اخبار

تاریخ خبر: 1396/03/31
زمان خبر :07: 49
نوع خبر :خبر

b_News پترون؛ شبکه اجتماعی تمام عیار برای دسترسی هنرمندان به طرفدارانشان

arangfilm agency

 

 

 

 

 

 

 

پترون سايتي است که منابع مالي خود را از طريق پرداخت حق اشتراک تأمين مي‌کند و حامي سازندگاني چون آماندا پالمر و تيم kinda funny است. اين سايت در حال بروز رساني عظيمي است که شامل قابليت‌هاي پخش زنده و طراحي تصويري جديد مي‌شود. بنيان‌گذار پترون، جک کانتي مي‌گويد اين ويژگي‌ها قرار است تا علاوه بر اينکه براي سازندگان راه‌هاي بيشتري براي ارتباط با کاربران به وجود آورد، راه‌هايي را نيز براي تحليل و بررسي پايگاه اشتراکي‌شان فراهم آورد. آن‌ها اين قابليت‌ها را براي تعداد معدودي از افراد بر روي سايت ايجاد کرده‌اند اما حال قصد دارند تا اين امکان را در مقياس بزرگ‌تري اجرا کنند.

يکي از مواردي که به سايت اضافه شده، اپليکيشن جديدي تحت عنوان لنز است که کانتي آن را چيزي شبيه اسنپ چت يا استوري اينستاگرام توصيف مي‌کند با اين تفاوت که تنها در اختيار مشترکان پترون قرار مي‌گيرد. کانتي مي‌افزايد اين اپليکيشن اين امکان را براي سازندگان فراهم مي‌آورد تا به راحتي تصويري از زندگي خود را به همراه اشتراک ويدئو‌ها و تصاوير در اختيار کاربران قرار دهند. اين موضوع هنوز در حالت آزمايشي قرار داشته و در شش ماه آتي به مرور در اختيار کاربران قرار مي‌گيرد.

علاوه بر اپليکيشن لنز، پترون در حال همکاري با يک شرکت پخش به نام Crowcast است تا ويدئو‌هاي زنده‌ي انحصاري پترون را ايجاد نمايد و سازندگان قادر خواهند بود قبل از اينکه به طور گسترده‌ به پخش زنده بروند، امکان دسترسي زودهنگام به پست‌هاي پترون را به کاربران بدهند. هم‌چنين پترون براي سازندگان قابليت دسترسي به پنل "مديريت ارتباطي کاربر" را فراهم مي‌آورد که يک بانک اطلاعاتي همراه با جزئيات فراوان در ارتباط با مشترکان است. کانتي مي‌گويد شما مي‌توانيد تمام کاربراني که در دو هفته‌ي اخير اضافه شده‌اند را مشاهده کرده و براي آن‌ها هديه بفرستيد و يا تمام کاربرانتان که به تازگي دکمه‌ي شش ماهه شدنشان را زده‌اند را مشاهده کرده و آن‌ها را به يک پخش زنده دعوت کنيد.

سازندگان مي‌توانند همه‌ي کارهاي بالا را قبل از بروز رساني نيز انجام دهند همچنان که بسياري از افراد اين کار را مي‌کنند. Crowdcast سرويس‌هاي خود را در وبلاگ پترون تبليغ کرده است. به طور کلي کاربران براي ارتباط نزديک‌تر با سازندگان پول پرداخت مي‌کنند همانند زماني که به يک کار در مراحل اوليه يا حالت نيمه‌تمام نگاه مي‌کنيم. کانتي مي‌افزايد هدف از اين بروز رساني راحت‌تر کردن اين فرآيند است. براي مثال سيستم دسترسي زود هنگام اين امکان را به آن‌ها مي‌دهد تا به جاي پست‌هاي مکرر به روز رساني و يا تغيير دستي تنظيمات دسترسي، يک پست را ايجاد کرده که به طور خودکار بعد از مدت زمان معيني باز مي‌شود. به طور مشابه، پنل مديريت ارتباطي کاربر جايگزين فرآيند دانلود و دسته‌بندي صفحات اطلاعاتي کاربران مي‌شود.
کانتي مي‌گويد مواردي مانند سيستم پخش زنده قرار نيست جايگزين سرويس‌هايي مانند توئيچ شوند و هدف پترون اين نيست که براي سازندگان مکاني باشد تا فعاليت‌هاي اصلي هنري خود را ارائه کنند بلکه شرکت قصد دارد تا تمام فعاليت‌هاي بين هنرمندان و طرفداران را مديريت کرده و نه تنها پولي که بين آن‌ها رد و بدل مي‌شود.

هم‌راستا با بروز رساني‌ها، پترون خبر از عضو شدن چندين سازنده‌ي معروف از قبيل McSweeney’s Internet Tendency و کمدين بيل بور را مي‌دهد. طبق آماري که به تازگي منتشر شده، سايت ميزبان 50000 سازنده‌ي فعال و چيزي بالغ بر يک ميليون کاربر فعال است که ماهانه به طور ميانگين مبلغ 12 دلار را پرداخت مي‌کنند. در حال حاضر هدف بر اين است تا در مقايسه با 100 ميليون دلاري که از آغاز شروع به کار سايت (اواسط 2013) تا انتهاي 2016 به سازندگان پرداخت شده، در سال 2017 مبلغي در حدود 150 ميليون دلار را به سازندگان تحويل دهند. هم‌چنين کانتي مي‌گويد که هدف از رويه‌ي جديد سايت فراهم آوردن حس حرفه‌اي تر بودن است. او مي‌گويد "اين حس را به آدم مي‌دهد که انگار اينجا مکاني براي بيزينس است، مکاني که مي‌توان پول به دست آورد و مزد دريافت کرد و يک سايت عضويت را اداره کرد."

منبع : theverge

بازنشر : mbanews


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543