اخبار

تاریخ خبر: 1396/02/31
زمان خبر :07: 58
نوع خبر :خبر

b_News ده راهکاری که به تقویت کمپین بازاریابی شما کمک می‌کنند

arangfilm agency
براي طراحي يک کمپين بازاريابي موفق که قادر باشد پيام شما را به گوش مخاطبان‌تان برساند، به زمان زياد و تحليل‌هاي دقيق نياز داريد. بازارياب‌ها همواره در جستجوي بهترين راه‌ها و کانال‌هاي ارتباطي هستند تا بتوانند شاخص‌ترين ويژگي‌هاي مثبت يک محصول يا يک برند را به گوش مخاطبان برسانند.

راهکا‌رهاي مختلفي در زمينه راه‌اندازي يک کمپين موفق و پياده‌سازي استراتژي‌هاي اثربخش پيش روي شرکت‌ها قرار دارد. ما در اين مقاله به ده مورد از استراتژي‌هاي بازاريابي الهام‌بخش را به شما معرفي مي‌کنيم.

با شرکت‌هاي ديگر در حوزه بازاريابي مشارکت داشته باشيد

مشارکت در بازاريابي، به شما کمک مي‌کند کمپين بازاريابي موفقي را راه‌اندازي کنيد. به‌طور مثال، هنگامي که تصميم مي‌‌گيرد مشارکت سازنده‌اي با افراد مجرب داشته باشيد، اين شانس را پيدا مي‌کنيد تا محتواي بهتري توليد کنيد. همچنين به اين نکته توجه داشته باشيد که مشارکت در بازاريابي نه تنها باعث کم شدن هزينه‌ها مي‌شود بلکه به شما کمک مي‌کند با سرعت بيشتري به سمت موفقيت گام برداشته و همچنين برند خود را به مخاطبان بيشتري معرفي کنيد.

از محتواي توليد شده از سوي کاربران استفاده کنيد

آمارها نشان مي‌دهد تعدادي از کاربران به‌طور روزانه نزديک به پنج ساعت و نيم از وقت خود را صرف آماده‌سازي محتوا براي همتايان خود مي‌کنند. اين بازه زماني تقريبا معادل سي درصد از وقتي است که اين افراد صرف مشاهده تلويزيون و مطالعه مجلات مي‌کنند. شما همواره اين شانس را در اختيار داريد تا مخاطبان يا مشتريان برند خود را ترغيب کنيد تا تجربيات خود را با شما به اشتراک قرار دهند و همچنين ابزارهايي را براي شما طراحي کنند که به تبليغ بهتر برند شما کمک مي‌کند. اين افراد حتا قادر هستند در زمينه توليد محتوا به شما کمک کنند.

سعي کنيد به دنبال همکاري با افراد تاثيرگذار باشيد

راه‌کار ديگري که به شما در شناسايي و جذب مخاطبان جديد کمک کرده و همچنين سطح آگاهي مردم از کسب‌وکار شما را بيشتر مي‌کند، تعامل بيشتر با افرادي است که در حوزه کاري شما شناخته شده هستند. مصاحبه با چنين افرادي يا حتا دعوت از آن‌ها به منظور مديريت پاره‌وقت شبکه‌هاي اجتماعي کسب‌وکارتان به شما کمک مي‌کند، مخاطبان‌ جديدي به دست آوريد.

در حل مشکلات به مشتريان خود کمک کنيد

سايت HubSpot به خوبي اين موضوع را تشريح کرده است: «تنها دليلي که به شما کمک خواهد کرد در کسب‌وکار خود موفق شويد، ارائه راه‌حل‌هايي است که مشکلات مردم را حل کند.» مشکلات مشتريان خود را به روش‌هاي مختلفي مي‌توانيد حل کنيد. عرضه محتوا و مطلبي که به آن‌ها در انجام کارهايشان کمک کند، طراحي راه‌حل‌هاي منحصر‌به‌فرد که به آن‌ها اجازه مي‌دهد فعاليت‌هاي روزانه خود را به شکل ساده‌تري انجام دهند، گوش دادن به صحبت‌هاي آن‌ها، ارائه ابزارها و برنامه‌هاي کاربردي در جهت تسهيل امورشان از جمله راهکارهايي هستند که باعث مي‌شوند برند شما بهتر شناخته شود. بهترين مثالي که در اين زمينه مي‌توان به آن اشاره کرد، کمپيني است که از سوي شرکت Orca Chevrolet برگزار شد. اين شرکت به رانندگاني که ماشين‌هاي‌شان خراب مي‌شد نه تنها سرويس بوکسل کردن ماشين را ارائه مي‌داد، بلکه به آن‌ها اجازه مي‌داد به صورت آزمايشي از ماشين‌هاي اين شرکت استفاده کنند. به اين ترتيب شرکت Orca Chevrolet ضمن کمک کردن به مردم و ارائه راه‌حل به آن‌ها، محصول خود را نيز تبليغ مي‌کرد.

