اخبار

تاریخ خبر: 1396/02/28
زمان خبر :13: 58
نوع خبر :خبر

b_News جایگزینی آگهی های زشت خیابانی با گلدان های گل زنده

arangfilm agency

 

 

 

 

 

 

در شهر هاي مختلف همواره با حجم زيادي از پوستر هاي انباشته شده بر روي هم مواجه مي شويم اما در مادريد افراد خلاق به آن ها زندگي جديدي را مي بخشند.
شهرسازي چريکي رويکرد "جين جاکوبسيان" در راستاي طراحي فضاي شهري است. او در قالب آژانس خود به تغيير طراحي محيط شهري توسط اقشار مختلف جامعه مي انديشد. اين اقدامات شامل تغيير طراحي محيط شهري، باغباني در فضا هاي بلا استفاده، فروشگا هاي پاپ آپ، فضا هاي هنري، صندلي هايي از جنس مواد دور ريختني در مکان هاي عمومي و يا هر نوع اقدامات کوچک و کم هزينه بلد مدت در حوزه زيباسازي مي شوند.

با اين ايده در ذهن، خوان فرياس و فدريکو مورنو، دو فرد خلاق در عرصه تبليغات که سابقه همکاري با هم در آژانس Leo Burnett مادريد را دارند، دست به اجراي پروژه "Plants of Posters" زدند. کاشت گياهان در ميان تبليغات و پوستر هاي چند لايه ضمن آوردن سبزي و طراوت به شهر هاي بزرگ از جمله مادريد، با اتخاذ رويکردي خلاقانه باغباني را نيز به سبکي جديد در سطح شهر توسعه مي دهد.

در کنار اين گلدان هاي سبز دستور العمل انجام آن کار براي ديگران نيز نوشته شده است: ابتدا بايد ديواري را پيدا کرد که چند لايه پوستر بر روي هم لايه اي به کلفتي مقوا را پديد آورده اند. با پيروي از راهنمايي ها شما مي توانيد پس از ساخت يک گلدان مقوايي تاشو، از آن به عنوان يک اسنسيل براي بريدن و در آوردن شگل گلدان از داخل پوستري خياباني به وسيله يک چاقوي "X-Acto" استفاده کنيد. با مشاهده نموه عرضه شده، کاغد را به شکل گلدان درآوريد. در ادامه وجود يک نوع چسب با قابليت تجزيه در محيط زيست حاوي ترکيبي از خمير کاغذ، آرد و سرکه (به منظور حفظ و نگهداري آن) با وزن کم براي ساخت و بقاي يک گلدان کوچک لازم و ضروري است.
اين دخالت با وجود ابعاد کوچک خود، به ساختمان هاي شهر جلوه اي تازه مي بخشد.

جايگزيني آگهي هاي زشت خياباني با گلدان هاي گل زنده
 
منبع:
بازنشر:
 


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315