازي مراحل آن مي‌شود و نتايج بهتري مي‌دهد. بسياري از ما خيلي سريع در مورد جواب دادن يا ندادن يک روش نتيجه‌گيري مي‌کنيم؛ بدون اينکه علت دقيق آن‌ها را مورد بررسي قرار دهيم. نتيجه‌گيري بدون تحليل و بررسي تأثير بسيار بدي بر موفقيت يک کمپين تبليغاتي خواهد گذاشت. بنابراين تست کردن را اولويت کار خود قرار دهيد و مطمئن شويد که راه انتخابي‌تان بهترين فرصت براي رشد يک کمپين ديجيتال مارکتينگ است.

digital marketing

۴- استفاده از همه‌ي روش‌هاي پرطرفدار

در ديجيتال مارکتينگ هميشه تعادل ظريفي بين حفظ روند فعلي و استفاده از روش‌هاي جديد وجود دارد. استفاده از جديدترين ترندها و تغييرات يک صنعت، نياز ضروري موفقيت در ديجيتال مارکتينگ است. اين روزها همه چيز با سرعت بالايي تغيير مي‌کند؛ بنابراين برندها و بازاريابان بايد از جديدترين تکنولوژي‌ها و استراتژي‌ها مطلع باشند و در غير اين صورت نمي‌توانند در بازار رقابت دوام بياورند. اما با اين حال استفاده از يک پلت‌فرم يا تکنولوژي خاص تنها به دليل محبوبيت آن در يک برحه‌ي زماني، نمي‌تواند دليل خوبي براي استفاده توسط برند باشد. پيروي کورکورانه از تازه‌ترين ترندها و بررسي نکردن آن‌ها، از بدترين کارهايي است که يک برند مي‌تواند در کمپين ديجيتال مارکتينگ خود انجام دهد. بنابراين بهتر است از جديدترين اخبار حوزه‌ي ديجيتال مارکتينگ اطلاع کسب کنيد. همچنين هيچ روشي را بدون تحليل و بررسي دقيق براي کمپين ديجيتال مارکتينگ خود انتخاب نکنيد.

۵- انتخاب مخاطبان اشتباه

حتي دقيق‌ترين کمپين‌هاي برنامه‌ريزي شده نيز نمي‌توانند با انتخاب مخاطبان اشتباه به هدف خود برسند. در ديجيتال مارکتينگ، مخاطبان همه چيز هستند. شما هرچقدر که ايده‌ي جالب و خوبي براي کمپين خود داشته باشيد، اگر نتوانيد مخاطبان را به درستي انتخاب کنيد، ايده‌تان هيچ ارزشي نخواهد داشت. شما قبل از انجام هر کاري بايد کمي زمان بگذاريد و مخاطبان مورد نظر خود را شناسايي کنيد. نيازهاي آن‌ها را بسنجيد و ببينيد که با چه زباني بايد با آن‌ها سخن بگوييد و چه لغاتي بهتري مي‌تواند نيازهاي آن‌ها توصيف کند. دانستن پاسخ اين سؤال‌ها، کليد اصلي طراحي يک کمپين تأثيرگذار است.

۶- دست کم گرفتن اهميت موبايل

امروزه همه‌ي برندها مي‌دانند که موبايل لازمه‌ي موفقيت در بازاريابي است. اما با اين حال بعضي از بازاريابان هنوز هم اهميت آن را دست کم مي‌گيرند. شما بايد موبايل را در اولويت فعاليت‌هاي آنلاين خود قرار دهيد؛ در غير اين صورت شانس ارتباط برقرار کردن با تعداد زيادي از مخاطبان خود را از دست خواهيد داد. در بسياري از صنايع، ترافيک استفاده از موبايل براي دسترسي به يک وب‌سايت به ۵۰ درصد رسيده است. بنابراين استفاده نکردن از امکانات موبايل شانس درگير شدن بسياري از مشتري‌ها با برند را از بين خواهد برد. همان‌طور که مي‌دانيد، اين موضوع تأثير زيادي بر موفقيت يک کمپين ديجيتال مارکتينگ خواهد گذاشت.

اينکه بخواهيد در تمام مراحل ديجيتال مارکتينگ عالي باشيد و موفقيت برند خود را تضمين کنيد کار سختي است. معمولا اشتباه کردن در اين مسير اجتناب‌ناپذير است. اما شناختن اشتباه‌ها مي‌تواند در زمان و هزينه‌ي شما صرفه‌جويي کند و با کاهش دادن ميزان استرس، شانس موفقيت برند را بالا ببرد.

 

منبع: زوميت


بر چسب خبر : ديجيتال مارکتينگ


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315