اخبار

تاریخ خبر: 1396/01/15
زمان خبر :10: 58
نوع خبر :خبر

b_News ۵ رفتار روزانه‌ای که باهوش‌ترین و خوشحال‌ترین افراد انجام می‌دهند

arangfilm agency
هر روز با تصميم‌هايي مواجه مي‌شويم که خارج از کنترل ما هستند. دفعه ديگري که يک قرار ملاقات مهم را به علت ناشي بودن راننده در يافتن آدرس از دست داديد، يا رئيس بد خلقتان سرتان داد و فرياد کرد، بخاطر داشته باشيد که اين اتفاق‌ها خارج از کنترل شما هستند و شما مسئوليتي در قبال آن‌ها نداريد.

در ادامه مي‌خواهيم بگوييم که شما مسئول چه چيزهايي هستيد و چه چيزهايي تحت کنترل شما است: اين که چگونه بايد به محيط خود و آدم‌هاي درون آن پاسخ دهيد. يعني تصميمات عاقلانه بگيريد. افراد باهوش و معمولاً خوشحال موفقيت‌هاي بزرگتري را در زندگي تجربه مي‌کنند، چرا که  هر روز انتخاب‌هاي خوبي انجام مي‌دهند، بدون توجه به اين که زندگي چه موانعي را بر سر راه آنان قرار مي‌دهد. توني رابينسون مي‌گويد " زندگي، لحظات را به گونه‌اي تغيير مي‌دهد که تصميم‌هاي جديد، متعهدانه و موافق بگيريد."

اگر شروع کنيد و هر روز تصميم‌هاي خوب بگيريد، از اين کار پشيمان نخواهيد شد. اين کار را در ترکيب زندگي روزمره خود قرار دهيد، و ببينيد چه اتفاقي مي‌افتد.

1- گذشته را در گذشته رها کنيد

 "گذشته" ناخوشايندي داشته‌ايد؟ براي هر کسي ممکن است اتفاق افتاده باشد. اما اگر امروز ( يا هفته‌هاي بعد از آن) خود را به خاطر تصميم‌هاي بد و اشتباهاتي که در گذشته رخ داده‌اند، سرزنش مي‌کنيد؛ بايد بگوييم که مسير ذهني اشتباهي را برگزيده‌ايد. تفاوت بين آدم‌هاي موفق و ديگران در مدت زماني است که آن‌ها صرف تاسف خوردن براي خود مي‌کنند. بپذيريد که شکست‌ها بخشي از فرآيند يادگيري يک کارآفرين هستند، از شکست‌ها درس بگيريد و آن درس‌ها را به خاطر بسپاريد، گذشته را کنار بزنيد و به مسير خود ادامه دهيد. اين همان کاري است که آدم‌هاي موفق انجام مي‌دهند.

2- معاشرت با آدم‌هاي مثبت‌انديش را انتخاب کنيد

شايعات سمي‌ترين چيزهايي هستند که مي‌توانند روحيه شما را در محل کار نابود کنند. اگر مي‌خواهيد واقعاً به شايعه‌سازي‌ها خاتمه دهيد، آدم‌هايي که شايعه‌سازي مي‌کنند را محدود کنيد. دعوت‌هاي ناهاري با همتاهاي سمي خود را نپذيريد و از گفتگوهايي که معمولاً در پارکينگ‌ها اتفاق مي‌افتند، دوري کنيد. سعي کنيد با افراد مثبت‌انديش در ارتباط باشيد. پس از يک مدت آن‌ها را خواهيد شناخت، آن‌ها کساني هستند که در مورد کسب و کارشان زياد صحبت مي‌کنند و هرگز به سمت افکار منفي نمي‌روند. در حالي که همتاهاي منفي‌گرا در حال شکايت و مبارزه با شايعات بي‌اساس هستند، همتاهاي مثبت‌انديش به آينده فکر مي‌کنند و اين که چگونه مي‌توانند موقعيت بد را بهبود ببخشند، مسئوليت اعمال خود را برعهده بگيرند، و به دنبال راهکارهايي براي مشکلات سازماني باشند.

3- زندگي در آرامش را انتخاب کنيد

اين يعني صلح با ديگران، موقعيت فعلي و مسيري که پيش‌رو داريد. انتخاب زندگي در صلح و آرامش، به شما امکان مي‌دهد تا طبق برنامه عمل کنيد حتي وقتي که شکاکان شما را ديوانه خطاب مي‌کنند. صلح و آرامش جلوي حواس پرتي‌هايي که ممکن است شما را از مسير برنامه‌ريزي شده خارج کنند، مي‌گيرد. صلح يعني مراقبت از کسب و کارتان، يعني مقايسه نکردن خودتان با ديگران و يعني سپاسگزار بودن از جايگاهي که در آن قرار داريد.

4- خوشحال زندگي کردن را انتخاب کنيد

انتخاب يک زندگي شاد مزيت‌هاي رواني طولاني مدتي در پي دارد. تحقيقات دکتر واتارو ساتو از دانشگاه توکيو در مورد مغز بيانگر آن است که وقتي شما رفتارهاي مثبت ( مثل مديتيش يا بخشش) را انتخاب مي‌کنيد، کليد سيم‌ کشي مجدد منطقه‌اي از مغز به نام پيشگوه را در دست داريد. با تغيير رفتارهاي روزمره خود مي‌توانيد حس سعادت و آرامش، هدف و خوشحالي خود را کنترل نماييد. بنابراين اگر گرفتار دور باطل احساسات بد و ناخوشايندي همچون شک و ترديد، ترس و عدم اطمينان هستيد، با يک انتخاب آگاهانه و تعمدي، احساساتي همچون خوشحالي، شادي و اميدواري را جايگزين آن‌ها نماييد. از ابزارهاي همچون مراقبه، عبادت، يادداشت‌هاي روزانه و آگاهي در اين مسير بهره بگيريد. بعد از دو هفته از دوستان نزديک و خانواده خود بپرسيد که آيا تغييري در رفتار شما احساس کرده‌اند. حتماً پاسخ آن‌ها مثبت خواهد بود.

5- به جاي واکنش نشان دادن پاسخگو باشيد

ما اغلب در مواجه با رويدادهاي منفي گذشته، از خود واکنش نشان مي‌دهيم  و حالت دفاعي به خود گرفته و با ترس عمل مي‌کنيم. اگر دليل ريشه‌اي واکنش‌هاي منفي خود را بفهميم، مي‌توانيم با اعتماد به نفس و خود کنترلي پاسخگو باشيم. شما با يک مدل‌سازي درست و ارتباط موثر، الگوي براي ديگران تنظيم  مي‌کنيد تا به عنوان يک رفتار فرهنگي آن را دنبال کنند. به خاطر داشته باشيد که وقتي مي‌خواهيد نسبت به چيزي واکنش نشان دهيد به آنچه که دکمه‌هاي شما را فشار مي‌دهد ( علت ريشه‌اي) فکر کنيد و روش "آرام بودن" را انتخاب نماييد؛ چراکه شما احساسات خود را براي يک پاسخ بانزاکت‌تر پردازش مي‌کنيد.

شبکه
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط
arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543