اخبار

تاریخ خبر: 1396/03/13
زمان خبر :07: 31
نوع خبر :خبر

b_News ۵ نکته‌ای که باید مدیران جوان در کار با کارمندان بزرگ‌تر رعایت کنند

arangfilm agency
 
 
 
 
 
 
 
 
تجربه کارمندان مسن‌تر براي کل تيم ارزشمند است. مديريت يک تيم مي‌تواند براي هر کسي چالش‌برانگيز باشد. اگر جوان هستيد و اولين بار است که نقش مديريتي را بر عهده مي‌گيريد، بايد بگوييم چالش‌‌هاي زيادي پيش‌رو داريد.

شما احتمالاً مسئول کساني هستيد که مهارت‌ها، شخصيت‌ها و سن‌هاي مختلفي دارند. از برخي جهات احتمالاً بايد کساني را مديريت کنيد که از شما بزرگتر هستند. پذيرفتن مسئوليت کساني که از شما بزرگتر هستند مي‌تواند ترسناک باشد، چرا که قبول داريد که آن‌ها باتجربه‌تر هستند و آگاهي و اعتماد به نفس بيشتري نسبت به شما دارند.

توصيه مي‌کنيم اگر در چنين موقعيتي قرار گرفتيد و مدير جوان يک مجموعه شديد، اين ۵ کار را انجام دهيد تا بتوانيد بيشترين بهره را از تيم خود ببريد، بدون آن که کسي احساس ناراحتي کند.

1- بنا به دلايلي از شما خواسته شده تا اين شغل را بپذيريد

همدلي بسيار موفق عمل مي‌کند. به اين فکر کنيد که چرا شما اين شغل را پذيرفته‌ايد و ديگران نپذيرفته‌اند. شايد آن‌ها از اين فرصت استفاده نکرده‌اند، شايد هم مي‌خواستند با ماندن در شغل فعلي‌شان، زمان بيشتري براي بودن در خانه داشته باشند. به هر دليلي که باشد، شما اين شغل را پذيرفته‌ايد چون نقاط قوت خاصي داريد، اما اين بدان معني نيست که بقيه مهارت‌هاي خاص و برجسته‌اي ندارند. مهم است به خاطر داشته باشيد که از شما خواسته شده تا بنا به دلايلي مديريت تيم را برعهده بگيريد- شما مهارت‌هايي داريد و قرار است اين را ثابت کنيد. در مورد اهدافي که مي‌خواهيد به آن‌ها برسيد و اين که چگونه مي‌خواهيد تيم‌تان از آن اهداف پشتيباني کند، صبور و قاطع باشيد، اما از اين که بخواهيد کاري را با زور پيش ببريد، اجتناب نماييد. تجربه نشان داده مديراني که مي‌خواهند با فرياد زدن مدير خوبي باشند، معمولاً ناموفق هستند.

2- سعي کنيد اختلاف‌ها را به حداقل برسانيد

يکي از مهمترين نقش‌هاي شما به عنوان مدير جديد اين است که براي تيم خود مشخص کنيد که مي‌خواهيد به چه چيزي برسيد، هدف‌تان چيست؟ براي آن که اختلاف بين اعضاي تيم کمتر شود، توصيه مي‌شود که يک سبک رهبري دموکراتيک را اتخاذ کنيد. به عنوان يک مدير جديد سعي کنيد روي کارها تمرکز کنيد تا روي نقش خودتان. مي‌توانيد بسياري از ترديدها و احساساتي که به منفي‌گرايي مي‌انجامند و اغلب بالا مي‌گيرند، حذف کنيد. مسير مشخصي را انتخاب کنيد و اقدامات متناسب با آن موقعيت را انجام دهيد. به طور حتم استدلال مشخصي در پشت درخواست‌ها و تصميم‌هايي که اتخاذ مي‌کنيد، وجود دارند. اگر همه در اين مسير مشخص حرکت کنند، احتمالاً در يک محيط دوستانه‌تري کار خواهيد کرد.

3- قدرت افراد مسن‌تر از خودتان را دست کم نگيريد

مهم است به خاطر بسپاريد که تجربياتي که کارمندان مسن‌تر طي سال‌ها به‌دست آورده‌اند، براي شما بسيار ارزشمند هستند. هر کسي مي‌تواند تجربيات و دانش متفاوتي را ارائه دهد که مي‌توانيد از آن‌ها استفاده کنيد. مي‌توانيد بحث‌هاي گروهي راه‌ بياندازيد و از هر آنچه ديگران مطرح مي‌کنند درس بگيريد. يک رهبر خوب اطلاعات وايده‌هاي ارزشمند را مي‌پذيرد. يک جمع‌بندي از اين موضوع داشته باشيد که اعضاي تيم چگونه مي‌توانند به شما در جهت رسيدن به اهدافتان کمک کنند، اين کار حس خوبي در افراد ايجاد مي‌کند. با تاييد و اعلام نقاط قوت اعضاي تيم خود، مي‌توانيد کاري کنيد که آنان به اهميت خودشان پي‌ ببرند.

4- بدانيد چه چيزهايي به اعضاي تيم شما انگيزه مي‌دهند

بايد بدانيد که اعضاي تيم شما به دنبال چه چيزهايي هستند تا بتوانيد آن‌ها را خوشحال و به سخت‌کوشي تشويق نماييد. البته، هر کسي با چيزهاي متفاوتي انگيزه پيدا مي‌کند، بنابراين بايد از آن‌ها بپرسيد که چه شيوه مديريتي را دوست دارند و به ديدگاه‌هايشان احترام بگذاريد. برخي مديران تشويق کارمندان مسن‌تر به يادگيري و در صحنه ماندن را دست کم مي‌گيرند. صرف‌نظر از سن کارکنان، اين که بدانيد اعضاي تيم در چه اوضاع و احوالي هستند به شما کمک مي‌کند تا به روش‌هاي درست، با طرح‌هاي توسعه‌اي مناسب و پاداش‌هاي معقولانه از آنان حمايت کنيد. کارکنان مسن‌تر ممکن است ارزش بيشتري براي انعطاف‌پذيري قائل باشند، در حالي‌که کارکنان جوان‌تر ممکن است به دنبال پول بيشتري باشند. همه اينها به شرط داشتن يک مکالمه و گفت‌و‌گوي خوب و مناسب عملي مي‌شود.

5- براي کسب بهترين‌هاي اعضاي تيم برنامه‌ريزي کنيد

هيچ‌ چيزي همانند موفقيت و نتيجه کار نمي‌تواند تجربه، دانش و اعتماد به نفس را اثبات کند. با مجموعه‌اي از ابتکارات و برنامه‌هاي صريح و روشن تجربه، دانش و اعتماد به نفس خود را اثبات کنيد، اين گونه قطعاً نيازي نيست از هر کسي چه جوانتر چه مسن‌تر بترسيد. يک رهبر خوب مي‌تواند محيط سالمي براي تيم خود بسازد تا از تمام مهارت‌هاي مختلف کارمندان تيمش بهره‌مند شود. و فراموش نکنيد که شما هم جزويي از آن هستيد.

منبع : http://www.businessinsider.com

بازنشر : http://www.shabakeh-mag.com
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315