اخبار

تاریخ خبر: 1396/02/20
زمان خبر :11: 51
نوع خبر :خبر

b_News ۹ حقیقت ناگواری که نسل جدید جویای کار باید آن‌ها را بشوند!

arangfilm agency
شايد فقط به دنبال شغل نيستيد، بلکه به دنبال يک شغل خاص مي‌گرديد. شغلي که رضايت شما را جلب کند. شغلي که خوشحالتان کند، شغلي که زندگي شما را تامين کند و از همه مهمتر شغلي که مسير روشني به سمت آينده‌اي اميدوار کننده داشته باشد. نمي‌خواهيم حامل خبرهاي بد براي شما باشيم، اما ...

اما اکثر اوقات همه اين‌ها بستگي به رفتارهايي دارد که شما انتخاب مي‌کنيد، نه آنچه که کارفرماي شما قول مي‌دهد. البته اين بدان معني نيست که هدف‌ها دستيافتني نيستند.

به‌هرحال، براي ساختن زندگي که خاص خودتان باشد، بايد از همان ابتدا بفهميد که به چه چيزهايي نياز داريد.

1- شما بابت جايگاهي که در آن قرار گرفته‌ايد، پول دريافت مي‌کنيد

بسياري از نسل جديدي‌ها از دستمزدهاي ناکافي خود شاکي هستند در حالي که يکي از اين دو کار را انجام مي‌دهند: آن‌ها به دنبال افزايش دستمزد نيستند، يا اين که وقت نمي‌گذارند بفهمند چه کارهايي اين افزايش حقوق را تضمين مي‌کنند.

حقيقت اين است که کارفرمايان در ازاي کمترين دستمزد ممکن، بهترين کار را از کارمندان مي‌خواهند. پس اگر فکر مي‌کنيد که به خاطر حضور به موقع‌تان سر کار، آن‌ها تصميم مي‌گيرند حقوقي بيشتر از آنچه که خودتان پذيرفته‌ايد به شما بدهند، بايد بگوييم در اشتباه هستيد. اگر حقوق بيشتري مي‌خواهيد، بايد به دنبال آن باشيد، يا آنقدر از خودتان قابليت نشان دهيد که آن‌ها  گزينه‌اي جز افزايش حقوق شما نداشته باشند.

2- وقتي درخواست کار مي‌کنيد، رزومه شما معناي چنداني ندارد

آيا مي‌خواهيد بدانيد اکثر زومه‌ها از کجا سر در مي‌آورند؟ در اکانت ايميلي که هيچکس آن‌ها را نگاه نمي‌کند. اکثر شغل‌ها توسط دوستان، ارتباط‌هاي شبکه‌اي و توصيه‌هاي شخصي پر مي‌شوند. زندگي همين است. آدم‌ها ترجيح مي‌دهد با کساني کار کنند که آن‌ها را مي‌شناسند، چه موکلي که تصميم مي‌گيرد کدام شرکت اجازه بازاريابي او را برعهده داشته باشد و چه کارفرمايي که تصميم مي‌گيرد چه کسي را براي خرده کاري‌‌هايش انتخاب کند.

اگر يک شغل فوق‌العاده مي‌خواهيد، روزمه خود را آماده کنيد، اما کمي صبر کنيد تا به شبکه ارتباطي خود دسترسي پيدا کنيد و ببينيد چه کساني را مي‌شناسيد. به دنبال معارفه‌ و آشنا شدن با يکديگر باشيد. با آن‌هايي که مي‌خواهيد کار کنيد قرار ملاقات بگذاريد تا کمي آن‌ها را بشناسيد. در غير اين صورت، کسي به شما توجه نمي‌کند.

3- حضور آنلاين شما مهمتر از آن چيزي است که فکر مي‌کنيد

معلوم نيست چقدر طول بکشد که اکثر مردم متوجه اين حقيقت بشوند. وقتي براي شغل مصاحبه مي‌کنيد، بهتر است باور کنيد که هر کسي که به دنبال رزومه شما است، اسمتان را در گوگل سرچ مي‌کند. و حدس بزنيد چه مي‌شود؟ اگر اثري از شما در گوگل و شبکه‌هاي اجتماعي نباشد يا LinkedIn شما خالي باشد، بايد بگوييم بازنده هستيد.

برعکس، اگر کسي اسم شما را در گوگل سرچ کند و شخصيت آنلاين و قابل توجه شما را ببيند، ارزش شما چندين برابر خواهد شد. مثلا وقتي مي‌بيند که شما 20 هزار دنبال‌کننده در اينستاگرام داريد. هر چند دوست داريم فکر کنيم که اين‌ها چيزهاي مهمي نيستند، اما اينطور نيست. اساس تصميم‌گيري آدم‌ها به نحوه حضور شما در اينترنت برمي‌گردد. ساختن برند شخصي شما بسيار ارزشمند است. آن هم يک ارزش ويژه. لازم به ذکر است که  شبکه اجتماعي يک گيم است. ضمن اين که مهم است ياد بگيريد که چگونه خوب اين گيم را خوب بازي کنيد، ولي نبايد منبع ارزشمندي شما باشد.

4- اگر مي‌خواهيد آموزش ببينيد، بايد آغوشتان را براي يادگيري باز کنيد

نسل جديد به بي‌تحمل بودن، محق بودن و باقي چيزها معروفند. اما حقيقت اين است که اين خلق و خوها اغلب نتيجه عوامل محيطي هستند که از ضعف مديريت و رهبري نشأت مي‌گيرند. شما نسل هزاره‌اي‌ها اگر مي‌خواهيد آموزش ببينيد، بايد قابل آموزش باشيد. اگر مي‌خواهيد ياد بگيريد بايد به اين کار تمايل داشته باشيد. اگر مي‌خواهيد از تجربيات خود نهايت بهره را ببريد، بايد بتوانيد خوب ببينيد. اين يک رابطه يک سويه نيست.

