اخبار

تاریخ خبر: 1396/04/07
زمان خبر :19: 41
نوع خبر :خبر

b_News به این 4 دلیل هرگز شخصیت واقعی خود را در محل کار پنهان نکنید

arangfilm agency
 
 
 
 
 
 
 
 
براي دستيابي به موفقيت شغلي فقط خوب کار کردن کافي نيست، حفظ شخصيت واقعي و تعامل با ديگران مي‌تواند نقش مهمي را در سرعت دستيابي به موفقيت و پيشرفت ايفا کند. پس براي آن که بتوانيد به عنوان شخصي درستکار و برجسته در محل کار خود شناخته شويد بايد خودتان باشيد، نه کسي که دائم مشغول نقش بازي کردن است.

آيا احساس مي‌کنيد که وقتي سر کارتان هستيد بايد "نقاب" ديگري به چهره بزنيد؟ آيا بايد " مردانه" و "سخت" کار کنيد تا ديگران به شما احترام بگذارند؟ بسياري از خانم‌ها احساس مي‌کنند که نمي‌توانند فراتر از زنانگي خود عمل کنند، از ترس اين که جدي گرفته نشوند. آن‌ها فکر مي‌کنند که بايد "لباس قدرت" به تن کنند تا به عنوان يک بازيکن در اتاق هيئت مديره مورد توجه قرار بگيرند.

تمام وقت نقش بازي کردن مي‌تواند خسته‌کننده باشد، و  روح خلاق شما را تضعيف ‌کند. در نتيجه، ممکن است احساس نااميدي کنيد يا احساس کنيد که سر ديگران کلاه مي‌گذاريد. اگر شما هم در محل کارتان شخصيت ديگري داريد، از همين حالا دست نگاه داريد. اول از همه اين که آدم‌ها از روي عمل يک فرد در مورد شخصيتش قضاوت مي‌کنند، آن‌ها از روي عمل شما متوجه مي‌شوند که سخت مشغول تلاش هستيد. آن‌ها ممکن است فکر کنند که شما احساس ناامني مي‌کنيد، يا اين که چيزي براي پنهان کردن داريد. دوم اين که کسي جعل و فريبکاري را دوست ندارد

بياييد در مورد راههاي واقعي بودن خودمان در محل کار صحبت کنيم، و اين که شما چه نفعي از آن خواهيد برد.

 اصالت در محل کار چيست؟   

هيچ کس نمي‌گويد که بايد در محل کار همانند خارج از ساعات کاري باشيد. اصالت در محل کار يعني به شيوه‌اي عمل کنيد تا نماينده کسي باشيد که واقعاً هستيد. اين شيوه شامل کارهايي است که انجام مي‌دهيد تا باورها و نگرش‌هاي خود را نشان دهيد.

1- بدانيد چه کسي هستيد

چه کسي هستيد؟ چه چيزي مشوق شما براي ادامه راه است؟ باورهايتان چيست؟ اهداف شما در کار چيست؟ چرا اينجا را براي کار انتخاب کرده‌ايد؟ تنها زماني مي‌توانيد به اين سوالات بزرگ پاسخ دهيد که با خودتان راحت باشيد. وقتي با خودتان راحت باشيد، اعتماد به نفس بيشتري در محل کار و در زندگي خود خواهيد داشت.

2- به خاطر داشته باشيد که اصل هميشه ارزشمندتر از بدل است

بگذاريد بگوييم که در محل کار هميشه کساني وجود دارند که شما تحسين‌شان مي‌کنيد. نحوه سخن گفتنشان، نحوه مذاکره کردنشان و حتي نحوه راه رفتنشان را تحسين مي‌کنيد. يک چيز بدلي و ساختگي نسخه ضعيف يک چيز اصل است. پس بهتر است خودتان باشيد، هر کسي که هستيد سعي نکنيد کس ديگري باشيد. هيچ کسي نمي‌تواند بهتر از شما نقش خودتان را بازي کند.

3- همه ما گاهي اوقات اشتباه مي‌کنيم- وقتي اشتباه مي‌کنيد، آن را بپذيريد

رهبران قابل اعتماد صادق هستند و وقتي اشتباهي مي‌کنند آن را مي‌پذيرند. زماني که اشتباهي از آنان سر مي‌زند به سرعت عذرخواهي مي‌کنند و تمام انرژي خود را براي بهبود و تصحيح وضعيت انجام مي‌دهند. آنان مي‌دانند که هر کسي اشتباه مي‌کند ولي درس‌هايي که مي‌توان از اين اشتباهات گرفت بسيار ارزشمند هستند. سپس اين اطمينان را پيدا مي‌کنند که يک اشتباه را دوبار تکرار نکنند. وقتي رهبران خطاهاي خود را مي‌پذيرند در واقع الگوي خوبي براي ديگران مي‌شوند تا آنان هم همين کار را انجام دهند.

4- محل کاري که در آن صداقت وجود دارد يک محل کار مفيد و اثربخش است

 وقتي شما با خودتان و ديگران صادق باشيد، ديگران تشويق مي‌شوند تا آن‌ها هم روراست‌تر و صادقتر باشند. صداقت مسري است و مهرباني، درک و تحمل را با خود به ميان همکاران مي‌آورد. وجود چنين جوّي در محل کار در دراز مدت باعث مي‌شود که تيم شما کارآمدتر و موثرتر شود، چرا که همه شما با نيازهاي شخصي و حرفه‌اي و اهداف و مبارزات خود صادق هستيد. صداقت موجب مي‌شود تا محيط کار، بسيار مطلوب‌تر و موردپسندتر شود.رهبران مورد اعتماد موفقتر هستند. افرادي که در محل کار با خودشان صادق هستند، به واقع مي‌درخشند و بسيار خوشحالتر و ثمربخش‌تر هستند. به اين فکر کنيد که شما احتمالاً به خاطر شايستگي‌هاي منحصر به فرد خودتان استخدام شده‌ايد و همين‌ها باعث مي‌شوند که بخش اساسي و حياتي تيم باشيد. 

منبع : اینک

بازنشر: شبکه
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315