اخبار

تاریخ خبر: 1396/06/09
زمان خبر :13: 49
نوع خبر :خبر

b_News نگاهی شرقی به جهانی از جنس تبلیغات

arangfilm agency

به نقل از ام بي اي نيوز: مقدمه: در اين دوره زمانه شايد کمتر نوشته‌هاي علمي را بتوان پيدا کرد که عنصر سادگي در آن‌ها ديده شود. اينشتين درجايي بيان مي‌کند که "ساده‌سازي کنيد، ساده‌سازي کنيد و ساده‌سازي کنيد." شايد " اينشتين‌هاي زمان ما" معتقد به ساده‌سازي نيستند. اما براي کساني مانند من که هم چنان به خود شخص اينشتين وفادار هستند، ساده بودن و ساده‌سازي يک " ارزش" است. به نقل از استاد خوب دوره کارشناسي‌ام، مهندس خوب، مهندسي است که مسائل را ساده‌تر مي‌کند و آن‌ها را حل مي‌کند، و اين تعريف مدل‌سازي است؛ کاري است که همه ما آن را انجام داده‌ايم جايي که در درس فيزيک با رسم يک مستطيل به‌عنوان جسم يا خودرو مسئله را حل مي‌کرديم يا از اصطکاک صرف‌نظر مي‌کرديم. گرچه عمر دوران مهندسي من زياد طول نکشيد و به مديريت آلوده شد اما با خواندن مطالب ساده و علمي مجله "نگاه شرقي" ياد دوران مهندسي و صحبت استادم افتادم. گرچه نگاه شرقي به‌صورت تخصصي در حوزه بازاريابي و تبليغات کار مي‌کند اما مي‌تواند الگوي مناسبي براي "مهندسان بازار" باشد. در ادامه مطلب، گزارشي که از تحريريه اين ماهنامه تهيه‌کرده‌ايم را مطالعه مي‌کنيد و به معرفي شماره دوم آن خواهيم پرداخت.

نگاهي شرقي به جهاني از جنس تبليغاتعلي قيداري مديرمسئول نشريه نگاه با بيان اينکه در فضاي تبليغات و بازاريابي خلا مجله تخصصي که بتواند نياز آموزشي و دانشي افراد را پوشش بدهد احساس مي‌شد، به سمت اين مجله حرکت کرده‌اند و در اين دو شماره بازخوردهاي مناسبي از مخاطبين خود دريافت کرده است. وي با تشبيه مجله نگاه به مادري که دوست دارد هر آنچه در زندگي خود فراگرفته است به فرزندان خود بياموزد، اشاره کرد که نگاه شرقي سبز نيز به دنبال انتقال دانش چندين ساله خود درزمينه‌ي تبليغات و بازاريابي به فعالان و علاقه‌مندان اين صنعت است. اميرعلي آقا ياري، سردبير نگاه شرقي، افزود که هدف از اين ماهنامه تخصصي اين بوده است که علاوه برافزايش دانش مخاطبان، به آن‌ها مهارتي نيز افزوده شود. وي ماه‌نامه را جزئي از مسئوليت اجتماعي نگاه شرقي سبز دانست. آقا ياري در پاسخ به اين سؤال که چرا چاپ کاغذي را انتخاب کرده‌اند و نشريه را به‌صورت ديجيتالي روانه بازار نکرده‌اند بيان کرد که هم چنان نشريه چاپي بين مخاطبان مرسوم است و هنوز دنياي ديجيتال سيطره کامل بر همه‌چيز پيدا نکرده است. مسلماً فضاي آنلاين مي‌تواند مکمل مناسبي براي محتواي موجود در ماه‌نامه باشد، محتواي تکميلي مي‌تواند در آنجا قرار بگيرد و هم‌چنين فضايي براي تعامل نيز ايجاد کند، و آن‌ها در حال تلاش براي ايجاد اين بستر نيز مي‌باشند. فائزه مجدمي، دبير محتواي نگاه شرقي در مورد فرآيند توليد محتوا اين‌گونه توضيح داد که براي هر شماره، موضوعي خاص در نظر گرفته‌شده است؛ در شماره يک به بررسي تاريخچه تبليغات پرداختيم، چراکه گذشته چراغ راه آينده است. در شماره حال حاضر به بررسي برند شخصي که موضوعي مهم هست، پرداخته‌شده است.

