اخبار

تاریخ خبر: 1396/04/07
زمان خبر :20: 11
نوع خبر :خبر

b_News 10 عادت تشریفاتی قبل از خواب که می‌توانند به خواب، آرامش وموفقیت شما کمک کند

arangfilm agency
 
 
 
 
 
 
 
هرچه شب‌ را بهتر بخوابيد، مجال بهتري براي موفقيت در روز خواهيد داشت. کارهايي که قبل از خواب انجام مي‌دهيد تاثير به سزايي در آنچه ناخودآگاه شما هنگام خواب بررسي مي‌کند، و همچنين وضعيت ذهني شما پس از بيدار شدن، خواهد داشت.

وقتي استرس يا اضطراب داريد، فکر نکردن يک چالش محسوب مي‌شود. کارهاي روتيني که شب‌ها انجام مي‌دهيد، به شما کمک مي‌کنند تا آرامش داشته باشيد، راحتتر بخوابيد و براي روز بعد آمادگي بهتري پيدا کنيد. فکر کردن در پايان روز، حتي براي چند دقيقه، مي‌تواند تاثير زيادي در آينده شما داشته باشد. لحظه‌هات قبل از بسته شدن چشمانتان، مي‌توانند در موفقيت شما بسيار موثر باشند.

سعي کنيد قبل ار خواب اين 10 کار ا انجام دهيد تا روز بعد درهاي موفقيت به روي شما باز شوند.

1- سه کاري که در آن روز خوب پيش رفته و سه کار را که خوب پيش نرفته، يادداشت کنيد

يک بررسي سريع از آن روز انجام دهيد. اقرار به کارهايي که در آن روز به خوبي پيش رفته‌اند، مانع از آن مي‌شود که به کارهاي ناکام مانده فکر کنيد، و همچنين کمک مي‌کند تا قدردان پيشرفت‌هاي خود باشيد. اين کار را نوعي تمرين سپاسگزاري در نظر بگيريد، تا به خودتان يادآوري کنيد که شکرگزار تمام داشته‌هايتان باشيد. از سوي ديگر، اقرار ناکامي‌ها هم مي‌تواند ارزشمند باشد. يک قدم به عقب برگرديد و ببينيد چه کارهايي نياز به اصلاح و بهسازي دارند اين کار به شما کمک مي‌کند تا قبل از آن که آن مشکلات به فاجعه و بلا تبديل شوند، اقداماتي را در رابطه با آن‌ها صورت دهيد. اگر به پيشرفت‌هاي کوچک هر روز خود توجه کنيد، امکان آن را خواهيد داشت تا مسير خود را هر چه زودتر اصلاح کنيد. هم براي اقرار به کارهاي خوبتان وقت بگذاريد هم براي تشخيص کارهاي اشتباهتان. اين کار حداکثر 5 دقيقه زمان مي‌برد.

2- ليست وظايف روز بعد را آماده کنيد

تهيه ليست وظايف از روز قبل مي‌تواند بسيار ارزشمند باشد، چه اين کار را در ابتداي روتين‌ شبانه خود انجام دهيد يا در پايان آن. تهيه يک ليست مشخص از وظايفي که بايد روز بعد انجام دهيد موجب مي‌شود تا با هدف از خواب بيدار شويد. انجام اين کار قبل از خواب ذهن شما را آسوده مي‌کند. ديگر لازم نيست دغدغه چيزهايي را داشته باشيد که روز بعد نياز داريد. شما همه آن‌ها را مي‌نويسيد و بعد مي‌توانيد راحت باشيد. ليست کارهاي شما فردا صبح منتظر شماست. با تهيه اين ليست فرصتي به ضمير ناخودآگاهتان مي‌دهيد تا در طول شب به ايده‌هاي مختلف فکر کند. و وقتي از خواب بيدار مي‌شويد مفهوم واضحي از کارهايي که قرار است انجام دهيد، خواهيد داشت.

3- هر آنچه را براي فردا نياز داريد، تهيه کنيد

برخي‌ها قوياً بر اين باورند که بايد از شب قبل لباس‌هايي را که قرار است فردا بپوشند و وسايلي را که قرار است با خود ببرند را آماده کنند. اين تشريفات کوچک، نوعي تمرين و آماده‌سازي  براي روز بعد است و کمک مي‌کند شب را با آرامش بخوابيد. انجام اين کارهاي ساده در شب مي‌تواند بسيار مفيد باشد بخصوص اگر برنامه‌ريزي شلوغ و پرمشغله‌اي براي روز بعد داريد. هر چه کارهايتان را جلوتر از زمان پيش ببريد، با آمادگي بيشتر مي‌توانيد بر روي کارهاي مهمتر تمرکز کنيد. انجام کارهايي که موجب مي‌شوند روز خود را آرامتر سپري کنيد، اعتماد به نفس شما را در رويارويي با جهان تقويت مي‌کند.

4- دوش آب گرم بگيريد

هدف از روتين‌هاي قبل از خواب، آرامش گرفتن و رفع استرس است. شب‌ها، وقتي نياز به آرامش و آسايش داريد، دوش آب داغ مي‌تواند بسيار به شما کمک کند. به همين خاطر است که اکثر آدم‌ها ادعا مي‌کنند که بهترين فکر‌ها در حمام به ذهنشان خطور کرده است. غوطه‌ور شدن در آب يک ويژگي درماني دارد و مي‌تواند شما را از وابستگي‌ بسيار شديد به فناوري رها کند. آب روشي براي تسکين ذهن شماست، افکار شما  جريان و ايده‌هاي شما مجال بروز پيدا مي‌کنند.

