اخبار

تاریخ خبر: 1396/02/16
زمان خبر :11: 43
نوع خبر :خبر

b_News رهبران کسب و کار که دنیا را تغییر می دهند

arangfilm agency

 

 

 

 

 

 

 

دنيا همواره در حال تغيير است اما اسامي 30 مبتکر که فوربس براي اولين بار در قالب يک فهرست تمام عيار از آن ها به عنوان عوامل تغيير دهنده روزگار ما نام برده است تاکنون بدين شکل در کنار هم قرار نگرفته بودند.
با وجود وضعيت کساد اقتصاد جهاني و نگراني هاي دائمي درباره نابرابري درآمد ها، حفظ حريم خصوصي، امنيت، سياست هاي بانکي و قيمت منابع انرژي، اعضاي اين گروه و شرکت هاي تحت مديريت آن ها از رشدي فراوان لذت مي برند. در دوره اي که تقريبا در تمام حوزه ها پيشرفتي بي امان به چشم مي خورد، اين افراد در صدر همه تغييرات موجبات تاييد و تقليد رقباي جهاني از خود را به وجود مي آورند.

در صنايع و نقاط گوناگون جهان، سرعت نوآوري افزايش يافته است. از تغيير سيستم حمل و نقل بزرگ ترين شهر هاي جهان (عناصر وابسته به Uber) تا کاهش هزينه تعيين توالي DNA که آن قدر پايين است که دارو هاي شخصي به سرعت به يک واقعيت تبديل شده اند (شرکت Illumina فعال در عرصه بيوتکنولوژي). فهرست فوربس مشتمل بر تغيير دهندگان بازي در سرتاسر جهان دنيايي را به تسخير خود درآورده است که در آن مردم و شرکت ها، خواه جديد خواه تغيير شکل داده شده، امکان دسترسي بي حد و حصر به همگان را دارند.

مارک زوکربرگ به لطف رشد باور نکردني فيسبوک، قبل از 24 سالگي ميلياردر شد اما در حالي که تعداد کاربران فعال روزانه اين شبکه اجتماعي از مرز 1 ميليارد نفر گذشت، او هرگز روند ثابت رشد فعاليت هاي کسب و کار هاي مبتکرانه خود را متوقف نکرد. خدمات به اشتراک گذاري عکس اينستاگرام فقط يک آغاز بود؛ در چند سال گذشته فيسبوک فقط براي نمايش اعتبار خود به خريد هاي چند ميليارد دلاري روي آورد که از آن جمله مي توان به خريد نرم افزار مبادله پيام "WhatsApp" به قيمت 22 ميليارد دلار و سهام شرکت ارائه دهنده فناوري واقعيت مجازي "Oculus" به قيمت 2 ميليارد دلار اشاره کرد.

در رتبه هاي بعدي ريد هاستينگز، موسس Netflix قرار دارد که خدمات اوريجينال دي وي دي با پست او با نگاهي به گذشته چيزي شبيه به اسب تروا است. حالا ديگر Netflix به رهبري جهاني در حوزه خدمات پخش تصاوير ويديويي تبديل شده و يک مسابقه تسليحاتي در راستاي توسعه محتواي اصلي منحصر به فرد و سرمايه گذاري بر روي بازيگران و کارگردانان بزرگ و معروف را راه انداخته است.

نوآوران و مبتکران حاضر در اين فهرست به ايالات متحده آمريکا محدود نمي شوند. بوم کيم، موسس سايت تجارت الکترونيک "Coupang"، وبسايت Amazon" را هدف گرفته است. در همين حال، جف بزوس، موسس آمازون نيز در همين فهرست جاي دارد. بوم کيم، مدير اين وبسايت تجارت الکترونيک با سريع ترين ميزان رشد در همه دوران ها در کره جنوبي است. در مسير ورود به فهرست ميلياردر هاي فوربس با ثروتي به ارزش خالص 950 ميليون دلار، کيم طرح کاهش مدت زمان تحويل بار با کاميون هاي سفارشي و راه اندازي انبار هايي مجهز به سيستم کنترل لگاريتمي را اجرا مي کند. به اين ترتيب امکان تحويل کالا هاي سفارش داده شده در مدت يک روز يا کمتر از آن جلوي درب خانه خريدار وجود دارد.

