اخبار

تاریخ خبر: 1396/01/29
زمان خبر :12: 48
نوع خبر :خبر

b_News تعریف موفقیت از زبان ۵ کارآفرین سرشناس دنیا

arangfilm agency

اگر چه تعريف موفقيت مفهومي درون‌ذهني است، اما به نظر مي‌رسد در بين کارآفرينان برجسته‌ي دنيا قالب مشترکي از معناي واقعي موفقيت وجود دارد. براي کارآفرينان صاحب‌نام دنيا، اين تعريف به ندرت به پول و ثروت محدود مي‌شود. براي تعريف موفقيت از نقل‌قول‌هاي ۵ کارآفرين برجسته استفاده کرديم. هيچ کدام از اين ۵ کارآفرين خوش‌نام در تعريف موفقيت، اشاره‌اي به پول نکردند. موفقيت مفهومي بسيار شخصي‌تر و البته جهاني‌تر از پول است؛ تعريف موفقيت در دل همه‌ي آن اعمال و تلاش‌ها نهفته است. در ادامه تعريف موفقيت از زبان ۵ کارآفرين سرشناس دنيا را با هم مي‌خوانيم:

 

۱. سِر ريچارد برانسون

"تعريف من از موفقيت؟
 هرچه فعالانه‌تر و عملي‌تر کار کنيد، موفقيت را بيشتر احساس خواهيد کرد."

سِر ريچارد برانسون ميلياردر انگليسي و بنيان‌گذار امپراطوري ويرجين است. ويرجين گروهي از کسب و کارهاي مختلف در حوزه‌هاي اپراتورهاي شبکه‌ي تلفن همراه، ناشر موسيقي و يک سري خطوط هواپيمايي بين المللي است. با اين وجود براي ريچارد برانسون، آن‌چه بيشترين ميزان اهميت را در رسيدن به موفقيت دارد، تعامل با خودِ کار است.

چه چيزي شما را به تکاپو مي‌اندازد؟ نسبت به چه چيزي شور و هيجان داريد؟ هر چه بيشتر در کاري که به آن علاقه داريد درگير شويد احساس موفقيت بيشتري خواهيد داشت و  به احتمال بسيار زياد در پي همين احساس موفقيت، موفق هم خواهيد شد! براي رسيدن به حد اعلي موفقيت، عاشق کاري باشيد که انجام مي‌دهيد.

۲. سارا بليکلي

"تعريف شکست براي من معادل تلاش نکردن است، نه به‌دست نياوردن نتيجه."

سارا بليکلي (Sara Blakely) بنيان‌گذار کمپاني اسپنکس است. بليکلي در سال ۲۰۱۲ توسط مجله تايم به‌عنوان يکي از صد نفر افراد تاثيرگذار در دنيا برگزيده شد. در سال ۲۰۱۴ نشريه فوربس او را در رتبه ۹۳ قوي‌ترين زنان قرار داد. او در تعريف خود از موفقيت، شکست را معني مي‌کند. با تعريف شکست، موفقيت نيز تعريف مي‌شود: تلاش و تلاش و نترسيدن از شکست. موفقيت به سراغ کساني مي‌آيد که آماده‌ي امتحان کردن، ريسک کردن، شکست خوردن و دوباره برخاستن و انجام دوباره‌ي کارها هستند.

همان‌طور که سارا بليکلي مي‌گويد شکست يک نتيجه نيست، شکست همان تلاش نکردن است. موفقيت تنها از آمادگي و حتي علاقه براي مواجهه با شکست مي‌آيد. به نظر مي‌رسد سارا بليکلي، که فوربس او را جوان‌ترين ميلياردر خودساخته‌ي دنيا نام نهاده، با توجه به عملکردش صلاحيت کافي براي صحبت درباره‌ي موفقيت و نياز به آمادگي براي شکست خوردن به‌عنوان بخشي از سفر کارآفرينانه را داشته باشد.

۳. استيو جابز

"من قانع شده‌ام که تقريباً نيمي از آنچه کارآفرينان موفق را از کارآفرينان ناموفق جدا مي‌کند، پشتکار است."

