اخبار

تاریخ خبر: 1396/02/03
زمان خبر :11: 28
نوع خبر :خبر

b_News نقش ویدئو در موفقیت کمپین های بازاریابی

arangfilm agency
 
چه باور داشته باشيد يا نه، اين موضوع يک حقيقت است که امروزه مردم زمان بسيار زيادي را براي تماشاي ويدئو بصورت آنلاين اختصاص مي‌دهند. در واقع بر اساس تحقيقي که توسط موسسه comScore منتشر شده است، بيش از 100 ميليون نفر از کاربران اينترنت در دنيا عادت به ديدن ويدئوهاي آنلاين دارند.
 
چه باور داشته باشيد يا نه، اين موضوع يک حقيقت است که امروزه مردم زمان بسيار زيادي را براي تماشاي ويدئو بصورت آنلاين اختصاص مي‌دهند. در واقع بر اساس تحقيقي که توسط موسسه comScore منتشر شده است، بيش از 100 ميليون نفر از کاربران اينترنت در دنيا عادت به ديدن ويدئوهاي آنلاين دارند.

همچنين بر اساس اطلاعات منتشر شده از طرف شرکت مشاوره بازار Forrester Research تنها يک دقيقه محتواي ويدئويي ارزشي برابر با يک متن با  1.8 ميليون کلمه دارد – از همين يک مورد مي توانيد بخوبي به ارزش بسيار زياد و قدرتمند يک ويدئو نسبت به متن پي ببريد. بسياري از افراد پس از ديدن يک ويدئو کوتاه جذاب و گيرا حتي در حد 30 ثانيه آنقدر توجيه مي‌شوند که براي خواندن کتاب يا متني به مدت ده دقيقه وقت بگذارند. به همين دليل است که همواره تاکيد بر قدرتمند بودن ويدئو داريم، چرا که ويدئو قادر است تا پيامي را در کمترين زمان و بصورت اثربخش‌ترين شکل به مخاطبين شما انتقال دهد.
نقش حياتي که ويدئو در موفقيت کمپين‌هاي بازاريابي شما بازي مي‌کند 

به عنوان يک مالک يا مدير کسب و کار، هرگز نمي‌توانيد از پس هزينه‌ها و ضرر و زيان ايجاد شده در نتيجه عدم استفاده يا بي‌توجهي کردن به استفاده از ويدئو در فعاليت‌هاي بازاريابي خود بر‌آييد. در اين رابطه فقط و فقط بايد توجه داشته باشيد به تعداد افرادي که روزانه به سايت‌هاي اشتراک‌گذاري آنلاين ويدئو سر مي‌زنند.

سايت يوتيوب مهمترين و قدرتمند‌ترين اين وبسايت‌ها است که بيش از يک ميليارد کاربر ثابت دارد –  به هيچ وجه نمي‌توانيد اين تعداد بازديد کننده از يک وبسايت را ناديده بگيريد – هر چند که اين وبسايت و وبسايت هاي مشابه آن در حال حاضر در ايران فيلتر هستند، اما قرار نيست اين فيلتر بودن ابدي باشد؛ پس بايد از قبل براي آن روز برنامه ريزي داشت. وبسايت‌هاي ديگري هم مشابه با اين وبسايت هست که آنها هم حجم بالايي از مخاطب را بصورت روزانه به سمت خود جذب مي کنند، حتي نمونه هايي مثل آپارات را هم نبايد در نبود امکان استفاده از بزرگان اين بازار از قلم انداخت.

مزاياي بسيار زيادي در استفاده از ويدئو در کمپين‌هاي بازاريابي آنلاين شما وجود دارد. از اين طريق مي‌توانيد حضوري منحصر به فرد در فضاي آنلاين داشته باشيد، که کمک بسيار بزرگي به رتبه بندي وبسايت شما در نتايج موتورهاي جستجو از قبيل گوگل مي‌کند. همچنان که مي‌دانيد يوتيوب در اختيار گوگل است، پس هر قدر فعاليت بيشتري بر روي يوتيوب داشته باشيد، موقعيت بهتر و بالاتري در نتايج جستجو گوگل نصيب شما مي‌شود. همواره ويدئوهايي که از قدرت زيادي برخوردارند و به دفعات بيشتري بر روي يوتيوب ديده مي‌شوند، براي کلمات کليدي معرفي شده براي آنها در گوگل بهتر نشان داده شده و رتبه بهتري هم کسب مي‌کنند.

نقش حياتي که ويدئو در موفقيت کمپين‌هاي بازاريابي شما بازي مي‌کند


استفاده از ويدئو همچنين تاثير بسيار زيادي در ميزان فروش و تبديل شدن مشتري بالقوه يا بازديد کننده از وبسايت شما به مشتري نهايي براي شما دارد. 64% از مصرف کننده‌ها عموماً پس از ديدن يک ويدئو در رابطه با محصول مورد نظر خودشان اقدام به خريد آن مي کنند. ويدئوهايي که در رابطه با معرفي يک محصول يا خدمت به صفحه اصلي يک وبسايت اضافه مي‌شوند، شگفتي هاي بسيار زيادي را در نرخ تبديل بازديد کننده به مشتري ايجاد مي کنند، از جمله افزايش 20% آن.

استفاده از ويدئو موجب افزايش ارتباط و وابستگي مصرف کنندگان با محصولات و خدمات يک شرکت شده و موجب افزايش احتمال خريد توسط آنها مي‌شود. بيش از 65% مديران اجرايي در سراسر دنيا عموماً اقدام به بازديد از وبسايت يک فروشنده مي‌کنند، پس از اينکه ويدئويي را که توسط آن فروشنده در رابطه با محصول يا خدمت وي مشاهده مي کنند و همچنين 39% از آنها هم عموماً خودشان بطور مستقيم با فروشنده مورد نظر تماس تلفني برقرار مي‌کنند، اگر که از ويدئو منتشر شده خوششان آمده باشد.

بازاريابي ويدئويي يکي از موثرترين ابزارهاي بازاريابي براي کسب و کارهاي کوچک و متوسط است و به آنها کمک مي‌کند تا سرنخ‌هاي خود را با سرعت و کيفيت بسيار بالاتري به مشتري نهايي تبديل کنند.

اما يک حقيقت ديگر اينکه 93% از بازاريابان آنلاين در حال حاضر از ابزار ويدئو براي بازاريابي و فروش و ارتباطات خود در فضاي اينترنت استفاده مي‌کنند. اين عدد براي بازارياباني که در حوزه صنعتي (بازاريابي صنعتي) فعاليت مي‌کنند، نيز برابر با 76% است که در عمل مي‌توان گفت ويدئو بخش عمده‌اي از استراتژي‌هاي محتوا و سئو بازاريابي آنها را تشکيل مي‌دهند.

شايد بتوانيد از مزاياي حاصل از ويدئو در بازاريابي خود چشم پوشي کنيد، اما مطمئنا رقباي شما چنين نمي‌کنند و بهترين نتايج را از اين ابزار از آن خود مي‌کنند.

هوشمندانه اقدام کنيد و همين امروز به فکر ايجاد يک مزيت رقابتي نسبت به رقباي خود باشيد و اجازه ندهيد به راحتي از جلو بزنند.

آي بازاريابي


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543