اخبار

تاریخ خبر: 1396/01/11
زمان خبر :12: 20
نوع خبر :خبر

b_News راه های موفقیت در بازاریابی ایمیلی

arangfilm agency

يکي از کارآمدترين و کم‌خرج‌ترين ابزارهاي بازاريابي، فرستادن ايميل براي مشتريان بالقوه و مشتريان کنوني است.

تعداد کمي از ابزارها و مجاري بازاريابي، اينچنين ارزان و پاسخگو هستند. يک نکته ساده، اهميت اين روش جلب و حفظ مشتري را به شما نشان مي‌دهد و آن تعداد ايميل‌هاي دريافتي در ميل باکس شماست که از طرف مشتريان بالقوه و آنهايي که از خريدشان راضي‌اند برايتان فرستاده شده است. اگر ايميل‌هاي ارسالي اين کسب و کار مفيد نبود که صاحب و بازارياب آن، اينقدر ايميل دريافت نمي‌کرد! دلايلي هست که نشان از مزايا و منافع گوناگون ارسال ايميل‌هاي فروش دارند. تعدادي از آنها را در زير مي‌خوانيم: چه برف ببارد، چه باران و تگرگ بيايد، ايميل در هر حال مي‌رسد! چه خواب باشيد، در تعطيلات به سر ببريد و چه مشغول کار باشيد، پيام‌هاي فروشتان، در غياب خودتان، ارسال خواهند شد و مخاطبان بازار هدف آنها را دريافت خواهند داشت. و ايميل‌ها مانند نمايندگان کسب و کارتان، براي شما کار مي‌کنند و بهترين نمايش فروش را براي مخاطبان اجرا مي‌نمايند. يکي از راههاي اتلاف وقت در پروسه بازاريابي اينست که در يک زمان، فقط يک مشتري بالقوه را مخاطب قرار داده تنها کالاها و خدماتتان را به او عرضه کنيد. در اين حالت فقط يک شانس فروش‌ هست ولي ايميل‌ها مي‌توانند يک کسب و کار را به هزاران نفر معرفي کنند و اين کار تعداد فروش و درآمدتان را بالا برده روند رشد کارتان را هموار و تسريع خواهد نمود. ايميل‌هاي فروش مخاطبان حقيقي کسب و کارتان را به شما مي‌شناسانند.

Email-Marketing

در ابتداي کار گيرنده‌هاي ايميل‌ها، همگي اعضاي بازار هدف نيستند. شما با دريافت پاسخ‌ها مي‌توانيد دريابيد که چه کساني به کالاها و خدمات شما علاقه دارند و امکان دارد به مشتري تبديل شوند و چه افرادي را بايد از ليست گيرندگان ايميل‌ها، حذف نماييد. دليل چهارم مناسب بودن و کارايي اين روش بازاريابي، دريافت سريع پاسخ‌هاست. در عرض يک تا دو هفته، ۸۰ تا ۹۰ درصد کساني که مي‌توانند مشتري باشند، به ايميل کسب و کارتان جواب خواهند داد. اگر تيم بازاريابي سريع و دقيق واکنش نشان دهد، قادر خواهد بود درصد زيادي از اين پاسخ دهندگان علاقه‌مند را به جرگه خريداران وارد کند. با توجه به تعداد پاسخ‌هاي دريافتي از هر بسته بازاريابي ايميلي، مي‌توانيد ميزان کارايي آن را دريابيد. دليل پنجم تا اندازه‌اي به علت پيشين مربوط است. اگر شما يک کاسب تازه کار باشيد که صاحب کسب و کاري کوچک است، نمي‌توانيد حتي ذره‌اي از پولتان را هدر دهيد و روي کاري وقت و هزينه صرف کنيد که بازدهي نداشته باشد.

email-marketing-nj1

بازاريابي ايميلي اين امکان را برايتان فراهم مي‌کند تا بسته‌هاي ايميل‌هايتان را کدگذاري کنيد تا مشخص شود که تعداد پاسخ‌هاي دريافتي از کداميک بيشتر است. چون اين بازخوردها سريع حاصل مي‌شوند، اصلاح و تقويت پروسه بازاريابي ايميلي دشوار نخواهد بود. مخارج و هزينه‌ها مبحثي است که همه کاسبان به آن توجه دارند. تدوين و به کار انداختن پروسه‌هاي بازاريابي نيز هزينه‌هايي در بردارد و در اين ميان بازاريابي ايميلي از ديگر روش‌ها ارزان‌تر است. پاکت پستي الکترونيکي گنجايش زيادي دارد و هزينه پست آن هم بسيار ناچيز است. عکس‌ها، مقالاتي که در روزنامه‌ها درباره خودتان و کسب و کارتان نوشته‌ايد، اخبار موفقيت‌ها و عرضه محصولات جديد، ارائه تخفيف‌ها و امتيازات ويژه‌اي که به منظور تشکر از خريد مستمر به مشتريان مي‌دهيد، کارت پستال‌هاي تبريک سال جديد يا مناسبت‌هاي ديگر و تصاويري زيبا که نام شرکت شما در پس زمينه يا گوشه آنها ديده مي‌شود؛ از مطالبي هستند که مي‌توانيد در اين پاکت جاي دهيد. در نظر هم داشته باشيد که اين بسته‌هاي ايميلي مي‌توانند به صندوق پستي الکترونيکي چند صد نفر داخل شوند. زماني که شخصي اين ايميل فروش را باز مي‌کند، در آن واحد، فقط اين ايميل است که پيش چشمانش قرار مي‌گيرد و مدتي را براي مطالعه آن صرف مي‌کند.

Effecitve-Email-Marketing-Strategies

وقتي که ما آگهي‌هاي تلويزيوني يا تبليغات راديويي را مي‌بينيم و مي‌شنويم، هر آگهي تنها مدت کوتاهي پيش چشمانمان قرار مي‌گيرد يا به گوشمان مي‌خورد و چند ثانيه ديگر، تبليغاتي ديگر جايگزين مي‌شوند و دوام اثر هر يک کوتاه است. ايميل‌هاي تبليغاتي و فروش اين طور نيستند و هر کدام جداگانه توجه يک مشتري احتمالي را به خود معطوف مي‌دارند. دليل آخر اين که ايميل‌ها، بسيار بيشتر از تصاوير تلويزيوني و آگهي‌هاي صوتي راديو، ملموس بوده خواننده و مشتري احتمالي حس مي‌کند که روي آن بيشتر کنترل و تسلط دارد. تبليغات تلويزيوني و راديويي با فشار يک دکمه محو مي‌شوند ولي صاحب يک ايميل، آن را متعلق به خود مي‌داند و مدتي به آن خواهد پرداخت. دلايل فوق همگي کارايي و توانمندي و مقرون به صرفه بودن بازاريابي ايميلي را رقم مي‌زنند. اگر به اين ابزار دقت فراوان شده با مهارت و هوشياري به کار گرفته شود، در افزايش درآمد يک کسب و کار بسيار موثر خواهد بود.

منبع: يک دانشگاه
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543