اخبار

تاریخ خبر: 1396/02/21
زمان خبر :10: 16
نوع خبر :خبر

b_News این ده تکنیک مشتریان کسب‌وکار شما را میلیونی می‌کند

arangfilm agency
شايد شما نيز صاحب کسب‌وکاري هستيد يا مترصد فرصتي هستيد تا کسب‌وکاري را راه‌اندازي کنيد. اما نگران اين موضوع‌ايد که چگونه مي‌توانم تعداد مشتريان کسب‌وکار خود را افزايش دهم؛ به گونه‌اي که تعداد آن‌ها نه صد نفر، نه هزار نفر بلکه به ميليون‌ها نفر برسد. دستيابي به چنين خواسته‌اي به سادگي امکان‌پذير نيست و قواعد خاص خود را دارد.

ايتان اسميت، مشاور توسعه کسب‌وکار که به شرکت‌هاي نوپا در اين زمينه مشاوره ارائه مي‌کند و همچنين معاون مدير بخش توسعه و بازاريابي شرکت Yummly است، در مصاحبه جالبي که در اين ارتباط انجام داده توضيح داده است که چگونه شرکت Yummly موفق شد ظرف مدت 5 سال تعداد مشتريان خود از صفر نفر به 15 ميليون نفر افزايش دهد. حيطه کاري اين شرکت در ارتباط با توليد نرم‌افزارهايي است که در حوزه آشپزي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. در مجموع سايت و نرم‌افزارهاي کاربردي اين شرکت موفق شده‌اند پانزده ميليون کاربر از کشورهاي ايالات متحده، کانادا، انگلستان و استراليا را جذب کنند. اما اين شرکت چگونه موفق شد به چنين رقم شگفت‌انگيزي دست پيدا کنيد. ما در اين مقاله ده فاکتور کليدي مورد استفاده از سوي اين شرکت را مورد بررسي قرار خواهيم داد.

1.استراتژي‌هاي سنتي هنوز هم جوابگو هستند

زماني که ايتان در سال 2010 کار خود را در شرکت Yummly آغاز کرد، بخش عمده‌اي از شرکت‌هاي نوبنيان تمرکزشان بر کانال‌هاي بازاريابي تازه‌اي همچون شبکه‌هاي اجتماعي و بهره‌مندي از نرم‌افزارهاي همراه طراحي شده براي اندرويد و iOS قرار داشت. اما اين شرکت تصميم گرفت کارش را با سايت و بهينه‌سازي سايت آغاز کند. اين رويکرد موفقيت عجيبي را به همراه داشت و باعث شد اين شرکت به سرعت از رقباي خود فاصله بگيرد.

2. از پتانسيل‌هاي موجود در زيرساخت‌هاي مناسب استفاده کنيد

بخش عمده‌‌اي از شرکت‌ها براي بازاريابي روي کانال‌هاي شناخته‌ شده‌اي همچون گوگل، فيسبوک و... متمرکز مي‌شوند، اما طيف گسترده‌اي از کسب‌وکارها در حوزه کاري خود سعي مي‌کنند از فرصت‌هاي منحصر به فردي که در آن حوزه وجود دارد& به منظور شکوفايي استفاده کنند. سعي کنيد به دنبال انتخاب کانال‌هايي باشيد که محصول کسب‌وکار شما را به مشتريان حوزه کاري‌تان معرفي کنند. به عبارت ديگر کانال متناسب با حيطه کاري شما باشد.

3. سرمايه‌گذاري‌هاي خود را معطوف به همه کانال‌ها نکنيد

زماني که سرمايه‌گذاري خود را معطوف به کانال‌هاي محدودي کنيد اين زمان را به دست مي‌آوريد تا با توان بيشتري روي کانال‌ها متمرکز شد و با مشتريان خود تعامل بهتري داشته باشيد. آمارها نشان مي‌دهند بخش عمده‌اي از ترافيکي که به سمت سايت شما هدايت مي‌شوند از طريق يک يا دو شبکه اجتماعي خواهند بود. شرکت Yummly در ابتدا فکر مي‌کرد مردم به دنبال آن هستند تا تصاوير متعلق به غذاهايي که درست کرده‌اند را در شبکه‌هاي فيسبوک و اينستاگرام قرار دهند، اما در نهايت مشخص شد ترافيک وارد شده به سمت اين شرکت عمدتا از طريق توييتر و پينترست بوده است. تجربه نشان داده است شبکه‌هايي که کمتر نامي از آن‌ها به ميان مي‌آيد، در هدايت ترافيک به سمت سايت شما تاثيرگذار هستند.

5- در معرض ديد قرار داشته باشيد

در سال‌هاي اخير تعدادي از کارشناسان اين فرضيه را مطرح کردند که سئو ديگر ارزش خود را از دست داده است. اما واقعيت به گونه ديگري است. سئو همچنان يکي از تاثيرگذارترين کانال‌هاي بازاريابي به شمار مي‌رود. به کارگيري کلمات کليدي مناسب و بهره‌مندي از آن‌ها در توليد محتوا به طرز محسوسي به بهبود ترافيک سايت شما کمک مي‌کند. ابزارهايي شبيه به Search Metrics و Majestic SEO به شما کمک مي‌کنند سئو سايت خود را بهينه کرده و اطمينان حاصل کنيد محتواي سايت ميان کاربران به اشتراک قرار مي‌گيرد.

