اخبار

تاریخ خبر: 1396/03/30
زمان خبر :08: 06
نوع خبر :خبر

b_News فیسبوک درباره مقررات داخلی بحث برانگیز خود صحبت میکند

arangfilm agency

 

 

 

 

 

 


ام بي اي نيوز: فيسبوک مي‌گويد که از اين پس بيشتر در مورد مواجهه با بعضي از مسائل بحث‌برانگيزي که فضاي اجتماعي را در بر گرفته است، از قبيل اينکه استفاده از آن به عنوان ابزاري براي عضوگيري تروريستي، نقش آن در پخش شدن داستان‌هاي خبري ساختگي و اينکه مردم چگونه در مواقع آنلاين بودن در امان نگه داشته مي‌شوند، صحبت خواهد کرد.

امروز صبح در يک پست وبلاگي، اليوت شراج نايب رئيس سياست‌هاي عمومي فيسبوک نوشت که شرکت شروع به نوشتن پست‌هايي خواهد کرد که نه تنها بعضي از انتخاب‌هاي ما را توضيح دهد بلکه به کاوش در مورد بعضي سوال‌هاي سخت نيز بگردد. اولين پستي که در راه است در مورد اين مسأله است که فيسبوک در تلاش است تا با تروريسم مبارزه کند و در اين راه اطلاعات گسترده‌اي را از چگونگي انجام اين کار از طريق هوش مصنوعي، مديران انساني و همکاري دولت ارائه خواهد کرد.

فيسبوک مي‌گويد که هدف از اين پست‌هاي وبلاگي، گستردن دامنه بحث به موضوعات چالش‌برانگيز است. اما يک شرکت معمولا در ارتباط با نقش و مسؤوليت‌هاي خود به صورت محرمانه عمل مي‌کند تا زماني‌که مجبور به گفتن برخي مسائل شود - همان‌طور که در سال گذشته به طور مکرر اتفاق افتاده است همچنين نشانه‌ي مبهم ديگري نيز که در اينجا وجود دارد اين است که فيسبوک ممکن است علاقه‌مند به دريافت نظرات خارجي در مورد اينکه چگونه بايد عمل کند، باشد.

اينکه آيا اين کار به اين خاطر باشد در حال حاضر مشخص نيست، اگرچه فيسبوک اين‌طور نشان مي‌دهد که اين پست‌ها براي منفعت خودش است و مي‌خواهد مردم اين موضوع را به اين شکل ببينند که آري فيسبوک در حال فکر کردن و بررسي اين مسائل است. شراج مي‌نويسد که حتي زماني که شما در مورد انتخاب‌هاي ما قانع نشده‌ايد، ما اميدواريم تا اين پست‌ها حس بهتري در رابطه با اينکه ما چه رويکردي در مقابل اين انتخاب‌ها داريم به شما بدهد.
شراج مي‌گويد که فيسبوک در مورد عناويني که در مورد آن خواهد نوشت و در مورد اينکه چگونه سيستم پاسخگويي‌اش بهبود يابد، از پيشنهادها استقبال خواهد کرد. شرکت حتي ايميلي را براي اين موضوع اختصاص داده است. hardquestions@fb.com که شما از طريق آن خواهيد توانست بازخورد خود را از سوالاتي که در سايت fb.com به آن‌ها برمي‌خوريد بدهيد.

چيزي که در نهايت اهميت مي‌يابد اين موضوع است که فيسبوک تا چه اندازه حاضر است تا اطلاعات را در پست‌هاي آتي خود در معرض عموم قرار دهد و هم‌چنين هر چند وقت يک بار حاضر است تا به مردم در مورد افکار خود اطلاع رساني کند. در اينجا تا حدودي به نظر مي‌رسد که شراج اشاره مي‌کند که فيسبوک آگاه است که تا چه اندازه دچار مشکل شده است و راه زيادي را از يک دهه قبل در زماني که يک هيئت مديره‌ي بي‌تفاوتي متشکل از دانشجويان بود، طي کرده است.

با توجه به نقش بسيار بزرگي که فيسبوک در گسترش اطلاعات بازي مي‌کند بسيار حائز اهميت است که در مورد موضوعات بسيار حساس از قبيل مواجهه با انتشار نفرت و تضاد در فضاي مجازي، شفاف‌سازي کند. شراج در رابطه با بهبود فيسبوک بيان مي‌کند: "ما بر اين باوريم که با بازتر کردن فضا و ايجاد حس اطمينان، قادر خواهيم بود تا اشتباهات کمتري مرتکب شده و آن‌ها را سريع‌تر اصلاح کنيم"


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543