5- يک پياده‌‌روي طولاني

برخي‌ها اعتقاد دارند که بايد شب‌هاي قبل از خواب به باشگاه بروند. اگر اين کار زحمت زيادي براي شما دارد، يک پياده‌روي طولاني مي‌تواند همان کار را انجام دهد. پياده‌روي با سرعت ملايم، ذهن و جسم شما را آرام مي‌کند و موجب تمدد اعصاب مي‌شود. شب‌ها بيرون رفتن و قطع ارتباط با فناوري مي‌تواند فضاي لازم براي فکر کردن را فراهم نمايد. قدم زدن در شب کمک مي‌کند تا با چشم‌انداز و ديد جديدي به همه چيز نگاه کنيد و ايده‌ها در ذهن شما جرقه بزنند.

6- کش و قوس بياييد

در پايان روز احساس مي‌کنيد، مفاصلتان سفت شده و عضلاتتان گرفته و پشتتان درد مي‌کند؟ شايد وقت آن رسيده که کمي کش و قوس بياييد و عضلاتتان را شل کنيد و خودتان را براي يک خواب خوب شبانه آماده نماييد. اگر تمام روز پشت ميز مي‌نشينيد، احتمالاً شانه‌ها، پشت و پاهايتان نياز به چند دقيقه کش و قوس دارند. با اين کار هم جلوي آسيب آن‌ها گرفته مي‌شود و هم تنش و استرس شما تسکين مي‌يابد. مي‌توانيد اين کار را در مکاني آرام از خانه يا آپارتمان خود انجام دهيد.

7- اوقاتي را با خانواده و نزديکان خود سپري کنيد

پيشنهاد مي‌کنيم اوقاتي را با خانواده و نزديکانتان سپري کنيد و در مورد اتفاقات روز با آن‌ها صحبت نماييد، اين کار موجب رفع فشار و استرس و تجديد قوا مي‌گردد. صحبت کردن در مورد مسائل زندگي بخش مهم توسعه ارتباط‌هاي پايدار و عميق است. چه کاري بهتر از اين که پايان روز را با کساني بگذرانيد که برايشان اهميت قائليد.

8- مراقبه

مراقبه يا مديتيشن به ذهن ما امکان مي‌دهد تا در ميان  هرج و مرج‌هاي روز آرامش پيدا کنيم. اين کار به طرز شگفت‌آوري تبديل به يک عادت در دنياي کسب و کار و کارآفريني مي‌شود. تبحر در مراقبه مستلزم زمان و صبر است. سازگاري يک اصل کليديست، ذهن ما که به حواس‌پرتي‌ها عادت کرده نمي‌تواند به طور خودکار تمرکز کند و در عين حال متفکر هم باقي بماند. اين تمرين تمرکز ذهن مي‌تواند يک روش عالي براي پايان دادن يک روز پرمشغله باشد.

9- تجسم فکري

افراد موفق مي‌توانند موفقيت خود را تجسم کنند. آن‌ها بعد از مشخص کردن هدف خود، تصوير آن را در ذهن خود جاي سازي مي‌کنند. انجام اين کار قبل از خواب، آن هدف را زماني که خواب هستيد در ناخودآگاه شما تقويت مي‌کند. با تمرين تجسم‌سازي هدف اصلي، در واقع  نتيجه دلخواه و بزرگترين اهداف و روياهاي خود را تاييد مي‌کنيد. با انجام اين کار قبل از خواب ناخودآگاه خلاق شما ضمن خواب فعال مي‌شود. يک دفتر يادداشت کنار تخت خود بگذاريد تا هر وقت از خواب بيدار مي‌شويد ايده‌هاي جديد و هيجان‌انگيز را در آن يادداشت کنيد.

10- براي داشتن خواب کافي برنامه‌ريزي کنيد

در نهايت، افراد موفق براي روزها و شب‌هاي خود برنامه‌ريزي مي‌کنند تا مطمئن شوند که به قدر کافي استراحت مي‌کنند. آن‌ها مي‌دانند که گذراندن روزهاي پي‌درپي آن هم فقط با 4 يا 5 ساعت خواب، موجب کسالت و خستگي آنان مي‌گردد و از نظر ذهني تخليه مي‌شوند. کم خوابي، با فشار خون بالا، حمله قلبي و مغزي همراه است. بنياد ملي خواب بين 7 تا 9 ساعت خواب در شب را براي بزرگسالان توصيه مي‌کند. سعي کنيد هر شب سر ساعت معني به تخت‌خواب برويد اين کار به ريتم خواب شما کمک مي‌کند. اگر هر شب الگوي مشابهي را دنبال کنيد، بدن شما به آن عادت خواهد کرد و مي‌داند که چه زماني وقت خواب و استراحت است و در نهايت خوابيدن برايتان آسانتر مي‌شود.

منبع : entrepreneur

بازنشر: shabake


: اخبار مرتبط
arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543