تشريح اين پديده امکان استفاده از راهکارهاي برندسازي شخصي در ارتقاي سطح زندگي حرفه‌اي و حتي شخصي مخاطبان فراهم مي‌کند. در اين شماره علاوه بر بررسي الفباي برندسازي شخصي، برندسازي شخصي تجاري در ايران، طراحي برند شخصي، بوم برند سازي شخصي و مطالب جذاب ديگر، مصاحبه‌اي با خانم دکتر آذر صائميان نيز انجام شده است که وي اولين رساله دکتري با موضوع برند شخصي در ايران را به نگارش درآورده است. توليد محتوا در نگاه شرقي داراي استانداردهاي بالايي هست. مطالب پس از تهيه شدن، توسط مرتضي غفاري ويراستاري و يکسان‌سازي مي‌شوند.

کيوان عابدي، مدير خلاقيت و مشاور هنري کار با تشبيه نگاه شرقي به دريچه‌اي جديد به دنياي تبليغات بيان مي‌کند که در اين ماه‌نامه براي تک‌تک جزئيات فکر شده است. از فهرست گرفته که با رويش شروع مي‌شود و کم‌کم با حرکت به چارسو و ديدگاه، تصويري کلي‌تر از دريچه " نگاه" به شما مي‌دهد و در نهايت با رسيدن به کاوُش شما مجهز به چراغ دانش در دل تاريکي خواهيد بود. عناوين به‌گونه‌اي انتخاب‌شده‌اند که هم باعث ترغيب مخاطب به خواندن مطالب شوند. طراحي‌هاي گرافيکي کاملاً متناسب با مطلب مي‌باشند و اين نگاه يکپارچه در توليد محتواي متني و گرافيکي وجود دارد. کيوان عابدي در ادامه به طرح روي جلد اشاره کرد، در انتهاي هر شماره پيش نمايشي از شماره بعد نشان داده مي‌شود. در انتهاي شماره يک تصويري بود که به صورت ضمني به سه کران برند شخصي اشاره مي‌کرد و در طرح جلد اين شماره شخصي را مشاهده مي‌کنيد که با ديدن شخصيت‌هاي متفاوتي که از خود در بستر‌هاي مختلف نشان داده است، تعجب مي‌کند.

نگاهي شرقي به جهاني از جنس تبليغاتمهشاد فريدفر، مدير هنري نگاه شرقي، بيان کرد که در شروع کار به بررسي تمام نشريه‌ها، ماه‌نامه‌ها و مجله‌هاي موجود در ايران و همچنين نشريات تخصصي موجود در زمينه بازاريابي و تبليغات دنيا پرداختيم و با بنچمارک آن‌ها توانستيم الگويي براي مجله‌اي که مشاهده مي‌کنيد، در بياوريم؛ مجله‌اي که هم از نظر طراحي، هم از نظر محتوا و هم از نظر کيفيت چاپ خاص مي‌باشد. در اين مجله تک تک تصاوير، نحوه چينش آن‌ها و مدل قرارگيري آن‌ها فکر شده است و مرتبط با متن مي‌باشند. به عنوان مثال در مطلب "اخم نکن، برند باش" در ابتدا تصميم بر اين شد که از تصاوير واقعي استفاده شود. در اين مطلب منچي را مشاهده مي‌کنيد که فرد متقاضي استخدام شدن بايد در آن برنده شود. در تصوير دوم مشاهده مي‌کنيد که مهره زرد با شش آوردن وارد گود رقابت با سايرين شده است. در تصوير بعدي رقابت بين آن‌ها شکل گرفته است و در تصوير بعد وي با کنار زدن يک يک آنها، به استخدام شرکت "منچ" در مي‌آيد که در تصوير آخر پيام تبريک اين شرکت در گوشه آن مشخص است. در انتها، اميرعلي آقاياري بيان کرد با همه سختي‌ها و شيريني‌هاي آغازين هرکار، نخستين شماره ماهنامه نگاه شرقي در ارديبهشت ماه انتشار يافت. مطلع آن با شعر " راهي بزن که آهي بر ساز آن توان زد/ شعري بخوان که با آن رطل گران توان زد " شروع شد. مسلماً راهي که در پيش گرفته‌ايم سخت و دشوار خواهد بود و در اين راه مدد و همياري عاشقان و عالمان را طلب ميکند. از اين رو از اهالي تبليغات مي‌خواهم که در اين راه ما را ياري کنند به اميد آنکه "گلبانگ سربلندي بر آسمان توان زد".

