اخبار

تاریخ خبر: 1396/03/01
زمان خبر :08: 05
نوع خبر :خبر

b_News اگر این ۱۰ نشانه را دارید؛ هرگز ثروتمند نمی‌شوید!

arangfilm agency
 
اگر در منطقه امن خود نشسته‌ايد، هرگز ثروتمند نمي‌شويد. برخلاف باور عمومي، استيو سيبولد که يک ميليونر خودساخته است مي‌گويد: «همه آدم‌ها فرصت‌هايي برابر براي ثروتمند شدن دارند.»

اما همه افراد اين فرصت را غنيمت نمي‌شمارند. براي اين که بفهميد از تمام فرصت‌ها براي ثروتمند شدن در آينده استفاده کرده‌ايد، ما 10 نشانه را به شما مي‌گوييم تا مطمئن شويد که راه را اشتباه نرفته‌ايد.

اگر پا از گليم‌تان فراتر گذاشته‌ايد يا اين که از رسيدن به اهداف‌ ماليتان باز مانده‌ايد؛ به اين 10 نشانه توجه کنيد:

1- فقط سخت کار مي‌کنيد نه هوشمندانه

در مدرسه، ياد مي‌گيريم که سخت کار کردن موجب پيشرفت ما در زندگي مي‌شود. اما اين فقط نيمي از ماجرا است. اگر در زندگي فقط سخت کار مي‌کنيد، هرگز ثروتمند نخواهيد شد. چرا که با سخت کار کردن آنقدر پول در نمي‌آوريم که بخشي از آن را پس‌انداز کنيم. براي اطمينان از ثروت آينده خود، علاوه بر سخت کار کردن بايد هوشمندانه هم کار کنيد. به نظر مشاوران ارشد مالي، يک روش براي هوشمندانه کار اين است که روي پولتان در بازار سهام يا در صندوق بازنشستگي سرمايه‌گذاري کنيد، يعني از سود مرکب بهره‌مند شويد. اين گونه است که مي‌توانيد از پول‌تان پول در بياوريد. شما مي‌توانيد اين کار را انجام دهيد بدون آن که ريسک زيادي داشته باشد يا نيرو و وقت زيادي از شما بگيرد."

2- بيشتر روي پس‌انداز تاکيد داريد تا روي درآمد کافي

راه ديگر هوشمندانه کار کردن؟ درآمد خود را افزايش دهيد نه پس‌اندازتان. پس‌انداز در توليد ثروت بسيار حائز اهميت است، اما نبايد آنقدر روي پس‌انداز تمرکز کنيد که از درآمد غافل شويد، يعني همان چيزي که ثروتمندان روي آن تمرکز مي‌کنند. آدم‌هايي که روي زندگي کوپني تمرکز مي‌کنند و دائم به دنبال تخفيف‌ها هستند و با امساک زندگي مي‌کنند، فرصت‌هاي بيشتري را از دست مي‌دهند. لازم نيست که استراتژي‌هاي عملي صرفه‌جويي را رها کنيد. به‌هرحال، اگر مي‌خواهيد همانند ثروتمندان فکر کنيد، نگران بي‌پول شدن خود نباشيد، بلکه بيشتر روي اين موضوع تمرکز کنيد که چگونه پول بيشتري دربياوريد. يک صفت مشترک ميان ميليونرها اين است که آن‌ها چندين جريان درآمدي دارند و رفتارهاي هوشمندانه صرفه‌جويي و پس‌انداز را مي‌پذيرند.

3- چيزهايي مي‌خريد که از پس هزينه‌هاي آن برنمي‌آييد

اگر پا از گليم خود فراتر بگذاريد، ثروتمند نخواهيد شد. حتي اگر درآمد خود را بيشتر مي‌کنيد، از آن به عنوان توجيهي براي بيشتر خرج کردن و تغيير سبک زندگي خود استفاده نکنيد.

4- حقوق‌هاي ثابت ماهيانه شما را راضي مي‌کند

ميانگين افراد يک جامعه دريافت حقوق‌هاي ماهيانه و ثابت را ترجيح مي‌دهند، در حالي که افراد ثروتمند دريافت دستمزد بر پايه نتيجه را ترجيح مي‌دهند و معمولاً خود اشتغالي دارند. البته در ميان ثروتمندان کساني هم هستند که براي دريافت حقوق ماهيانه هر روز کارت ورود و خروج مي‌زنند، اما براي اکثر آن‌ها اين کندترين و البته ايمن‌ترين مسير است و برجسته‌ترين افراد خود اشتغالي را سريع‌ترين جاده براي رسيدن به ثروت مي‌دانند. در حالي‌که در سطح جهان کسب و کارهايي راه‌ندازي مي‌شوند که ثروت‌سازي مي‌کنند، عده زيادي زندگي بخور و نمير خود را با ماندن در شغلي که حقوق متوسط با افزايش‌هاي ساليانه دارند، تضمين مي‌کنند.

5- شروع به سرمايه‌گذاري نمي‌کنيد

يکي از موثرترين روش‌هاي کسب درآمد بيشتر با گذر زمان، سرمايه‌گذاري است و هرچه زودتر شروع کنيد، بهتر است.

