اخبار

تاریخ خبر: 1396/03/02
زمان خبر :08: 11
نوع خبر :خبر

b_News نمایشگر جدید سامسونگ کش می آید

arangfilm agency

 

 

 

 

 


ام بي اي نيوز: به زودي گوشي هاي انعطاف پذير يک گام بيشتر به سوي واقعيت برخواهند داشت.
با توجه به گزارش هاي خبري دريافتي از کره جنوبي، سامسونگ احتمالا هفته جاري از اولين پنل نمايشگر "کششي" در نمايشگاه فناوري ايالات متحده آمريکا رونمايي مي کند.
به گزارش روزنامه انگليسي زبان "Korea Herald"، اين غول دنياي فناوري کره جنوبي در انجمن نمايش اطلاعات 2017 در لس آنجلس (که از 23 تا 25 ماه مه برگزار خواهد شد) از يک پنل 9.1 اينچي (23 سانتي متري) پرده بر خواهد داشت.
اين نمايشگر با امکان استفاده در ابزار هاي پوشيدني، گوشي هاي تلفن تاشو و خودرو هاي مختلف، قادر به خم شدن تا مرز 12 ميلي متر (047 اينچ) خواهد بود که در هر صورت مي تواند انحنا يابد، خم يا لوله شود.

سخنگوي سامسونگ در مصاحبه با Korea Herald گفت: در حالي که OLED انعطاف پذير جديد فقط مي تواند بر روي يک طرف خم شود، اين OLED کششي مي تواند از هر دو طرف يعني بالا و پايين انحنا يابد، خم يا لوله شود.
اما در ادامه او افزود که فناوري فوق هنوز در مراحل اوليه تحقيق و توسعه قرار دارد بنابراين نمي توان زمان دقيقي را براي عرضه گوشي هاي تلفن کششي ذکر کرد.
با اين وجود، در حال حاضر شاهد طيف متنوعي از اختراع هاي ثبت شده توسط شرکت هاي فعال در زمينه فناوري، مشتمل بر نمايشگر هاي کششي و انعطاف پذير هستيم. Apple در ماه فوريه سال جاري حق ثبت اختراع يک "دستگاه ورودي / خروجي" کششي (در اصل يک آيفون کششي) را در حالي دريافت کرد که از قبل شايعاتي پيرامون تلاش سامسونگ براي ارائه يک گوشي هوشمند "گلکسي X" با قابليت تبديل به يک تبلت وجود داشته است.

 

نمايشگر جديد سامسونگ کش مي آيدناظران اين صنعت معتقدند که آمار فروش بازار جهاني نمايشگر هاي انعطاف پذير مي تواند از 3.7 ميليارد دلار در سال گذشته، به 15.5 ميليارد دلار در سال 2022 افزايش يابد.
با توجه به اطلاعات دريافتي از شرکت "IHS Markit" لندن، نمايشگر ها مي توانند در سال هاي آتي روند تکاملي خود را حفظ کنند. به اعتقاد جري کانگ، يکي از تحليلگران IHS، تنوع موجود در ميان نمايشگر هاي انعطاف پذير شامل صفحه نمايش هايي با امکان خم شدن، انحنا يافتن و برخورداري از لبه هايي منحني مي شود اما گوشي هاي کاملا تاشو احتمالا در دو سال آينده در دسترس همگان قرار مي گيرند.

با اين وجود، يک گوشي هوشمند تاشوي واقعي شايد با واقعيت فاصله زيادي داشته باشد. Korea Herald در ماه آوريل گزارش داد که اين غول دنياي فناوري تا زمان بلوغ فناوري پيشرفته و رسيدن به سود دهي مطلوب نمايشگر هاي بدون قاب، جلوي رونمايي از يک گوشي هوشمند تاشو را مي گيرد.


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543