فهرست مطالب اين شماره از ماهنامه نگاه به صورت زير است:
 برندي به نام تو
 مصاحبه با خانم دکتر آذر صائميان
 ترمينولوژي تبليغات (اينفلوئنسر در مقام واژه)
 برند شخصي در برابر شهرت
 هرکسي برند نيست وارد نشويد
 الفباي برندسازي شخصي
 شخصي که برندسازي را شخصي کرد
 مشتري پنج ستاره
 نيمه تاريک برندسازي شخصي
 تاريخ تبليغات تلويزيوني در آمريکا(2)
 نقش برندسازي شخصي در استخدام
 جايزه جهاني برندسازي
 طراحي هويت بصري برند شخصي
 بوم برندسازي شخصي
 نمايشگاهي از آنِ من
 کاغذ تبليغات (2)
 فراسوي برندسازي شخصي
 برندسازي شخصي تجاري در ايران
 پرسونال برند در دربار همايوني

در ادامه مطلب "نمايش‌گاهي از آنِ من" را با هم مي‌خوانيم:
ما در دنيايي زندگي ميکنيم که شهرت و شخصيت مجازي‌مان مي‌تواند هم‌زمان به بزرگ‌ترين دارايي و جدي‌ترين مسئوليت ما تبديل شود؛ دنيايي که در آن بازاريابي و تبليغات کسب‌و‌کارها نيز مي‌تواند توسط اشخاص از طريق برندسازي‌هاي شخصي انجام شود. در چنين دنيايي شرکت‌ها، افراد را صرفاً نه بر اساس رزومه آنها‌ که بر اساس شخصيت مجازي و اطلاعات آنلايني که از آن‌ها يافت مي‌شود، استخدام مي‌کنند. برند‌سازي شخصي بيشتر از آن که يک مزيت رقابتي باشد، نيازي است که کسب‌و‌کارها براي پيشرفت به آن احتياج دارند. بر اساس آمارهايي که وب‌سايت آنتروپرنر در سپتامبر سال 2016 منتشر کرده است، زماني که پيام يک برند توسط کارکنان آن شرکت در رسانه‌هاي اجتماعي به اشتراک گذاشته مي‌شود، 6 برابر بيشتر از زماني که آن پيام توسط رسانه اجتماعي خود برند به اشتراک گذاشته مي‌شود، تأثيرگذار خواهد بود. هم‌چنين کارکنان يک شرکت معمولاً 10 برابر صفحه اجتماعي رسمي برند، طرفدار دارند و 92 درصد از افراد، به توصيه و نظر اشخاص در مورد يک محصول، کالا و خدمات بيشتر اعتماد مي‌کنند تا پيام‌هايي که برند در اختيار آن‌ها مي‌گذارد.

رسانه‌هاي اجتماعي امکان تعامل ميان توليد‌ کننده محتوا و دريافت‌کننده آن را فراهم مي‌آورند. در نتيجه مخاطب در اين رسانه‌ها منفعل نبوده و مي‌تواند به تعامل پويا و فعالانه بپردازد. رسانه‌هاي اجتماعي و تکنولوژي‌هاي بصري به عنوان يک ابزار ارتباطي جديد مورد استقبال گسترده‌اي قرار گرفته‌اند. صاحبان کسب‌و‌کار نيز دريافته‌اند که اين راه ارتباطي، پتانسيل بالقوه‌اي براي ارتباط مستقيم با بازار هدف مورد نظر آن‌ها دارد چراکه امروزه جهت گيري بازارها و تمرکز کسب‌و‌کارها به سمت شناسايي و فهم مشتري سوق داده شده است. ماهيت و کارکرد رسانه‌هاي اجتماعي نيز مفاهيمي مانند توليد رسانه‌اي را دچار تغيير کرده است و ما ديگر فقط با شکل توليد رسانه‌اي قديمي مواجه نيستيم.