به مشتريان خود اجازه دهيد با يکديگر در ارتباط باشند

مشتريان يک برند همواره به دنبال آن هستند با يکديگر ارتباط برقرار کرده و تجربيات خود را با يکديگر به اشتراک قرار دهند. براي اين منظور بهتر است انجمن‌هاي آنلايني را طراحي کنيد که همانند پلي نه تنها مشتريان کسب‌وکار، بلکه کسب‌وکارهاي مرتبط با حوزه کاري شما را با يکديگر پيوند دهد.

کانال‌ها و زيرساخت‌هاي جديد را آزمايش کنيد

همواره به دنبال آن‌ باشيد تا کانال‌هاي جديدي را به منظور تبليغ کسب‌وکار خود مورد آزمايش قرار دهيد. کانال‌هاي کمتر شناخته شده نيز ممکن است به همان نسبت کانال‌هاي معروف مفيد باشند.

از راه‌کارهاي خلاقانه و جالب توجه استفاده کنيد

بهترين مثالي که در اين زمينه مي‌توان به آن اشاره کرد، شرکت Dollar Shave Club است. اين شرکت زماني که يک ويدويي خنده‌دار را در سايت يوتيوب عرضه کرد؛ ناگهان بر سر زبان‌ها افتاد. شرکتي که تا پيش از آن در زمينه توليد تيغ‌هاي ريش‌تراش گمنام بود، ناگهان به يکي از برندهاي مورد توجه کاربران تبديل شد. کمپين‌هايي که در آن‌ها حس شوخ‌طبعي درست و عاقلانه‌اي وجود داشته باشد، باعث موفقيت کسب‌وکار شما مي‌شوند.

به دنبال آن باشيد تا کارکنان خود را در بازاريابي سهيم کنيد

سعي کنيد به کارکنان خود نشان دهيد آن‌ها نيروي محرکه اصلي کسب‌وکار هستند. کمپيني که شرکت کاترپيلار موسوم به Built for It آن‌را راه‌اندازي کرد، بر مبناي همين ديدگاه شکل گرفته بود. اين شرکت ويديوهايي را براي کمپين خود آماده کرد که در آن‌ها نشان مي‌داد کارکنان اين شرکت با يک حس وظيفه‌شناسي باورنکردني کارهاي خود را انجام مي‌دهند. اين‌کار باعث شد کارکنان اين شرکت ويديوهاي اين کمپين را با دوستان و اعضا خانواده خود به اشتراک قرار دهند. همين موضوع باعث شد تا کمپين اين شرکت به موفقيت بالايي دست پيدا کند.

هيچ‌گاه از مشتريان وفادار خود غافل نشويد

کسب‌وکارها براي آن‌که در کار خود موفق شوند به مشتريان جديدي نياز دارند، اما اين حرف به معناي آن نيست که بايد مشتريان قديمي خود را کنار بگذاريد. بث کوپر در وبلاگ بافر نوشته است: «بهتر است از رويکرد قيف وارونه استفاده کنيد. مشتريان قديمي شما بايد احساس کنند که جزء مشتريان خاص شرکت شما قرار دارند. براي آن‌ها همواره ارزش افزوده‌اي ايجاد کنيد.»

بزرگ داده‌ها به خط‌‌‌‌دهي کمپين شما کمک مي‌کنند

در مقطع فعلي بزرگ‌داده‌ها (Big Data) اين پتانسيل را دارند تا خط‌دهي کمپين شما در ارتباط با پيدا کردن مخاطبان خاص را به خوبي مديريت کنند. امروزه کسب‌وکارها از بزرگ داده‌ها به منظور پيش‌بيني روند خريد مشتريان خود استفاده مي‌کنند. اين رويکرد به کسب‌وکارها اجازه مي‌دهد پيش از آن‌که مشتريان‌ آن‌ها به دنبال جستجوي محصولي باشند، محصولي را به آن‌ها معرفي کرده و يک کانال ارتباطي جديد را به وجود آورند. 

منبع :www.shabakeh-mag.com
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543