اخبار

تاریخ خبر: 1396/03/17
زمان خبر :08: 09
نوع خبر :خبر

b_News آشنایی با ریشه 6 نماد معروف جهان

arangfilm agency

 

 

 

 

 

 

ام بي اي نيوز: هر روز ما با چندين نماد و علامت مختلف رو به رو مي شويم اما فقط تعداد کمي از افراد ريشه بسياري از آن ها را مي دانند.
اکنون زمان آن فرا رسيده است تا به تحقيق و بررسي راجع به هفت نماد معروف در جهان بپردازيم که منشاء و سرچشمه آن ها تاکنون از نظر ها پنهان مانده اند.

 

آشنايي با ريشه 6 نماد معروف جهان

علامت سوال: در زبان لاتين، کلمه "questio" در پايان جمله دلالت بر وجود يک سوال داشت. به منظور صرفه جويي در جا و فضا، اين کلمه به "qo" محدود شد و در مرحله بعدي حرف "o" زير حرف "q" قرار گرفت. در نهايت "q" شکل يک قلاب و "o" شکل يک نقطه را پيدا کرد.
 

آشنايي با ريشه 6 نماد معروف جهانعلامت دلار: چند نظر مختلف درباره منشاء اين نماد وجود دارند:

• در قرون وسطي، محبوب ترين واحد پولي در جهان "real" اسپانيايي با علامت "PS" بود. در نهايت فقط خط عمودي حرف "p" حذف و بر روي حرف "S" گذاشته شد.
• حرف "S" نماد کت نظاميان اسپانيايي است.
• در دوران استعمار، اسپانيايي ها شمش هاي طلاي آمريکايي را با نماد "S" مشخص کردند. به محض ورود، "S" با يک خط عمودي و در صورت بازگشت با دو خط عمودي علامت گذاري شد.

 

آشنايي با ريشه 6 نماد معروف جهانعلامت تعجب: ريشه اين نماد احتمالا واژه لاتين "exclamatio" به معناي فرياد در پايان جمله هاي شادي بخش است. اين کلمه در مرحله بعدي در دو حرف "I" و "O" خلاصه مي شود و هر دو حرف بر روي يکديگر قرار مي گيرند. در نهايت به علامت "!" مي رسيم که امروزه به کار مي رود.

 

آشنايي با ريشه 6 نماد معروف جهانعلامت بي نهايت: اين علامت براي نخستين بار توسط "جان واليس" در سال 1655 ميلادي مورد استفاده قرار گرفت، اگر چه هيچ کس نمي داند که چه چيز الهام بخش وايس حين طراحي آن بوده است. برخي ريشه علامت بي نهايت را حرف يوناني امگا (ω) و ديگران ريشه آن را عدد رومي 1000، "CIϽ" يا "CϽ" مي دانند.

 

آشنايي با ريشه 6 نماد معروف جهانعلامت درصد: واژه " درصد" از واژه لاتين "Per centum" (در هر 100 تا) سرچشمه مي گيرد. اين کلمه به تدريج از "per cento" به "per 100"، "p cento" و بعدا به "pc-o" تبديل شد. قبل از بکارگيري نماد امروزي، نماد "o/o" به تدريج جاي "pc" را گرفت.

 

آشنايي با ريشه 6 نماد معروف جهانعلامت صلح: اين ژست و علامت براي اولين بار در طول صد سال جنگ بين انگلستان و فرانسه وقتي به کار گرفته شد که فرانسه کمانداران انگليسي را تهديد به قطع انگشتان کرد. در ادامه مردم انگلستان به نشانه وجود داشتن همه انگشتان خود و علامت "V" (پيروزي)، کم کم انگشتانشان را به اين علامت بالا بردند. طي جنگ جهاني دوم، وينستون چرچيل با احياي چنين ژستي، آن را به نماد صلح تبديل کرد.


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543