اخبار

تاریخ خبر: 1396/04/09
زمان خبر :10: 43
نوع خبر :خبر

b_News لاوازا با "اسب لگد زن" به تجارت جهانی قهوه می اندیشد

arangfilm agency

 

 

 

 

 

 

با توجه به اينکه در بازار ايران برندهاي مختلف قهوه عرضه ميگردد، ميتوان گفت برند لاوازا (LAVAZZA)
يکي از آنهايي است که اکثر افراد قهوه نوش، با آن آشنا هستند. اين کمپاني در حدود يکصد و بيست سال پيش در تورين ايتاليا تاسيس شد که مالک آن خانواده لاوازا بوده و در واقع يک تجارت خانوادگي محسوب مي شده است.

 

لاوازا با "اسب  لگد زن" به تجارت جهاني قهوه مي انديشدکمپاني لاوازا، به مرور به يکي از عظيم ترين بازيگران در دنياي قهوه اروپا تبديل شد و هم اکنون در 90 کشور حضورفعال داشته و بيش از 55درصد از درآمدش صرفا از صادرات است. اين برند در سالهاي اخير تمرکز فوق العاده اي بر بازارهاي خارجي دارد به طوري که سي درصد افزايش فروش خود را درسال 2016 که حدودا معادل سه ميليارد دلار ميباشد ناشي از نفوذ در بازارهاي ديگر کشورهاي اروپايي ميداند. سال گذشته لاوازا برندهاي DENMARK'S MERRIED و CARTE NOIR را خريده است که در واقع سود حاصله، ناشي از خريد و تصاحب سهم بازار و فروش آنهاست.

 

لاوازا با "اسب  لگد زن" به تجارت جهاني قهوه مي انديشدگروه لاوازا در 24 مي 2017، هشتاد درصد از سهام شرکت عظيم کانادايي کيکينگ هورس (KICKING HORSE) يا همان اسب لگد زن را به قيمت 215 ميليون دلار خريداري کرد، خبري که براي مدتي تيتر روزنامه هاي آمريکاي شمالي بود، شايد به صراحت بتوان گفت که اين امر از مجموعه بزرگترين معاملات در بازار قهوه جهان است. خانم رزنفلد کمپاني بزرگ کيکينگ هورس را درسال 1996 در ايالت بريتيش کلمبياي کانادا تاسيس کرد او در حال حاضر همچنان با دارا بودن 20 درصد سهام اين شرکت به عنوان مالک و مدير به کار خود ادامه ميدهد اما اساسا ميتوان گفت که از اين به بعد کنترل اين کمپاني در دستان گروه لاوازا خواهد بود و اين معامله راهي منطقي براي نفوذ به بازارهاي موجود در آن مناطق خواهد بود.

کيکينگ هورس يا همان اسب لگد زن، طي سالهاي گذشته چنان رشد کرد که به شرکت شماره يک توليد قهوه هاي ارگانيک و تجارت منصفانه *(FAIR TRADE) قهوه تبديل شد و در طي اين بيست سالي که از عمر آن ميگذرد همچنان در حال رشد و نمو است. اين برند در بيشتر کافي شاپ ها و سوپرمارکت هاي بزرگ و به صورت آنلاين در کل آمريکاي شمالي (کشورهاي آمريکا و کانادا) به عنوان با کيفيت ترين قهوه به فروش ميرسد. با توجه به اينکه برند مزبور از زمره عرضه کنندگان ارزان قيمت محصولات قهوه نميباشد اما طرفداران بسياري دارد.

به زعم نويسنده و از آنجا که جنگ قديمي و فرسايشي بر سر سهم بازار همچنان وجود داشته و خواهد داشت لذا با توجه به هدف و استراتژي بازاريابي لاوازا براي نفوذ دربازارهاي جهاني و کسب سهم بيشتر از تجارت قهوه در ابعاد بين المللي، خريد بخش عظيم کمپاني کيکينگ هورس يکي از هوشمندانه ترين حرکات در عرصه شطرنج رقابت هاي بازاريابي براي نفوذ نامحسوس در امريکاي شمالي بوده است.

 

لاوازا با "اسب  لگد زن" به تجارت جهاني قهوه مي انديشدچنانچه پيش از اين بيان شد، بيش از 60 درصد سود لاوازا در سال گذشته از خارج از کشور ايتاليا تامين شد و در سال 2015 اين رقم 53 درصد بوده است. يکي از دلايل تمرکز جدي تر اين کمپاني به بازارهاي خارجي ناشي از نتايج تحقيقات بازاري است که مصرف قهوه را در کشور ايتاليا به صورت سالانه همراه با کاهش نشان ميدهد. لاوازا به دليل فعاليتهاي اخيرش در بخش خارجي و خصوصادر بخش قهوه ارگانيک، همچنان در انتظار رشد فروش است. اين کمپاني نفوذ به بازارهاي امريکا، کانادا، آلمان و انگليس را در اولويت ميداند و مدنظر دارد که به بازار قهوه ارگانيک در سطح بين المللي بپردازند. لازم به توضيح است که حسب بررسي هاي صورت گرفته در رفتار مصرف کنندگان و بازار، توليد قهوه هاي ارگانيک داراي برند تجارت منصفانه يکي از سريعترين بازارهاي رشد را در سطح جهان خصوصا در آمريکاي شمالي خواهد داشت.

 

لاوازا با "اسب  لگد زن" به تجارت جهاني قهوه مي انديشد*تجارت منصفانه قهوه در واقع زماني اتفاق مي افتد که کمپاني خريدار قهوه، صرفا اين محصول را از مزارعي در کشورهاي افريقايي يا امريکاي جنوبي خريداري نمايد که کارگران آن مزارع داراي شرايط مناسب کاري به لحاظ حقوق و يا بيمه باشند و به عنوان مثال در اين مزارع کودکان در زير سن قانوني به کار گماشته نشوند.

 

لاوازا با "اسب  لگد زن" به تجارت جهاني قهوه مي انديشد
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543