اخبار

تاریخ خبر: 1396/01/25
زمان خبر :09: 56
نوع خبر :خبر

b_News نرم افزار واقعیت مجازی و شانس تجربه حضور در جنگل های آمازون

arangfilm agency

 

 

 

 

 

 

سازمان زيست محيطي غير دولتي "Greenpeace" ماه جاري اولين نرم افزار واقعيت مجازي خود تحت عنوان "الکسپلورر مجازي" را معرفي کرده است که در وهله نخست به حاميان شانس تجربه حضور در مکان هاي عجيبي نظير جنگل هاي آمازون و قطب شمال و سپس اقدام براي دفاع از آن ها را مي دهد.
ايده پردازي و توليد اين نرم افزار توسط شرکت مشاوره طراحي "AllofUs" صورت گرفت. نرم افزار فوق فرصت تماشاي برخي مکان هاي گنجانده شده در کمپين Greenpeace را به وجود مي آورد.
در اين راستا يک سري فيلم هاي سه بعدي ضمن ايجاد امکان تماشاي حيرت انگيز ترين و ارزشمند ترين نقاط بر روي کره زمين، شرايط مناسب براي برداشتن گام هايي به سوي حفاظت از آن ها به وسيله دادخواست ها و کمک هاي مالي را فراهم مي کنند.
به گفته جان ساون، مدير اجرايي Greenpeace انگلستان، شايد همه ما از تهديد حيات وحش بخش بزرگي از کره زمين آگاه باشيم اما هرگز يا به ندرت امکان بازديد از آن ها را مي يابيم. در اين راه مشورت با AllofUs و استفاده از قدرت فناوري واقعيت مجازي به منظور ايجاد حس همدردي ميان کاربران و Greenpeace جهت حفاظت از برخي مکان هاي واقعا قابل توجه در دنيا مفيد واقع شد.

 

نرم افزار واقعيت مجازي و شانس تجربه حضور در جنگل هاي آمازونبه منظور کسب تجربه اي کامل و تمام عيار کاربران نياز به يک هدست و هدفون واقعيت مجازي دارند. در نتيجه Greenpeace دست به توليد يک هدست سفارشي مقوايي واقعيت مجازي با تم جنگل هاي انبوه مناطق گرم و پر باران از جنس مواد بازيافت شده زده است که همراه با محتوا امکان دسترسي و اهداي کمک مالي 7 دلاري را به وجود مي آورد. بينندگان همچنين مي توانند فقط از طريق گوشي تلفن همراه خود گزينه تماشاي 360 منظره مهم و قابل توجه را انتخاب کنند. اين نرم افزار براي کاربران هر دو سيستم عامل Apple iOs و اندرويد در دسترس است.
AllofUs در لندن و سانفرانسيسکو شعبه دارد. ديگر مشتريان آن شامل گوگل، Ikea، نايک و شبکه تلويزيوني Sky مي شوند.

 


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543