اخبار

تاریخ خبر: 1396/02/13
زمان خبر :19: 39
نوع خبر :خبر

b_News همه چیز در برندسازی است

arangfilm agency

 

 

 

 

 

 

 

هر بازاريابي مي داند که شرکت هاي مشتري‌ محور در دنياي ديجيتال امروز برنده هستند. اگر در مورد حد و حدود تأثير اين مسأله مطمئن نيستيد به يک سري آمار و ارقام نگاهي بيندازيد:
تحقيقات نشان داده است مشترياني که تجربه هاي بهتري در ارتباط با يک برند داشته اند ۱۴۰ درصد بيشتر از افرادي که تجربه ي ناخوشايندي داشته اند، براي استفاده از آن برند پول خرج مي کنند. در تحقيق ديگري مشخص شد که مشتريان در مورد تجربه ي خوبي که با يک برند داشته اند به طور متوسط با ۹ نفر صحبت مي کنند، در حالي‌که تجربه ي بدشان را با ۱۶ نفر ديگر در ميان مي گذارند. همچنين نتايج پژوهشي توسط مجله ي نقد و بررسي کسب‌ و کار هاروارد نشان داد کساني که تجربه هاي مثبتي در برخورد با يک برند داشته اند ۵ سال بيشتر از کساني که تجربيات منفي داشته اند مشتري برند مورد نظر مي مانند.

به همين خاطر امروزه شرکت ها بيش از گذشته‌ بر سر تجربه ي مشتريانشان با هم رقابت مي کنند. ۸۹ درصد شرکت ها امروز هدف گذاري اصلي خود را بر تجربه مشتري قرار داده اند در حالي که اين رقم، در ۵ سال پيش حدود ۳۹ درصد بود. براي بازارياب ها، اين روند موجب شده ضرب‌ المثل معروف آن‌ها از «برندسازي همه چيز است» به «همه چيز برندسازي است» تغيير کند.

اين جابه جايي ساده کلمات ممکن است يک تغيير مختصر به نظر بيايد اما براي يک مدير ارشد بازاريابي امروزي پيامدهاي بزرگي دارد. در گذشته اي که برندسازي همه چيز بود، بازارياب ها مي توانستند بر روي لوگوها، سخن گو‌هاي برند، تبليغات و روابط عمومي تمرکز کنند و همين کافي بود. درحالي که امروزه تکنولوژي ديجيتالي مشتريان را به صداي قوي تر و بلندتري مجهز کرده و بنابراين مابالاجبار دريافته ايم که آن‌ها از طريق تک‌ تک تعاملاتشان، در ساخت برند نقش دارند. اين يعني همه چيز مي شود برندسازي(همه تجربه ها، تعامل ها و برخوردها).

اين براي مديران بازاريابي امروز به چه معناست؟ نقش آنان به کل در حال تغيير شکل است و تاثيرشان مدام گسترده تر مي شود و بنابراين تک تک جزيياتي که در مسير مشتري قرار دارد را در بر مي گيرد. زيرا همه‌ چيز برندسازي است: به بهره وري رساندن صدها تصميم کوچک و تعاملات با ده ها فعاليت کسب و کاري و چندين همکار و تأمين کننده مختلف.

اگر شما يک هتل زنجيره‌ اي هستيد، کيفيت منسوجات مورد استفاده برندسازي شماست. همينطور آهنگ انتظار، سيستم رزرواسيون و بروشورها. اگر خرده فروش هستيد، مديريت موجودي يک عامل برندسازي محسوب مي شود. همينطور برنامه وفاداري و طراحي ويديوها و اپليکيشن موبايل. اگر يک شرکت لنزهاي طبي هستيد، راحتي برندسازي شماست. همينطور بسته‌بندي، تحقيق و توسعه و نيز برنامه ي پاداش هايتان. اگر يک شرکت نرم‌افزاري هستيد، رضايت کارفرما براي شما برندسازي است. همينطور رضايت مشتري، توسعه محصول و تجربه مشتري؛ همه چيز.

با وجود اينکه چنين زاويه ديد وسيعي ممکن است طاقت فرسا و خارج از کنترل به نظر بيايد، در صورتي که به خوبي انجام شود، پاداش هاي آن مي تواند تصاعدي باشد. مشتريان تجربيات شگفت‌ انگيز را با کمک به برندسازي -از طريق وفاداري، توصيه، طرف داري و به وجود آوردن جمع ها و خرده فرهنگ هايي حول برند- پاسخ مي دهند. دنياي ديجيتال به مشتريان اين قدرت را داده که تجربيات خود را به طور گسترده به اشتراک بگذارند و در اين حين برند شما را بسازند(يا تخريب کنند).

اکنون که تکنولوژي و داده بيش از هر زمان ديگري به کمک بازارياب ها آمده اند، ما مي توانيم نشان دهيم که ارزش واقعي تجربه مشتري بسيار فراتر از معيارهاي کمپين هاي تبليغاتي قديمي است. ما مي توانيم ارتباط بين تجربيات استثنايي مشتري با ميزان کمک آن ها به پيشرفت کسب و کار شما و اينکه چقدر پول خرج مي کنند را بسنجيم. اين يک ارزش واقعي براي کسب و کار است، از آن دست چيزهايي که توجه مديران اجرايي و مالي را جلب مي کنند.

اين مسأله براي مديران بازاريابي به منظور ترفيع نقش خود در دايره مديران، امري کليدي‌ است. مديران بازاريابي وقتي به عنوان يک ذينفع و عامل رشد کسب و کار ديده شوند، احتمالاً در ارائه ديدي بهتر در خدمت به مشتريان و ابتکار عمل هايي در فرآيند کسب و کار که به ارزش هاي جاري شرکت کمک کند، موفق تر عمل خواهند کرد.

تجربه ي امروزي مشتري در‌واقع تجربه ي برند است: همه چيز برندسازي است. مديران ارشد بازاريابي با ابزارهايي که براي تاثيرگذاري مورد نياز و به وجود آوردن تجربيات درست در دست دارند، قادر هستند در قامت رهبري ظاهر شوند که شرکتشان را در يک رقابت سخت پيش بياندازند.

ام بي اي نيوز


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315