اخبار

تاریخ خبر: 1396/02/22
زمان خبر :17: 39
نوع خبر :خبر

b_News ۸ رفتاری که میلیاردرها را از دیگر آدم‌ها متفاوت می‌سازند

arangfilm agency
ميلياردرها همانند آدم‌هاي عادي هستند و از پوست و گوشت و استخوان تشکيل شده‌اند، اما نگاه‌شان به دنيا نگاه متفاوتي است. نگاه ميلياردها به دنيا با اکثر آدم‌هاي ديگر فرق مي‌کند. شايد هم به همين خاطر است که آن‌ها ميلياردر شده‌اند. آنان عادت‌ها، رفتارها، اصول و خلقيات منحصربه‌فرد خودشان را دارند که نقش مهمي در کمک به آنان در کسب و دستيابي به ثروت دارند.

و اما خبر خوب ما براي شما چيست؟ با تکرار و تقليد برخي از عادات، طرز فکرها و قوانين کسب و کار اين افراد مي‌توانيد در جهان کسب‌و‌کار بيشتر و بيشتر شبيه آنان شويد.

با وجود چنين ذهنيتي، 8 طرز رفتار را براي شما عنوان مي‌کنيم که ميلياردرها را از ما متفاوت مي‌سازند و ما مي‌توانيم با انجام اين کارها بيشتر شبيه آن‌‌ها شويم.

1- هرگز آرام نمي‌نشينند

اکثر ميلياردرها موافق‌اند که شور و اشتياق مهمترين ويژگي براي رسيدن به موفقيت است. ميلياردرها به جاي آن که به دنبال پول باشند، به دنبال روياهايشان هستند و از اين مسئله چشم‌پوشي نمي‌کنند، چرا که باور دارند اين کار در نهايت موفقيت را برايشان به دنبال خواهد داشت. مهمترين نکته‌اي که بايد يادآور شد اين است که به دنبال کارهايي برويد که دوست‌شان داريد ، چون يک کسب و کار کوچک زمان و انرژي زياد شما را مي‌طلبد و بخش زيادي از زندگي شما را به خودش اختصاص مي‌دهد و اگر کاري را انجام دهيد که دوستش داريد، اين مسائل را به راحتي مي‌پذيريد و از آن لذت مي‌بريد. اگر کار را براي ثروتمند شدن انجام مي‌دهيد، سست و دلسرد خواهيد شد. ثروتمند شدن بزرگ‌ترين دام ابلهانه زندگي است. انسان تا جايي تنزل پيدا مي‌کند که ترجيح مي‌دهيد خوشحال باشد تا ثروتمند؟ پس کاري را انجام دهيد که خوشحال‌تان مي‌کند.

 بايد کاري را پيدا کنيد که عاشق‌اش هستيد. اين موضوع هم در مورد کار و هم در مورد زندگي صدق مي‌کند. کار بخش بزرگي از زندگي شما را پر مي‌کند و تنها روشي که شما را حقيقتاً راضي مي‌کند، انجام کاري است که به باور شما فوق‌العاده است. تنها راه براي انجام يک کار فوق‌العاده، دوست داشتن آن است. اگر هنوز آن کار فوق‌العاده را پيدا نکرده‌ايد، به دنبالش باشيد. آرام ننشينيد. اگر شغل مورد علاقه‌تان را پيدا کنيد به قلبتان گواهي مي‌شود. و مثل هر رابطه فوق‌العاده‌اي، با گذشت زمان اوضاع بهتر و بهتر مي‌شود. پس دنبال کار مورد علاقه‌تان باشيد تا پيدايش کنيد.

2- بيشتر از هر کس ديگري کار مي‌کنند ولي همچنان از زندگي لذت مي‌برند

ميلياردرها سخت کار مي‌کنند، گاهي اوقات سخت‌تر از ديگران. در حقيقت، آن‌ها به خاطر اخلاق کاري خود معروف‌اند. اگر افراد ديگر 40 ساعت در هفته کار مي‌کنند و شما 100 ساعت در هفته، و کار مشابهي را انجام مي‌دهيد، به طور حتم شما 4 ماهه به هدفتان مي‌رسيد و آن‌ها يک ساله. گرچه ميلياردرها سخت کار مي‌کنند و به همين دليل فداکاري‌هاي کوتاه مدت انجام مي‌دهند، اما هرگز شاد بودن را فراموش نمي‌کنند، تا باتري بدنشان دوباره شارژ شود و از ثمره کارشان لذت ببرند.