6. دنبال به‌کارگيري فناوري‌هاي نوين و جديد باشيد

در چند وقت اخير حوزه بازاريابي ديجيتال دست‌خوش تغييرات زيادي شده و پيشرفت‌هاي قابل توجهي داشته است. بخش عمده‌اي از اين پيشرفت‌ها در ارتباط با گوشي‌هاي هوشمند قرار داشته است. فناوري‌هاي کاربردي همچون app indexing و deep linking به مخاطبان اجازه مي‌دهند تا برنامه‌هاي کاربردي گوشي همراه را ساده‌تر جست‌وجو کنند. Spotlight Search و Google Now دو ابزار قدرتمندي هستند که اين روزها هوشمندتر از قبل شده‌اند. تکنيک app indexing  به گوگل اجازه مي‌دهد برنامه‌هاي کاربردي و محتواي آن‌ها را در نتايج جستجو به کاربران نشان دهد.

7. به دنبال افراد سليقه‌ساز باشيد

در فضاي مجازي، افرادي زيادي هستند که به شخصيت‌هاي تاثيرگذار حوزه کاري خود تبديل مي‌شوند. اين افراد همواره در مسيري قرار دارند که در نهايت به يک برند متعبر تبديل مي‌شوند. اين افراد سليقه‌ساز مورد توجه کاربران قرار داشته و باعث ايجاد علاقه در آن‌ها مي‌شوند. در نتيجه با تبليغ يک محصول به يکي از حاميان بزرگ کسب‌وکار شما تبديل مي‌شوند. ايتان بر اين باور است که شما بايد به دنبال پيدا کردن سليقه‌سازي‌هايي باشيد که کمتر شناخته شده هستند. اگر اين افراد را پيدا کرده و به آن‌ها اجازه دهيد برند خود را بسازند در نهايت کاربران خود را به سمت شما هدايت کرده و محصولات شما را تبليغ خواهند کرد. اين تکنيک بر مبناي متدولوژي برد-برد win-win کار مي‌کند.

8. سعي کنيد مشتريان را متقاعد سازيد از زيرساخت‌هاي مختلف کسب وکار شما استفاده کنند

زماني که مشتريان کسب‌وکار شما تصميم مي‌گيرند از زيرساخت شرکت استفاده کنند بايد اطمينان حاصل کنيد که برنامه کاربردي شما را روي تمامي دستگا‌ه‌هاي همراه خود نصب مي‌کنند. در چنين حالتي کاربران قادر خواهند بود از مجموعه نرم‌افزارهاي به هم پيوسته‌اي که شما طراحي کرده‌ايد استفاده کنند. درست همانند رويکردي که اپل سال‌ها است از آن استفاده مي‌کند.

9. شرکت خود را به يک زيرساخت تبديل کنيد

فناوري‌هاي قدرتمندي همچون URX فرآيند يکپارچه کردن برنامه‌هاي کاربردي با يکديگر را ساده کرده و به کاربران کمک مي‌کنند ساده‌تر از قبل از يک برنامه کاربردي به برنامه ديگري بروند. بارزترين مثالي که در اين زمينه مي‌توان به آن اشاره کرد آفيس مايکروسافت است. به طور مثال Yummly ويجدت‌هايي را براي مخاطبان خود در نظر گرفت که به وبلاگ‌نويسان اجازه مي‌دهد در زمان نوشتن دستور طبخ غذا از آن استفاده کنند.

10. درباره بازاريابي ويروسي واقع‌بين باشيد

بازاريابي ويروسي همواره بحث‌برانگيز بوده است. تنها تعداد انگشت‌شماري از کسب‌وکارها موفق شده‌اند از طريق راه‌اندازي کمپين‌هاي ويروسي به رشد و شکوفايي دست پيدا کنند. ايتان بر اين باور است که اين تکنيک تنها در ارتباط با يکسري حالت‌هاي خاص همچون نرم‌افزارهاي پيام‌رسان و زيرساخت‌هاي پولي جواب‌گو است. در نتيجه در ارتباط با ساير برنامه‌هاي کاربردي، بازاريابي ويروسي تنها از طريق تکينک‌هاي بحث‌آفريني شبيه به هرزنامه‌هاي فهرست مخاطبان ممکن است جواب‌گو باشد. او پيشنهاد مي‌کند به جاي اين تکنيک بر ارزش افزوده مخاطبان متمرکز شويد. به آن‌ها اجازه دهيد دانستني‌هاي خود در ارتباط با محصول شرکت شما را با يکديگر به اشتراک قرار دهند. او مي‌گويد بدون آن‌که از هيچ‌ تکنيک فريبنده يا گمراه کننده‌اي استفاده کنيد، تنها بر چند کانال بازاريابي متمرکز شده، از آن‌ها درست استفاده کرده و براي مخاطبان خود ارزش قائل شويد. 

شبکه
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543