اخبار

تاریخ خبر: 1396/04/05
زمان خبر :13: 59
نوع خبر :خبر

b_News ۱۰ ترفند هوشمندانه برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

arangfilm agency
 
 
 
 
 
 
 
پوشيده نيست که استارتاپ‌ها اغلب در دام هزينه‌هايي مي‌افتند که چندان مهم نيستند. اين فقط يکي از اشتباهاتي است که کارآفرينان ممکن است مرتکب شوند. اما امروزه به واسطه پيشرفت‌هايي که در حوزه فناوري صورت گرفته و همچنين با اطلاع از برخي از امکاناتي که در اختيار ما هستند و ما ممکن است کمتر به آن‌ها توجه کرده باشيم، مي‌توانيم تا حد زيادي اين هزينه‌هاي اضافي و نه چندان مهم را کاهش دهيم.

کارآفرينان باهوش هميشه به دنبال برنامه‌ها و طرح‌هايي هستند که در هزينه‌هاي استارتاپ خود صرفه جويي نمايند. اگر کسب و کار شما اوضاع آشفته‌اي دارد و شما مشغول دسته و پنجه نرم کردن با اين شرايط هستيد، چرا سعي نمي‌کنيد از ترفندهاي هوشمندانه استفاده کنيد تا در هزينه‌هاي کسب و کار خود صرفه‌جويي نماييد.

در ادامه 10 ترفند هوشمندانه صرفه‌جويي در پول و هزينه‌ها را براي کارآفرينان عنوان مي‌کنيم:

1- به سراغ اطلاع‌رساني‌هاي ديجيتالي برويد

اخبار و اطلاعات بروز شده مي‌توانند براي کسب و کارها از جمله شرکت‌هاي استارتاپ بسيار مهم و بااررش باشند. دسترسي به پهناي باند مي‌تواند فرصتي را براي کارآفرينان ايجاد نمايد تا به جاي پرداختن پول بابت اشتراک روزنامه، اين اخبار و اطلاعات را به صورت آنلاين بدون پرداخت هزينه‌هاي اشتراک دريافت نماييد.

2- داد و ستد يا تجارت

داد وستد- مبادله کالا با کالا- قرن‌هاست که يک روش موثر در انجام کسب و کارها مي‌باشد. در سال‌هاي اخير، داد و ستد به يک روش راهبردي صحيح براي يافتن کالاها، مبادله سرويس‌ها، حفظ پول و به حرکت درآوردن موجودي و يافتن ظرفيت توليد اضافي، تکامل يافته است. انجمن بين‌المللي تجارت متقابل (IRTA) کمک مي‌کند تا شرکت‌هايي که علاقمند به مبادله کالاها و سرويس‌ها هستند با هم همکاري کنند.

3- محرک‌هاي غيرپولي

اعضاي تيم شما اغلب اوقات به خاطر پرداخت‌هاي  مدت‌دار يا پرداخت‌هاي وابسته به سهام کار مي‌کنند تا براي حقوق‌هاي اوليه. اين کار کمک مي‌کند تا هنگام راه‌اندازي و مراحل ابتدايي رشد کسب و کارتان هزينه‌‌ها کاهش پيدا کنند.

4- برون‌سپاري

برون‌سپاري يک صنعت چند ميليارد دلاري است. شما مي‌توانيد براي ارائه محصولات و خدماتي که نياز داريد، شرکاي بيروني خود را پيدا کنيد. برون سپاري موجب مي‌شود تا هزينه‌هايي که به طور معمول ثابت هستند به هزينه‌هاي متغيير تبديل شوند، چرا که شما تنها زماني که نياز داريد از اين سرويس استفاده مي‌کنيد.

5- مجازي کار کنيد

در عصر جديد تکنولوژي، اين امکان وجود دارد که در هر کجا که هستيد، کار کنيد: در خانه، ماشين، فرودگاه، يا در اتاق هتل. با کارکردن به شکل مجازي- و فراهم آوردن چنين امکاني براي کارمندانتان- ديگر لازم نيست براي راه‌اندازي کسب و کارتان هزينه‌اي بابت دفتر کار بپردازيد.