امروزه به واسطه وجود بازارهاي رقابت، انتخاب‌ها نامحدود شده‌اند. در نتيجه کسب‌و‌کارها به دنبال راهي براي برقراري ارتباط عاطفي و بلند مدت با مشتريان خود هستند. برند‌ها اين‌گونه به وجود آمدند. ذات يک برند، برداشت و ذهنيت ما از يک نام تجاري است. مردم عاشق برند مي‌شوند، به آن اعتماد مي‌کنند و به برتري آن ايمان مي‌آورند. مفهوم برندسازي شخصي با توجه به روند رو به رشد رسانه‌هاي اجتماعي مورد توجه ويژه‌اي قرار گرفته است. برندسازي شخصي شامل مديريت کردن سبک و روش زندگي، ظاهر، نگرش و مهارت‌هاي فردي است و در اين پروسه، فرد مانند برندهاي تجاري مورد توجه تعداد زيادي از مخاطبان قرار مي‌گيرد. ايده اصلي در برند‌سازي شخصي اين است که فرد مجموعه‌اي از سمبل‌ها و وابستگي‌ها را در مورد خود گسترش دهد تا از اين طريق به نام، ظاهر و کار خود همان ارزشي را ببخشد که برند‌هاي بزرگ با استراتژي‌هاي بازاريابي براي خود کسب مي‌کنند. بايد اين نکته را در نظر داشت که رسانه‌هاي اجتماعي فقط ابزارهايي هستند که مي‌توان از آنها در اين مسير استفاده کرد و آنچه اهميت به‌سزايي دارد مديريت برند در اين بستر است. برندسازي شخصي به وسيله رسانه‌هاي اجتماعي، در يک بازه زماني طولاني امکان‌پذير مي‌شود. در اين فرآيند، شخص تلاش مي‌کند که مخاطبان زيادي را متوجه خود کند، اعتماد آنها را جلب نمايد و به نوعي ديگران را با داستان برند خود همراه سازد. به واسطه اين رسانه‌ها هر فرد مي‌تواند يک برند باشد. برندسازي شخصي در فضاي رسانه‌هاي اجتماعي نيز با رويکرد تمايز است که توسعه مي‌يابد. در واقع رسانه‌هاي اجتماعي امکاني برابر را براي ارائه خود در اختيار تمامي افراد مي‌گذارد. در بستر رسانه‌هاي اجتماعي، هرکسي مي‌تواند صدا و نظرات خود را به گوش ديگران برساند. اين رسانه‌ها در انواع مختلف و بر اساس پلتفرم‌هاي متفاوت در اختيار عموم افراد هستند و هرکسي که از اين رسانه‌ها به درستي استفاده کند، مي‌تواند در فضاي مجازي به يک برند تبديل شود. از جمله رسانه‌هاي اجتماعي که نقش بسيار مهمي در توصيف و تصويرسازي از شخصيت آنلاين افراد دارند مي‌توان به لينکدين، فيسبوک، توييتر، اينستاگرام و در نهايت تلگرام اشاره کرد. وقتي پيامي از طريق رسانه‌هاي اجتماعي منتشر مي‌شود، اين پيام مي‌تواند توسط هزاران يا ميليون‌ها نفر در سراسر دنيا ديده‌ شود. در نتيجه رسانه‌هاي اجتماعي اين امکان را به وجود مي‌آورند که شخص در يک بازه زماني کوتاه هزاران نفر را تحت تاثير قرار دهد. امروزه ديگر با اطمينان مي‌توان گفت شبکه‌هاي اجتماعي به عنوان بخشي جدايي‌ناپذير از زندگي بشر محسوب مي‌شوند. براساس آمار موسسه استتيستا يک ميليارد و هفتصد و نود ميليون نفر از مردم جهان در شبکه‌هاي اجتماعي عضو هستند و نرخ نفوذ شبکه‌هاي اجتماعي در زندگي مردم 37 درصد است.

