اخبار

تاریخ خبر: 1396/06/15
زمان خبر :10: 36
نوع خبر :خبر

b_News چگونه از محتوا به عنوان ابزاری سودمند استفاده کنیم

arangfilm agency

عصر تبليغات و بازاريابي وارد دوراني تازه شده و رفتارهاي مشتريان براي دستيابي به اطلاعات شرکت‌ها کاملا تغيير کرده است.

بازاريابي محتوا، يکي از مفيدترين روش‌هاي بازاريابي در عصر حاضر است. مشتريان کنوني ديگر منتظر تبليغات و بازارياب‌ها نمي‌مانند و خودشان به‌صورت فعال به دنبال اطلاعات و محصولات شرکت‌ها مي‌گردند.

در بازاريابي محتوايي،‌ ارتباط با مشتري به‌صورت منفعل و زودگذر نيست. اگر کاربران ارزش را در محتواي شما ببينند، باز هم براي دريافت آن به شما مراجعه مي‌کنند و حتي اگر بتوانند در پيشرفت آن شرکت مي‌کنند. محتواي توليدشده توسط کاربر (UGC)، در اين شرايط توليد مي‌شود و بهترين نيرو براي پيشبرد اهداف خواهد بود.

بزرگ‌ترين شرکت‌هاي دنيا هم از اين نوع محتوا براي بازاريابي خود حداکثر استفاده را مي‌برند و کاربران را به توليد آن تشويق مي‌کنند؛ به همين دليل محتواي آن‌ها ارزش بازگشتي زيادي پيدا خواهد کرد. هرچه محتواي توليدشده کيفيت بيشتري داشته باشد، توجه بيشتري به خود جلب مي‌کند. براي توليد چنين محتوايي، ۳ استراتژي اساسي وجود دارد که در ادامه به آن‌ها مي‌پردازيم:

content

۱- محتواي مربوط به آينده

همه‌ي ما اين توصيه را که براي پيشرفت بايد به آينده نگاه کرد شنيده‌ايم. در دنياي کنوني، مشتري‌ها با وجود اطلاعات و محتوايي که هرروزه دريافت مي‌کنند، باز هم ممکن است همه‌ي اطلاعات لازم در زمينه‌ي مورد نظر را نداشته باشند. در اين مواقع وظيفه‌ي يک بازارياب محتوا اين است که محتوا و اطلاعاتي مربوط به آينده و پيشرفت آن صنعت را در اختيار کاربر قرار دهد. به‌عنوان مثال به‌جاي آن‌که در مورد مزاياي خانه‌هاي هوشمند و اينترنت اشياء محتوا توليد کنيد، در مورد مشکلات امنيتي و حملات سايبري آن‌ها اطلاعات منتشر کنيد.

اين نوع محتوا نه‌تنها شما را در رقابت خاص‌تر نشان مي‌دهد، بلکه توجه کاربران را به جايي جلب مي‌کند که پيش از آن به آن توجه نداشته‌اند. آن‌ها به مسيري توجه خواهند کرد که به سمت شما منتهي خواهد شد.

بهترين روش براي درک محبوبيت اين نوع از محتوا، همان سبک قديمي مطالعه و آناليز است. پس از انتشار هر محتواي جديد، آن را بررسي و ميزان توجه کاربران را آزمايش کنيد.

۲- با تعصب خداحافظي کنيد

کاربران امروزي بسيار هوشمندتر شده‌اند و نمي‌توان تنها با عباراتي مانند «براي اطلاعات بيشتر کليک کنيد» آن‌ها را جذب کرد. تأکيد بيش از اندازه و کم‌ارزش بودن محتوا مي‌تواند خطرات زيادي براي شما داشته باشد. اين خطرات ممکن است شامل از دست دادن هميشگي يک کاربر شود.

در صنعت و زمينه‌اي که درخواست بالا براي محصولات وجود دارد، محتواي تحقيق‌شده يک سرمايه‌ي ارزشمند است. در اين شرايط، شرکت‌هاي بزرگ طرح‌هايي تشويقي دارند که به کاربران فعال در زمينه‌ي محتوا، امتيازاتي براي خريد محصول يا خدمات ارائه مي‌کنند. به بيان ديگر، در عصر حاضر محتوايي که تنها جذاب باشد مفيد نخواهد بود و محتوا بهتر است توسط کاربر علاقه‌مند توليد و وارد چرخه‌ي اشتراک شود. اين شرايط براي هر دو طرف کاربر و شرکت، برد-برد است.

content marketing

۳- زيرساخت قوي ايجاد کنيد

خودتان را جاي مخاطب بگذاريد. شرايط انتشار محتوا را بررسي کنيد و مطمئن شويد محتواي توليدي در همه‌ي شرايط به‌خوبي قابل مشاهده باشد. از انتشار محتواي اسپم خودداري کنيد و اين قانون طلايي را به ياد داشته باشيد: «اگر محتوايي براي خودتان ارزشمند و جذاب نيست، آن را منتشر نکنيد.»

اگر محتوايي توليد کنيد که در طول زمان محبوب بماند، اثرات مثبت آن در ماه‌ها و سال‌ها براي شما باقي خواهند ماند. گوگل نيز اين سبک محتوا را تأييد مي‌کند و به آن علاقه‌مند است. به بيان ديگر اين محتوا جايگاه مناسب را در گوگل براي شما تضمين مي‌کند.

چه کاربر شما به دنبال محتواي مفيد باشد و چه شخصا علاقه به انتشار آن داشته باشد، يک حقيقت غير قابل اجتناب است: دانش، قدرت اصلي شما در بازاريابي محتوا است. مردم علاقه‌مند هستند که انتخاب‌هايي هوشمندانه جهت بهبود زندگي داشته باشند و به لطف اينترنت، همه‌ي افراد به دنبال حقيقت علمي هستند. اين انرژي دانش را در خود تقويت کنيد و مطمئن باشيد که نتيجه‌اي بسيار مثبت خواهيد گرفت.

 

منبع : زوميت


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315