6- از نرم‌افزارهاي رايگان استفاده کنيد

نرام‌افزارهاي رايگان و ارزانقيمت آنلاين زياد هستند. برنامه‌هاي مختلف موجود مي‌توانند به شما در مديريت امور مالي، برنامه‌ريزي پروژه‌ها، پيگيري مشتريان و غيره و غيره کمک کنند. شما همچنين مي‌توانيد از دوره‌هاي آزمايشي رايگان که اکثر نرم‌افزارهاي تجاري دارند، استفاده نماييد. در اين صورت شانس استفاده از اپليکيشن‌ها را به مدت 30 روز يا بيشتر خواهيد داشت تا بتوانيد تصميم بگيريد که آيا به آن‌ها نياز داريد يا خير.

7-  استفاده از اپ‌هاي موبايل

اپ‌هاي موبايل فرصت‌هايي را براي رسيدن به بهره‌وري و سودآوري فراهم مي‌سازند.اپ‌هاي موجود در دستگاه‌هاي موبايل به مالکين کسب و کارهاي کوچک کمک مي‌کنند تا در زمان صرفه‌جويي کنند، هزينه‌ها را کاهش و درآمد و بهره‌وري را افزايش دهند، به شکل موثرتري کار کنند و خدمات بهتري را به مشتريان ارائه نمايند. در حقيقت، به نظر مي‌رسد که براي هر کسب و کاري تقريباً يک اپ لازم باشد، و کارآفرينان از طريق نوآوري‌هاي سريعي که در فناوري‌هاي موبايل صورت مي‌گيرند مي‌توانند به سرعت به اين راهکارها دسترسي پيدا کنند.         

8-  تلفن خود را ويپ (VoIP) کنيد

تلفن همچنان جزء اصلي يک شرکت موفق است. فناوري‌هاي جديد، گزينه‌هاي جديد و همچنين پتانسيلي براي کاهش چشمگير هزينه‌ها براي کارآفرينان ارائه مي‌دهند. رقابت هم هزينه‌هاي خط تلفن و هم هزينه‌هاي مکالمات راه‌ دور را پايين مي‌آورد. بهبود گسترده‌اي که در سرويس VoIP ( انتقال صدا در بستر شبکه IP) صورت گرفته، جايگزين مشخصي را براي کسب و کارهاي استارتاپ ارائه مي‌دهد و همچنين موجب کاهش هزينه‌ها مي‌گردد.

9- به دنبال  تخفيف‌ها و کسور مالياتي باشيد

براي يک کارآفرين مهم است بداند که از چه نوع کسور يا تخفيف‌هاي مالياتي مي‌تواند برخوردار شود. بقيه تخفيف‌ها ممکن است شامل: سرويس اينترنت، اشتراک مجله صنعتي، ليست تماس‌هاي ايميل، کلاس‌ها و آموزش‌هاي ارائه شده در جهت ارتقاء دانش صنعتي باشند.

10- تعداد کارمندان خود را محدود نگاه داريد

داشتن کارمندان اضافي هميشه مي‌تواند به هزينه و پول بيشتر ختم شود.  مديريت منابع انساني چيزي است که اکثر آدم‌ها از سر و کار داشتن با آن مشگل دارند، بخصوص کساني که جديد هستند.مسير موفقيت، معمولاً شامل استخدام کارمندان کمتر در حد نياز است تا مديريت کارها و وظايف روزانه به نحو بهتري صورت بگيرد. شايد هم معني آن اين است که کارهاي اضافي را بايد خودتان انجام دهيد، اما پولي که از بابت اين اضافه کاري  صرفه جويي مي‌کنيد، مي‌تواند بسيار ارزشمند باشد. 
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543