به طور متوسط ميليونرها 20 درصد درآمد خانواده خود را هر سال سرمايه‌گذاري مي‌کنند. ثروت آن‌ها با مقدار پولي که هر سال در مي‌آورند اندازه‌گيري نمي‌شود؛ بلکه ثروت آنان با توجه به آنچه که با گذشت زمان پس‌انداز و سرمايه‌گذاري کرده‌اند، سنجيده مي‌شود. براي سرمايه‌گذاري لازم نيست يک متخصص در امور مالي باشيد يا اصطلاحات اقتصادي بدانيد. لازم نيست از يک خانواده مرفه باشيد يا اين که چک‌هاي زيادي داشته باشيد. با سرمايه‌گذاري‌هاي اندک شروع کنيد تا نتيجه آن را در دراز مدت ببينيد.

6- روياهاي ديگران را دنبال مي‌کنيد نه روياهاي خودتان را

اگر مي‌خواهيد موفق باشيد، بايد کاري که دوست داريد انجام دهيد- يعني علاقمندي‌هاي خود را تعيين و دنبال کنيد. اشتباه اکثر افراد اين است که آرزوهاي ديگران را دنبال مي‌کنند، مثلاً آرزوهاي والدين‌شان را. وقتي اهداف و روياهاي ديگران را دنبال مي‌کنيد، ممکن است در نهايت از شغلي که انتخاب کرده‌ايد، ناراضي باشيد. عملکرد شما بازتاب‌ دهنده علاقه شما به حرفه‌ شما است. تلاش مالي شما فقط به اندازه گذران زندگي‌تان خواهد بود و آن شور و اشتياقي که براي موفقيت لازم است را نداريد.

7- به ندرت از منطقه امن خود خارج مي‌شويد

اگر به دنبال ثروت، موفقيت يا پيشرفت در زندگي هستيد، بايد به بلاتکليفي و آسوده نبودن عادت کنيد. افراد ثروتمند، راحتي را در بلاتکليفي و عدم قطعيت مي‌دانند. آسايش فيزيکي، رواني و احساسي هدف اصلي طرز فکر طبقه متوسط جامعه است، متفکران در سطح جهاني خيلي زود ياد مي‌گيرند که ميليونر شدن کار آساني نيست و نياز به آسودگي مي‌تواند ويرانگر باشد. آن‌ها ياد مي‌گيرند زماني آسوده باشند که در يک فضاي بلاتکليفي کار کنند. افراد ثروتمند ياد گرفته‌اند که غلبه بر ترس و پذيرفتن ريسک‌هاي محاسبه شده عوامل کليدي در دستيافتن به موفقيت هستند.

8- هدفي براي پول‌هاي خود نداريد

اگر قبل از تشکيل يک طرح مالي، هدف مشخص و معيني براي ايجاد ثروت داشته باشيد، اين فرايند آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد شد. آيا مي‌خواهيد خانه بخريد؟ خارج از کشور زندگي کنيد؟ ماهي يکبار به مسافرت برويد؟ از بازنشستگي خود لذت ببريد؟ پس اين اهداف را يادداشت کنيد. افراد ثروتمند خود را متعهد به کسب ثروت مي‌کنند. اين کار تمرکز، شجاعت، دانش و تلاش زيادي مي‌طلبد- اما اگر اهداف دقيق و ديدگاه مشخصي داشته باشيد اين کار عملي است. اولين علتي که اکثر آدم‌‌ها به آنچه مي‌خواهند نمي‌رسند اين است که نمي‌دانند چه مي‌خواهند. افراد ثروتمند به وضوح مي‌داند که ثروت مي‌خواهند.

9- اول خرج مي‌کنيد اگر چيزي باقي‌ ماند پس‌انداز

اگر مي‌خواهيد ثروتمند شويد؛ اول پول خودتان را پرداخت کنيد. کاري که اکثر آدم‌ها پس از کسب درآمد خود انجام مي‌دهند، اين است که اول پول ديگران را پرداخت مي‌کنند. اجاره خانه را مي‌دهند، پول تلفن را مي‌دهند، اقساط را پرداخت مي‌کنند و غيره و غيره. به جاي اين که اول خرج کنيد و بعد هر آنچه باقي ماند را پس‌انداز کنيد، اول پس‌انداز کنيد. درآمد يک ساعت از روز خود را در صندوق اضطراري يا حساب پس‌انداز خود قرار دهيد، کاري کنيد که اين فرايند به شکل خودکار انجام شود. با اين کار ديگر نيازي به پس‌اندازهاي دستي نيست و مطمئن مي‌شويد که پس از يک مدت پول شما چندبرابر خواهد شد البته به برکت بهره مرکب.

10- فکر مي‌کنيد ثروتمند شدن از دسترس شما خارج است

افراد طبقه متوسط بر اين باوراند که ثروتمند شدن حق امتيازي است که فقط به افراد خوش‌شانس داده مي‌شود. حقيقت اين است که در يک کشور سرمايه‌داري شما حق ثروتمند شدن را داريد، اگر بخواهيد خدمات موثري را براي ديگران فراهم نماييد. از خودتان بپرسيد " چرا من نه؟" بعد هم فکرهاي بزرگ در سر بپرورانيد. افراد ثروتمند توقعات و انتظارات بزرگي از خودشان دارند.  

منبع :
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543