تا اينجا کليد موفقيت، آمادگي براي رويايي با شکست بود و فعالانه درگير شدن با کاري که انجام مي‌دهيد. قدم بعدي در راه رسيدن به موفقيت به‌طور حتم پشتکار است. موفقيت مي‌تواند آرام آرام و در پي بارها آزمايش و سالها تلاش به‌دست بيايد. آن‌هايي که دست از تلاش مي‌کشند، همانند کساني که هرگز امتحان نمي‌کنند، هرگز به موفقيت نخواهند رسيد.

استيو جابز به ما يادآوري مي‌کند که بخش زيادي از موفقيت در زندگي، با بازگشت به عقب و سپس حرکت مستمر به جلو به‌دست مي‌آيد. ممکن است نگاه کردن به کارآفرينان ديگر و فرض موفقيت يک شبه‌ي آنها آسان باشد، اما واقعيت به ندرت اين‌گونه است. آن لحظه‌اي که اين "موفقيت‌هاي يک شبه" توجه شما را جلب مي‌کند، آنها معمولاً سال‌ها و حتي دهه‌ها کار و تلاش سرسختانه و طولاني براي آن انجام داده‌اند. تسليم نشويد!

۴. توري برچ

"به‌ ياد داشته باشيد: اگر خاص‌ترين ايده‌ها براي همه واضح بودند، کارآفريني وجود نمي‌داشت. نکته‌ي مشترک تمام سفرهاي کارآفرينانه اين است که در مسير رسيدن به موفقيت گام‌هاي بسيار زيادي وجود دارد."

توري برچ (Tory Burch) کارآفرين موفق و طراح مد، در رتبه‌ي ۷۹ ليست صد زن پرقدرت دنيا قرار دارد. برچ در صحبت با کارآفرينان ديگر به اهميت سخت‌کوشي و ايمان به منحصر به فرد بودن و کار منحصر به فرد انجام دادن تاکيد زيادي مي‌کند.

وارد شدن به صنعت مد قطعاً کار ساده‌اي نيست، و از طرفي کارآفرينان هنگام ورود به يک صنعت شلوغ و پررقيب، ناخوداگاه به احتمال کم موفقيت فکر مي‌کنند. با اين وجود توري برچ با تعهد تمام و کمال نسبت به مد و تخصص خود و با چشم‌اندازي که عاشق آن بوده و با باور اين موضوع که زنان (مشتريان بالقوه‌اش!) سبک او را دوست خواهند داشت، نام تجاري چند ميليارد دلاري خود را حلق کرده‌است.

از رقباي در حال پيشرفت خود نترسيد. سفر شما گام‌هاي زيادي خواهد داشت اما در نهايت آنچه شما را پيش مي‌برد اين است که خودتان باشيد و به کاري که مي‌کنيد باور داشته باشيد.

۵. ايلان ماسک

"من دوست دارم مشغول انجام کارهايي باشم که دنيا را عوض مي‌کنند."

ايلان ماسک (Elon Musk)، کارآفرين موفقي است که از پي‌پَل، تِسلاموتورز و سولارسيتي تا اسپيس‌ايکس را تجربه کرده است. ماسک قطعاً از آن دسته افرادي است که تمامي فعاليت‌هايي که در آن درگير بوده تغييري در دنيا به‌وجود آورده‌است. در نهايت چيزي که به نظر مي‌رشد اين است که موفقيت او دقيقاً از همين مساله نشأت گرفته‌است؛ انجام کاري که تغيير ايجاد کند. و اين موضوع به نکته‌ي اولي که ريچارد برانسون ابراز کرده بود بازمي‌گردد: کارهايي را انجام دهيد که نسبت به انجام آنها شور و اشتياق داريد!

ايلان ماسک مي‌خواست بازار و همين‌طور مفهوم جاافتاده از وسيله‌ي نقليه‌ي الکتريکي را تغيير دهد. او اين مأموريت را با راه‌اندازي کمپاني تسلا عملي کرد. انرژي و زور خود را براي انجام کاري صرف کنيد که واقعاً نسبت به آن شور و شوق داريد و فکر مي‌کنيد واقعاً ممکن است که دنيا را تغيير دهيد. ايلان ماسک البته به طور حتم اين‌کار را انجام داده است.  اين تعريف موفقيت براي ايلان ماسک، اين کارآفرين جوان و خلاق بوده است.

روزآفرين
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543