3- کارها را ساده مي‌کنند

اريک اشميت، مديرعامل سابق و رئيس اجرايي فعلي گوگل در سخنراني در دانشگاه کارنگي ملون در سال 2009 گفت: «خود را با داشتن طرح و برنامه به زحمت نياندازيد، از نظر من همه چيز به فرصت‌ و شانسي برمي‌گردد که براي خودتان مي‌سازيد.» اشميت احتمالاً به چيزهاي ديگري فکر مي‌کند که پيشنهاد مي‌دهد طرح‌هاي خود را دور بريزيد. اگر به اکثر ميلياردرها نگاه کنيد، آن‌ها اهداف بزرگ و پيچيده‌اي نداشتند. آن‌ها هدف ساده‌اي داشتند. هنري فورد مي‌خواست هر کسي بتواند توان خريد اتومبيل را داشته باشد. بيل گيتس مي‌خواست در هر خانه‌اي کامپيوتر باشد. جف بزوس فروشگاه‌هاي آنلاين کتاب را راه‌اندازي کرد. مارک زاکربرگ مي‌خواست با مردم ارتباط برقرار کند. در حالي که اين ميلياردرها هدف مشخصي داشتند- ولي هدف‌شان ساده بود. به‌علاوه، ميلياردرها معروف‌اند به اين که به جاي طرح‌هاي بسيار دقيق و پيچيده، طرح‌هاي ساده مي‌سازند. دليلش چيست؟ براي آن‌ها و تيم‌شان راحت‌تر است که روي فعاليت‌هايي تمرکز کنند که بيشترين نفع را براي کسب و کارشان دارد.

4- هنوز هم به ديگران تکيه مي‌کنند

ميلياردرها مي‌دانند که به تنهايي نمي‌توانند کاري را پيش ببرند. به خوبي آگاهند که باهوش‌ترين فرد جهان نيستند. به همين دليل است که با ديگران در ارتباط‌اند؛ با کساني که باهوش‌تر از آن‌ها هستند و دانش مربوط به فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري را دارند. آن‌ها به ديگران تکيه مي‌کنند چه مدير، چه معاون و چه توليد کننده، چراکه  اين‌ها افرادي هستند که ميلياردرهاي براي کارهاي روزانه خود به آن‌‌ها نياز دارند.

5- آن‌ها براي پيشرفت به ارتباط نياز دارند

ميلياردرها از تيم خود انتظار دارند تا برخلاف وقت‌ گذراندن و رهبري تحقيقات خودشان،  اطلاعات مربوط را به آن‌ها انتقال دهند. توجه داشته باشيد که زمان بسيار ارزشمند است. ميلياردرها با داشتن اطلاعات و داده‌هاي لازم مي‌توانند تصميم بگيرند که در کجاها زمان، پول و انرژي خود را متمرکز کنند.

6-  همه چيز را بهتر از آنچه که هست مي‌کنند

بر هيچ کس پوشيده نيست که ميلياردرها مي‌خوانند جهان را به جاي بهتري براي زندگي تبديل کنند. براي مثال، ايلان ماسک را در نظر بگيريد. از SpaceX و تسلا به شهر خورشيدي (Solar city) و فراتر از آن رسيده است. ايلان ماسک اساساً تلاش مي‌کند با تمرکز روي ساختن يک آينده پاک و انرژي تجديدپذير و بازگشايي فضايي براي اکتشافات، جهان بهتري از آنچه هست بسازد. در مقياس کوچکتر، شايد هم به همين دليل است که ميلياردرها به اين معروف‌اند که همه چيز را تميز و مرتب مي‌کنند. کساني که کارهاي خانه خود را انجام مي‌دهند و فضاي زندگي خود را مرتب نگاه مي‌دارند، تمايل بيشتري به پول درآوردن دارند. براي مثال، کساني که صبح‌ها تختخواب خود را مرتب مي‌کنند، احتمال آن که ميلياردر شوند 206.8 درصد است.

7-  ريسک نمي‌کنند، اما ترسو نيستند

توماس کورلي (Thomas Corley) با مطالعه عادت‌هاي افراد غني و فقير دريافت که «هفتاد و هفت درصد افراد فقير مورد مطالعه او هر هفته بليت‌هاي بخت آزمايي مي‌خريدند. آن‌ها به خوشبختي‌هاي تصافي تکيه مي‌کنند تا آن‌ها را از تنگناي زندگي نجات دهد، در حاليکه افراد ثروتمند براي موفقيت به فرصت‌هاي زندگي تکيه مي‌کنند. شرط‌ بندي، ريسک‌هايي را به همراه دارد که شما هيچ کنترلي روي آن‌ها نداريد.» افراد ثروتمند، ريسک‌هايي را مي‌پذيرند که مي‌توانند کنترل‌شان کنند – حتي اگر کوچک باشند.

8-  به رفتارهاي خود اهميت مي‌دهند

کورلي همچنين دريافت که «ميليونرهاي خود ساخته بر قوانين و مقرارت خاصي تسلط دارند، اگر شما هم مي‌خواهيد موفق باشيد بايد اين اصول را خوب ياد بگيريد.»  قوانين خاص آن‌ها شامل اين موارد هستند: پوشيدن لباس متناسب با موقعيت‌هاي خاص، رعايت آداب صرف غذا با ديگران، اذعان رويدادهاي مهم زندگي، و ارسال يادداشت‌‌هاي دست نوشته تشکر به ديگران. چرا؟ چون  اين کار شما را از ديگران متفاوت مي‌سازد و قدرداني و سپاسگزاري شما را نشان مي‌دهد ( که براي مغز شما هم خوب است) و همچنين اقدامي صحيح در حق کساني است که کمک کرده‌اند شما به ثروت  برسيد.

منبع: اينک

بازنشر: شبکه
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543