جورج پائولو لمان، ميلياردر برزيلي موسس شرکت سرمايه گذاري چند ميليارد دلاري "3G Capital"، يک دست چک قدرتمند در دست دارد که بازي را براي مدافعان کسب و کار مواد غذايي و نوشيدني تغيير مي دهد. او پس از خريد سهام "Burger King" و "Heinz" در مرحله بعدي قصد همکاري با "Warren Buffett" را دارد.

در حالي که رده سني افراد حاضر در اين فهرست از 31 تا 76 سال متغير است، هيچ کدام از اعضاي آن در مقابل گذشت زمان ايمن نيستند. در اين اثنا يکي از آن ها اميدوار است که بتواند کاري کند تا گذر عمر کمتر از قبل از لحاظ فيزيکي به فرد صدمه بزند. عثمان کيبار، موسس شرکت "Samumed"، فعال در عرصه بيوتکنولوژي، معنتقد است که موفق به اختراع دارو هايي شده است که مي توانند روند پيري را معکوس کنند. اين دارو ها در حال حاضر مشکلاتي از قبيل طاسي، چين و چروک هاي اوليه و در آينده سرطان و آلزايمر را هدف قرار مي دهند.

نکته اي که در اين ميان آشکار جلب توجه مي کند آن است که تغيير وضعيت جهان پاداش هايي را به همراه خواهد داشت. بيش از دو سوم از 30 نفر اول اين فهرست، از جمله کيبار، ميلياردر هستند.

براي تهيه فهرستي از برجسته ترين رهبران کسب و کار جهان فوربس کار را با بررسي وضعيت رشد، نوآوري و حضور جهاني صد ها شرکت مختلف شروع کرد. اين وبسايت فقط شرايط شرکت هاي سودآور با ارزش بيش از 1 ميليارد دلار در بازار را زير نظر گرفت. اگرچه هدف از انجام اين کار جستجو براي کشف تعادل از لحاظ صنعتي و جغرافيايي بود اما در نهايت اعضاي اين فهرست عمدتا با درخشش ايده ها، جسارت و جاه طلبي خود مشخص شدند. در زير به اسامي موجود در اين فهرست نگاهي مي اندازيم:

1. مارک بنيوف، موسس و مدير عامل www.Salesforce.com
2. جف بزوس، موسس و مدير عامل www.Amazon.com
3. راهول باتيا، يکي از موسسان IndiGo
4. سارا بليکلي، موسس Spanx
5. کاترين بوسلي، مدير عامل Editas Medicine
6. برايان چسکي، يکي از موسسان و مدير عامل Airbnb
7. دانيل اک، يکي از موسسان و مدير عامل Spotify
8. جي فلتلي، مدير عامل Illumina
9. ايلن گوردون، مدير عامل Ingredion
10. تري گو، موسس Hon Hai Precision Industry Co. (Foxconn)
11. ريد هاستينگز، يکي از موسسان و مدير عامل Netflix
12. جن هسون هوانگ، يکي از موسسان و مدير عامل Nvidia
13. وانگ جيانلين، موسس Dalian Wanda Group
14. تراويس کالانيک، يکي از موسسان و مدير عامل Uber
15. الکساندر کارپ، يکي از موسسان و مدير عامل Palantir Technologies
16. عثمان کيبار، موسس و مدير عامل Samumed
17. بوم کيم، موسس و مدير عامل Coupang
18. جورج لمان، يکي از موسسان 3G Capital
19. جک ما، موسس Alibaba
20. جان اف. ميليگان، مدير عامل Gilead Sciences
21. الون ماسک، يکي از موسسان و مدير عامل Tesla Motors، SpaceX
22. پدر هولک نيلسن، مدير عامل Novozymes
23. لري پيج، يکي از موسسان و مدير عامل Alphabet (گوگل)
24. سيروس پوناوالا، موسس Serum Institute of India
25. هاکان ساموئلسون، مدير عامل Volvo Cars
26. هاوارد شولتز، مدير عامل Starbucks
27. ساني وارکي، موسس GEMS Education
28. فرانک وانگ، موسس و مدير عامل DJi
29. تاداشي ياناي، موسس و مدير عامل Fast Retailing
30. مارک زوکربرگ، يکي از موسسان و مدير عامل فيسبوک


فوربس

ام بي اي نيوز


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315