اخبار

تاریخ خبر: 1396/01/17
زمان خبر :14: 27
نوع خبر :خبر

b_News معناي واقعي «لوگو» و «برند» و تفاوت بين آن‌ها

arangfilm agency

وقتي كه شما در مورد كلمه "برند" فكر مي‌كنيد، اين احتمال وجود دارد كه يك آرم يا لوگوي معروف را در ذهن خود متصور شويد، در حالي كه آيا مي‌دانيد كه برند و لوگو دو معناي كاملا جدا دارند، حتي اگر اين روزها در خصوص اشاره به موارد مشابه به کار روند؟
طراح، توسعه دهنده و مولف، امبر لِي ترنر، در سال گذشته پيرامون بررسي تفاوت‌هاي بين آرم و برند مقاله‌اي روشنگرانه نوشته است. اگر شما علاقمند به برند و ديزاين هستيد، بايد حتما آن را بخوانيد.

"خلاف باور عموم، لوگوي شما همان برند شما نيست. لوگوي شما يك شناسه بصري ساده براي نشان دادن برندتان است. اين به معناي يك سيگنال سريع از به رسميت شناختن و اعتبارسنجي است."
به طور خلاصه، لوگوي شما در خدمت برجسته کردن كسب و كار شما و متمايز کردن شما از سايرين در رقابت است. همچنين بايد برانگيزاننده‌ي احساسات باشد و به صورت بصري، ويژگي‌هاي ممتازي كه مي خواهيد كسب و كارتان با آن مرتبط باشد را نشان دهد.
"برند شما مانند يك چتر همه‌ي كارهايي را كه انجام مي‌دهيد يا چيزهايي را که نمايش مي‌دهيد، شهرت شما و آنچه را كه در بازار قرار مي‌دهيد، پوشش مي‌دهد. باور كنيد يا نه، شما كسي نيستيد كه برندتان را مي‌سازيد؛ بلکه شما فقط روي آن تاثير مي‌گذاريد."

شايد برايتان عجيب باشد كه شما روي چيز به اين مهمي (برند) خيلي كم كنترل داريد. بر اساس تحقيقات ترنر، بازار جايي است كه برند شما شكل مي‌گيرد. تلاش‌هاي شما بايد در شکل‌گيري درك بازار كار از كسب و كار شما از طريق تغذيه اطلاعات و آن‌گونه كه شما مي‌خواهيد، تمرکز داشته باشد.
"لوگوي شما سيگنال‌هاي رواني را به بازار منتقل مي‌كند. اين راهي است كه شما مي‌توانيد از طرح لوگوي خود به منظور تاثير گذاري برندتان در بازار استفاده كنيد."
يك طرح لوگوي خوب و هويت بصري مناسب مي‌تواند به برجسته کردن برند شما در بازار به وسيله ارسال اطلاعات کاربردي كمك كند.

ام بي اي نيوز


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315