اخبار

تاریخ خبر: 1396/03/30
زمان خبر :08: 10
نوع خبر :خبر

b_News گوگل قابلیت تشخیص شیء را راحت‌تر می‌کند

arangfilm agency

 

 

 

 

 

 

 

اين شرکت تعدادي از برنامه‌هاي تصويري ماشيني ارائه شده براي موبايل را منبع باز کرده است. گوشي‌هاي هوشمند خيلي سريع پرچمدارن جديد هوش مصنوعي شدند. الگوريتم‌هايي که مورد استفاده قرار گرفتند تا در فضاي ابري اجرا شوند و نتايج را از طريق اينترنت به دستگاه‌هاي ما انتقال دهند، هم‌اکنون در حال جايگزيني با نرم‌افزاري هستند که به طور مستقيم بر روي تبلت‌ها و گوشي‌ها اجرا مي‌شود. فيسبوک اين کار را انجام مي‌دهد، اپل اين کار را انجام مي‌دهد و گوگل شايد اندکي بيشتر از بقيه در حال انجام آن است.

آخرين نمونه از هوش مصنوعي موبايل از غول جستجوي Sillicon Valley رونمايي از MobileNets است، يک مجوعه از شبکه‌هاي عصبي تصويري ماشيني که طراحي شده‌اند تا با طور مستقيم بر روي گوشي‌هاي موبايل اجزا شوند. اين شبکه‌ها در اندازه‌هاي متنوع وجود دارند تا با هر نوع دستگاهي سازگاري داشته باشد (شبکه‌هاي عصبي بزرگ‌تر براي پردازنده‌هاي قوي‌تر) و آموزش ببينند تا از عهده‌ي يک سري کارها برآيند.

شبکه‌هاي موبايل مي‌توانند براي تشخيص چهره‌ها، شناسايي اشياي معمول، موقعيت‌يابي تصاوير و انجام کارهاي تشخيصي در جزئيات بالا مانند تشخيص نژادهاي مختلف سگ‌ها مورد استفاده قرار بگيرند. اين ابزارها بسيار سازگارپذير بوده و مي‌توانند در کاربردهاي مختلفي از قبيل قدرتمند کردن ويژگي‌هاي واقعيت افزوده يا ايجاد اپليکيشن‌هايي براي کمک به معلولين مورد استفاده قرار بگيرند. گوگل مي‌گويد کارايي هر کدام از اين شبکه‌هاي عصبي از کاري به کار ديگر متفاوت است اما به طور کلي، شبکه‌هايشان استانداردهاي اخير را برآورده يا به آن‌ها نزديک شده‌اند.

براي مصرف‌کنندگان، اين موضوع به معني اپليکيشن‌هاي همراه با هوش مصنوعي بيشتر براي موبايل‌ها است از زماني که توسعه‌دهندگان شروع به به‌کار‌گيري اين ابزارها کنند. اجراي اين‌گونه کارها به طور مستقيم بر روي دستگاه يک سري سودمندي‌هايي مانند کارايي سريع‌تر، راحتي بيشتر (شما نياز نداريد به اينترنت متصل شويد) و حريم شخصي بهتر (اطلاعات شما به خارج از دستگاه فرستاده نمي‌شود) براي کاربراني که به طور مداوم استفاده مي‌کنند، دارد.
اپل مورد اخير را سرعت بخشيد هنگامي که از يک مجموعه machine learning APIsبراي توسعه‌دهندگان (به نام CoreMl) در ماه اخير رونمايي کرد. هم‌چنين گوگل و فيسبوک هر دو چارچوب کاري خود را براي ايجاد مورد مشابه بر روي موبايل ايجاد کرده‌اند. حتي اسنپ چت نيز در حال کار بر روي قرار دادن تشخيص چهره بر روي گوشي شماست و در هفته‌ي اخير نيز اولين مقاله‌ي دانشگاهي خود را منتشر کرد. گام بعدي براي هوش مصنوعي موبايل؟ پردازشگرهاي موبايل با طراحي خاص. گوگل و اپل هر دو اشاراتي در مورد ساخت اين نوع تراشه کرده‌اند و ARM هم هم‌چنين اولين مجموعه‌ي خود را منتشر کرده است.


منبع :  theverge

بازنشر: mbanews


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543