اخبار

تاریخ خبر: 1396/03/16
زمان خبر :07: 51
نوع خبر :خبر

b_News تقلای میتسوبیشی و بازبینی تجارت 95 میلیون دلاری تبلیغاتش

arangfilm agency

 

 

 

 

 

 

ام بي اي نيوز: کمپاني عظيم «ميتسوبيشي موتورز» بازبيني خلاقانه‌اي را روي تبليغات تجاري اين اين شرکت در آمريکا در دستور کار قرار داده است. در اين بازبيني، آژانس تبليغات 180LA که مدتي طراحي تبليغات ميتسوبيشي در آمريکا را انجام مي‌داد، مشارکت ندارد.
انتشار اين خبرها تقريبا يک سال پس از رسوايي بزرگ سال گذشته که باعث ضربه شديدي به حيثيت کمپاني ژاپني شد و درست در آستانه 7امين سالگرد تغييرات قبلي که در آن 180LA با از دور خارج کردن Cutwater و Barrie D’Rozario Murphy به تنهايي تبليغات حوزه ديجيتال کمپاني را در دست گرفت، صورت مي‌گيرد. شبکه ارتباط خريد و فروش PHD گروه Omnicom کار برنامه ريزي رسانه‌اي و خريد و فروش ديجيتالي ميتسوبيشي را از سال 2004 بر عهده داشته است.

مايکل آلن، مديرعامل 180LA مي‌گويد: "ما بسيار به سابقه همکاري 7 سال‌مان با ميتسوبيشي، من جمله تهيه برنامه تلويزيوني “Re-model A” که به مناسبت جشن 100 سالگي کمپاني تهيه شده بود مفتخريم"
وي ادامه مي‌هد: "آن‌ها تازه به انتهاي سال مالي خود رسيدند که نشان مي‌دهد در حدود 100هزار ماشين طي 1 سال فروخته‌اند که اين آمار در طي يک دهه گذشته بي‌سابقه است. اين آمار افزايش 75 درصدي فروش نسبت به 4 سال گذشته را نشان مي‌دهد، در حالي که مدل‌هاي جديد ماشين بسيار معدودي عرضه شده است. ما براي آن‌ها آرزوي موفقيت داريم. جاه‌طلبي ما براي پيشبرد آينده و پيشرفت در صنعت اتومبيل همچنان به اندازه قبل است و تغيير نکرده."
يک منبع مطلع به «ادويک» گفت که کمپاني ميتسوبيشي به قراردادش با آژانس 180LA به دليل به توافق نرسيدن بر سر رقم قرارداد پايان داده است. همچنين منبع ديگري گفت در اين جدايي توافقي در کار نبوده است. 180LA توضيحات بيشتري به غير از بيانيه مايکل آلن منتشر نکرده و نمايندگان ميتسوبيشي نيز به ايميل‌ها و تماس‌هاي متعدد پيرامون اين اخبار هفته جاري پاسخ نداده‌اند.

اوايل امسال، کارلوس قاسن، مديرعامل رنو که به خاطر احيا کردن نيسان بسيار مورد توجه بود، اعلام کرد به خاطر تمرکز روي پروژه‌هاي مهم‌تر از جمله بازگرداندن ميتسوبيشي از حاشيه به متن بعد از موفقيت در احياي حداقلي نيسان از نقشش در هدايت کمپاني نيسان کناره‌گيري مي‌کند.
اين اخبار چند ماه پس از اعتراف مديران ميتسوبيشي منتشر مي‌شود که طي آن آن‌ها به گمراه کردن خريداران ژاپني پيرامون صرفه اقتصادي در ميزان سوخت مصرفي مدل‌هاي متعدد خودروهاي اين کمپاني اعتراف کردند. پس از اين ارزش سهام بازار کمپاني به شکل دراماتيکي سقوط کرد تا اينکه مقامات وزارت حمل و نقل دولت ژاپن دفاتر مرکزي اين کمپاني در توکيو را بستند. ميتسوبيشي، ضرر 1.6 ميليارد دلاري را براي سال 2016 گزارش کرده است.

نکته جالب اينکه ميزان فروش کل شعبه آمريکاي کمپاني با وجود اين رسوايي از ثبات خوبي برخوردار بوده، هر چند بنا به گزارش بيزنس اينسايدر ميزان سهم اين فروش تنها يک درصد از کل فروش بازار داخلي آمريکاست.
طي هفت سال کار، 180LA کمپين‌هاي متعدد و متنوعي براي ميتسوبيشي طراحي کرده؛ اعم از تبليغ و ترويج استفاده از خودروي برقي در شهر کوچکي در ايلينويز تا طراحي اپ فيسبوکي که به طرفداران امکان مي‌داد عکس دوستان فيسبوکي اعصاب خورد کن را با ماشين ميتسوبيشي زير کنند.
ميتسوبيشي موتورز آمريکاي شمالي در سال 2016 نزديک 95 ميليون دلار روي تبليغات رسانه‌اي در آمريکا هزينه کرده است که اين عدد افزايش 13 ميليون دلاري را نسبت به سال 2015 نشان مي‌دهد.

 


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543