اخبار

تاریخ خبر: 1396/02/02
زمان خبر :10: 08
نوع خبر :خبر

b_News امکان خرید کالا از طریق جست‌وجوی تصویری گوگل

arangfilm agency

 

 

 

 

 

 

 

گوگل در حال افزودن قابليت خريد به بخش جستجوي تصاوير خود است.
در پي اين تغيير جديد در حال حاضر شما در برخي از مواقع با کليک بر روي يکي از نتايج جستجوي تصوير خود مي توانيد بعضي از آيتم هاي موجود در آن عکس را در فروشگاه هاي آنلاين با قيمت هاي مربوط به آن ها ببينيد. به عنوان مثال در يک عکس مدلينگ که در آن، مدل عينک آفتابي به چشم دارد و يک کيف هم در دستش است، احتمالا گوگل مي تواند لينک هايي براي خريد آن کيف و عينک و يا حداقل نمونه هاي مشابه آن ها را به شما ارايه دهد.
در حال حاضر محدوديت هايي در نحوه عملکرد اين سيستم وجود دارد اما قطعا اين ابزار جديد به زودي کاربرد فراواني پيدا خواهد کرد. تا اين لحظه، پيشنهادات خريد در جستجوهاي موبايلي و در اپليکيشن آندرويدي سرچ گوگل نمايش داده مي شود و تنها رسته هاي محدودي از محصولات را پشتيباني مي کند.(کيف دستي، عينک آفتابي و کفش)

محصولات و سازوکارهاي جديد در سال جاري ميلادي اضافه خواهد شد.
گفته مي شود تا چند ماه آينده محصولات البسه و پوشاک و آويختني بيشتري به اين سيستم اضافه خواهد شد. ضمنا محصولات خانگي و مبلماني نيز در دستور کار امسال قرار دارد. اين سيستم به طور رسمي "موارد مشابه" (similar items) نام گذاري شده است.
گوگل عنوان کرده است که اين ابزار بر اساس بينايي کامپيوتر براي تحليل محصولات موجود در عکس و يافتن موارد مشابه و ارايه آن ها به کاربر طراحي شده است. البته ميزان اهميت اين فاکتور جاي سوال دارد، چرا که اين قابليت بستگي زيادي به چگونگي وارد کردن اطلاعات و متاديتاي تصاوير محصولات توسط توسعه دهندگان سايت هاي فروشگاهي دارد. وبسايت search engine land به اين نکته اشاره مي کند که گوگل از ماه دسامبر گذشته مراحل نهايي جمع آوري اطلاعات و ... را براي اين سيستم انجام داده است.

در هر صورت، اضافه کردن اين سامانه بسيار کارآمد خواهد بود. طبق اعلام گوگل،قيمت و در دسترس بودن محصولات از مهم ترين خواسته هاي کاربران جستجوي تصوير بوده است. اين افزونه باعث خواهد شد تا جستجوي تصويري گوگل شباهت زيادي با پينترست پيدا کند (وبسايت جستجوي تصاوير به همراه اطلاعات خريد محصولات) قطعا اين به روزرساني سود فراواني براي گوگل خواهد داشت و ارجاعات فروشگاهي تصاوير در اين مسئله تاثيرگذار است.
گوگل در سال جاري اين افزونه را به پلتفرم هاي بيشتري توسعه خواهد داد.

ام بی ای نیوز


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543