5- هر محيط کاري موافقين و مخالفين خود را دارد. مهم اين است که شما از آن‌ها چه مي‌سازيد

هيچ محيط کاري "کامل" و بي‌عيب و نقص نيست. حتي بهترين آن‌ها يعني محيط‌هاي کاري نسل هزاره‌پسند نيز چالش‌هاي خودش را دارد. ارزش واقعي که شما از محيط کار استخراج مي‌کنيد، بستگي به چيزهاي مفيدي دارد که ارائه مي‌دهيد. ممکن است بدترين کارفرماي دنيا را داشته باشيد، ممکن است بيشتر از آنچه که دوست داريد، کار انجام مي‌دهيد؛ اما در نهايت درس‌هايي که مي‌آموزيد نتيجه خط فکري خود شما هستند. مي‌توانيد به آن‌ها‌ به چشم عقوبت نگاه کنيد يا به چشم فرصت. سعي کنيد از ديگران درس بگيريد، مهم نيست چقدر کوچک باشد.

6- موفقيت درازمدت يعني دانستن چيزهايي که شما نمي‌دانيد

بسياري از جوانان سعي دارند با يک پرش خود را به بالاي نردبان برسانند. 9 ماه در جايي کار مي‌کنند و بعد آن جا را ترک کرده به سراغ جاي ديگري مي‌روند. اغلب در مورد مهارت‌هايشان اغراق مي‌کنند به اميد اين که حقوق بالاتري نصيبشان شود. اما اين به معني موفقيت نيست. اگر واقعاً مي‌خواهيد در کاري که انجام مي‌دهيد، موفق باشيد؛ بايد به دنبال فرصت‌هاي شغلي باشيد و همچنين راه‌هايي براي آموختن چيزهايي که هنوز نمي‌دانيد. کسي که شکست را تجربه مي‌کند، از دانسته‌ها و ندانسته‌هاي خود هيچ شناختي ندارد. دانستن چيزهايي که نمي‌دانيد، طول عمر شما را زياد مي‌کند و موجب مي‌شود تا بتوانيد با چالش‌هاي پيش رو مواجه شويد و بر آن‌ها فائق بياييد و مهارت‌هاي خود را افزايش دهيد.

7- حقوق ماهيانه شما از آسمان نازل نمي‌شود

يکي از متواضع‌ترين چيزهاي اين جهان، کار کردن براي يک کسب و کار کوچک است ( که کمتر از 10 کارمند دارد)، اين گونه مي‌توانيد تاثير کارتان را در آن شرکت ببينيد.

اکثر کساني که وارد نيروي کار مي‌شوند به فکر حقوق، روزهاي تعطيل و چيزهايي از اين قبيل هستند. آن‌ها فکر مي‌کنند تحصيلات دانشگاهي يعني آن‌ها شايسته اين امکانات هستند، بدون آن که سوالي از آن‌ها پرسيده شود. وقتي براي يک کسب و کار کوچک کار مي‌کنيد، متوجه مي‌شويد که شغلي که داريد نتيجه سخت کوشي و تلاش عده‌اي است که نان سر سفره شما مي‌آورند. آن‌ها هر روز جاده را صاف مي‌کنند تا زندگي را براي خود بسازند، شرکت را سرپا نگه دارند و مهمتر از همه مطمئن شوند که شما حقوق ماهيانه خود را دريافت مي‌کنيد. اما اين که فکر کنيد که مي‌توانيد بدون کار کردن يا بدون اهميت قائل شدن براي کارتان، فقط چک‌هاي حقوقتان را جمع کنيد؛ ديدگاه اشتباهي است. چيزي که بايد بدانيد اين است شغل شما حق مسلم شما نيست. پولي که مي‌گيريد از جيب ديگران است و از آسمان نازل نمي‌شود.

8- هيچ کس بدهکار شما نيست

مي‌خواهيد روياهايتان را به واقعيت تبديل کنيد؟ مي‌خواهيد کار خودتان را داشته باشيد و براي خودتان کار کنيد، دور دنيا بگرديد و آنگونه مي‌خواهيد زندگي کنيد؟ شايد اکثر آدم‌ها شرايط رسيدن به روياهايشان را نداشته باشند. اما هر کسي مطمئناً حرف زدن در مورد آن‌ها را دوست دارد. در زندگي، هيچ کس کار به شما بدهکار نيست. هيچ‌کس  مشتري به شما بدهکار نيست. هيچ‌کس حقوق ماهيانه به شما بدهکار نيست. همه اين‌ها را بايد خودتان بدست بياوريد. پس به جاي صحبت کردن در مورد اين که مي‌خواهيد شغل‌تان چگونه باشد، خودتان در جهت يافتن چنين شغلي گام برداريد.

9- شغلي را پيدا کنيد که تلاش جانبي شما را کامل مي‌کند

 در صورت امکان شغل روزانه‌اي را پيدا کنيد که شغل جانبي شما را کامل مي‌کند، با اين کار احتمال موفقيت شما چند برابر مي‌شود. مثلاً اگر قرار است شغل نويسندگي را دنبال کنيد، در طول روز به کارهايي همچون بازاريابي ديجيتالي مشغول شويد و شب‌ها به نويسندگي بپردازيد. با گذشت زمان تلاش‌هاي جانبي شما به شغل اصليتان تبديل مي‌شود.

شبکه

منبع:
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543