نگاهي شرقي به جهاني از جنس تبليغاتاينستاگرام : اين روزها استفاده از اينستاگرام براي برندسازي شخصي در ميان ايرانيان بسيار متداول شده است. افرادي که در حالت عادي شهرت و سبقه‌اي در رسانه‌هاي سنتي نداشته‌اند، به واسطه اين رسانه اجتماعي و با توجه به استراتژي و نمايش محتواي بصري در يک قالب و فرمت و با توجه به پيگيري مداوم، طرفداران زيادي را اطراف خود جمع کرده‌اند. اين شخصيت‌ها هرکدام با تاکيد بر چند ويژگي و ارزش اصلي در خود و با مانور دادن روي يک سبک زندگي و شعار واحد، توانايي تاثيرگذاري بر احساسات و ادراک جمع وسيعي از مخاطبان را يافته‌اند. از آن‌جايي که مخاطبان اين رسانه اجتماعي در ايران دربرگيرنده قشر وسيعي از اشخاص هستند، از طريق اينستاگرام مي‌توان در تمامي زمينه‌ها(ورزشي، هنري، گردشگري، روان‌شناسي، اجتماعي و ...) براي برندسازي شخصي اقدام نمود. البته اين رسانه در ميان ايرانيان بيشتر به عنوان يک رسانه عام و سرگرمي مطرح است و کمتر براي ساخت برندهاي علمي و حرفه‌اي مورد استفاده قرار گرفته‌ است.
ليکندين: اين رسانه اجتماعي براي برقراري ارتباط با افرادي است که در زمينه‌هاي تخصصي متفاوت فعاليت مي‌کنند. در واقع از طريق اين رسانه اجتماعي افراد مي‌توانند مشاغل گوناگون را جست‌وجو نمايند و اين امکان براي کارفرما‌ها وجود دارد تا براي شناخت بيشتر نيروهاي کار به لينکدين اختصاصي آن‌ها مراجعه کنند. يکي از بهترين مثال‌هاي برند شخصي در لينکدين، لوئيس هوز است. او کار برند شخصي خود را با برگزاري رويدادهايي از طريق لينکدين در ايالات مختلف آمريکا شروع کرد و در طول زمان، برند خود را گسترش داد. او هم‌اکنون به عنوان کارآفرين و الهام‌بخش در زمينه کاري و زندگي شهرت بسياري پيدا کرده‌است.
توييتر: رسانه اجتماعي توييتر فضايي را در اختيار کاربر قرار مي‌دهد که وي مي‌تواند روزانه پيام‌هاي کوتاهي را بين دنبال‌کنندگان خود به اشتراک بگذارد. توييتر 140 کاراکتر را در اختيار فرد مي‌گذارد. اگر از اين کاراکترها به درستي استفاده شود، مي‌توان از نتيجه آن براي پيشرفت در زمينه برندسازي شخصي بهره برد. بنا بر گزارش سايت استتيستا، در آغاز سال 2015 ميلادي کاربران فعال توييتر به بيش از 300 ميليون نفر رسيد. در حال حاضر بيشتر کاربران فعال توييتر در آسيا و آمريکاي شمالي هستند، اما پيش‌بيني شده است که تا سال 2018 بيشترين کاربران آن را آسيايي‌ها تشکيل دهند.
فيسبوک: به گزارش سايت استتيستا در سال 2017، فيسبوک اولين رسانه اجتماعي بود که کاربران فعال آن از مرز 1 ميليارد نفر در ماه گذشت و بيش از 1.94 ميليارد نفر در سراسر جهان به اين رسانه دسترسي دارند. فيسبوک اين امکان را به شخص مي‌دهد که مطالب متفاوتي را با ديگران به اشتراک بگذارد و در کنار پروفايل شخصي، يک صفحه عمومي براي برند خود نيز در نظر بگيرد.
تلگرام: اگرچه تلگرام بيشتر به عنوان يک شبکه اجتماعي مطرح است ولي با ظهور کانال‌هاي تلگرام و با توجه به فراگير بودن استفاده از آن در ميان کاربران ايراني، اين شبکه نيز مي‌تواند در راستاي برندسازي شخصي مفيد واقع شود. به گزارش پژوهشگاه فضاي مجازي در دي ماه سال 1395 اين شبکه اجتماعي در ايران 45 ميليون کاربر دارد و بالغ بر 170 هزار کانال ايراني در تلگرام موجود است و در طول شبانه روز بيش از يک ميليون و پانصد هزار محتوا در فضاي کانال‌هاي تلگرام توليد مي‌شود.

مديريت محتوا و طراحي هويت بصري برند شخصي
در برندسازي با رسانه‌هاي اجتماعي، داشتن استراتژي و ثبات ضروري است. هر شخص براي موفقيت اقداماتش به ايجاد يک ساختار تصويري و محتواي خاص در رسانه‌هاي اجتماعي نياز دارد. مديريت محتوا به معناي برنامه‌ريزي و انتخاب پيام‌هايي است که از طرف شخص به مخاطبان ارسال مي‌شوند. اين پيام‌ها نقش بسيار اساسي و مهمي بازي مي‌کنند. تداوم ارسال اين پيام‌ها و پيگيري مداوم، کليد اصلي در برندسازي شخصي در بستر رسانه‌هاي اجتماعي است. از اين طريق شخص به ديگران نشان مي‌دهد که به چه چيز اعتقاد دارد، سبک زندگي وي چگونه است و هدف و جهان‌بيني وي چيست. به موازات مديريت محتوا، فرد بايد براي طراحي هويت بصري برند شخصي خود نيز برنامه مشخصي داشته باشد. اين هويت بصري، منحصر بفرد و منعکس کننده اهداف و ارزش‌هاي اصلي شخص خواهد بود. با توجه به تصويري که از اين طريق ارائه مي‌شود، برند فرد با تدوام بيشتري در ذهن مخاطبان و بر احساسات و ادراک آنها تاثير مي‌گذارد و ماندگار مي‌شود.

