اخبار

تاریخ خبر: 1396/03/06
زمان خبر :08: 22
نوع خبر :خبر

b_News تغییر تصویر تمبر مخصوص خورشید گرفتگی با تماس دستان شما

arangfilm agency

 

 

 

 

 

ام بي اي نيوز: اداره پست ايالات متحده آمريکا به مناسبت در پيش داشتن يک خورشيد گرفتگي در تابستان امسال، تمبري ويژه مجهز به جوهر ترموکروميک را طراحي و توليد کرده است که رنگ آن با تماس دستان شما عوض مي شود.
تصوير تمبر "خورشيد گرفتگي کلي براي هميشه" با هدف به ياد سپردن حادثه خورشيد گرفتگي در 21 آگوست، با حرارت انگشت به تصويري از ماه تبديل مي شود. تصوير اين تمبر حاصل عکاسي يک متخصص فيزيک نجومي به نام "فرد اسپناک" از يک خورشيد گرفتگي کلي قابل مشاهده از شهر جالو واقع در ليبي در روز 29 مارس سال 2006 است. در اولين مورد استفاده از جوهر ترموکروميک در قالب نرم افزار تمبر به وسيله ايالات متحده آمريکا، تمبر ها در پس زمينه از تصوير ماه، ثبت شده توسط اسپناک، پرده بر خواهند داشت. تصوير پس از سرد شدن مجددا تحت الشعاع خورشيد گرفتگي قرار مي گيرد.

اين تمبر توسط "آنتونيو الکالا" از استوديو ديزاين "A. Alcala" در ويرجينيا طراحي شد که از سال 2011 تاکنون با شرکت خدمات پستي "USPS" همکاري کرده است. به گفته او، اين ماموريت خاص با نگاهي مختصر به پيشرفت هاي تازه مرتبط با مطالعات علمي پيرامون ماهيت خورشيد شروع شد که در نهايت طراحي يک تمبر به مناسبت خورشيد گرفتگي سال 2017 را در پي داشت. به اعتقاد آلکالا، بزرگ ترين چالش پروژه فوق کشف راهي براي طرح موضوع به سبکي بود که از نظر مردم آمريکا قانع کننده است.
امکان پيش سفارش آنلاين اين تمبر ها احتمالا براي تحويل بعد از 20 ژوئن اوايل اين ماه به وجود مي آيد. USPS از مردم مي خواهد تا با استفاده از هشتگ #EclipseStamps اخبار پيرامون آن را در رسانه هاي اجتماعي با ديگران به اشتراک بگذارند.
براي نخستين بار از سال 1918 تاکنون اين خورشيد گرفتگي يک مسير باريک را در سراسر کشور طي خواهد کرد و در بخش هايي از 14 ايالت آمريکا قابل مشاهده خواهد بود.

صرف نظر از جذابيت هاي آن، اين تمبر راهي کوتاه اما قدرتمند براي تبليغ برند ايالات متحده آمريکا، به خصوص در شرايطي به حساب مي آيد که کشور مدام درگير تغييرات پي در پي است. به باور آلکالا، تمبر ها پلت فرمي مهم براي ديزاين به شمار مي روند زيرا آن ها احتمالا به همه خانه ها در ايالات متحده آمريکا سفر مي کنند. آن ها در همه دفاتر پست سراسر کشور نمايش داده مي شوند. در نتيجه، آن ها در کنار پرچم و واحد پولي، يکي از معدود راه هاي رسمي براي مطرح کردن برند کشور در يک رسانه تصويري محسوب مي شوند. آن ها راهي براي انتقال جنبه هاي مهم فرهنگ ملي به همه بخش هاي جامعه به حساب مي آيند.

 


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315