کاربردهاي تجاري برندسازي شخصي در فضاي مجازي:
برندسازي شخصي در فضاي مجازي يکي از راه‌هايي است که مي‌توان به وسيله آن کسب‌و‌کار را گسترش داد و کسب درآمد کرد. وقتي که شما در فضاي مجازي‌تان خود را به عنوان يک متخصص در صنعت خود معرفي مي‌کنيد، در واقع توانايي خودتان را در حرفه و کسب‌و‌کارتان نيز معرفي کرده‌ايد. از طريق برند‌سازي شخصي مي‌توانيد شبکه آنلاين خود را گسترش دهيد و به موازات آن، کسب‌و‌کار شما نيز گسترش و رونق خواهد گرفت. همچنين برندسازي شخصي در رسانه‌هاي اجتماعي، امکان خلق داستان برند را به شما مي‌دهد، در نتيجه مشتري‌هاي شما مي‌توانند شما را به واسطه آن ويژگي‌هاي داستاني بشناسند و به خاطر بسپارند. طبق بررسي‌هاي انجام شده بيشتر افراد تمايل دارند براي انجام کارها به جاي شرکت‌ها و سازمان‌ها با اشخاص روبرو شوند. براين اساس رويکرد تجاري برندسازي شخصي امري مسلم است. در واقع اگر فردي برند شخصي شناخته‌شده‌اي داشته باشد و در جهت توسعه و حفظ ارتباط با مخاطبان خود تلاش کند، به همان نسبت کسب‌و‌کار وي نيز از آثار مثبت آن بهره‌مند مي‌شود. چراکه مخاطب برندشخصي، وقتي درگير محبوبيت فرد مي‌شود، محصول و برنامه‌هاي مربوط به آن هم برايش قابل اعتماد‌تر و داراي ارزش بيشتري مي‌شود.

برخي از روش‌هاي کسب درآمد به واسطه برند شخصي در رسانه‌هاي اجتماعي عبارتند از :
 تبليغ و فروش کالاهاي توليد شده تحت برند تجاري خود شخص
 تبليغ و فروش کالاها و خدمات ساير برندهاي تجاري
 تبليغ براي صفحات اينترنتي و برندهاي مجازي
 ارائه خدمات آموزشي و برگزاري وبينار
 فروش متون و محتواي توليد شده
 ارائه مشاوره تخصصي

در کنار تمامي فرصت‌هايي که رسانه‌هاي اجتماعي مي‌توانند در راستاي برندسازي شخصي در اختيار ما بگذارند؛ آسيب‌هايي نيز وجود دارد. فناوري و گستره‌ي نامحدود دسترسي به رسانه‌هاي اجتماعي از يک طرف و عدم نظارت و سيستم کنترلي جامع، باعث به وجود آمدن چالش‌هايي شده است که پيش از اين و در نوع رسانه‌هاي سنتي مطرح نبودند. موضوعاتي مانند طرفداران غيرواقعي، عدم رعايت صداقت در انتشار محتوا، خريد و فروش صفحات پرطرفدار و ثبت صفحات غيرواقعي به نام افراد مشهور از جمله نکاتي است که برندسازي در رسانه‌هاي اجتماعي را با چالش‌هاي اخلاقي و قانوني مواجه کرده‌است.

در زير ويديوي مصاحبه‌اي که با تحريريه اين ماهنامه داشته‌ايم را مشاهده ميکنيد:
پي‌نوشت1: در اين شماره، بوم (کانواس) برندسازي شخصي نيز به صورت جداگانه قرار گرفته است که مي‌تواند کمک خيلي خوبي به افرادي که مي‌خواهند براي برند شخصي خود تلاش کنند، باشد.
پي‌نوشت2: دريافت شماره‌هاي بعدي اين ماه‌نامه تنها از طريق اشتراک امکان‌پذير خواهد بود.


mbanews.ir- محمد طبيب زاده
چهارشنبه 8 شهريور 1396

منبع: mbanews


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315