اخبار

تاریخ خبر: 1396/01/10
زمان خبر :12: 47
نوع خبر :خبر

b_News آی تی من ها، ثروتمند ترین افراد جهان اند

arangfilm agency

در اين دوره اي که ما در آن قرار داريم،صنعت فناوري اطلاعات يکي از پولسازترين صنايع موجود در جهان است و افراد مختلف به ثروت هاي زيادي از اين زمينه مي رسند.

روزنامه خراسان - دانيال حجاري: در اين دوره اي که ما در آن قرار داريم،صنعت فناوري اطلاعات يکي از پولسازترين صنايع موجود در جهان است و افراد مختلف به ثروت هاي زيادي از اين زمينه مي رسند.
 
زماني تنها ثروتمند دنياي تکنولوژي که در ليست ثروتمندان جهان قرار مي‌گرفت بيل‌گيتس بود. اما حال با ورق زدن ليست افراد ثروتمند جهان،آمارها حاکي از چيز ديگري است.

 مروري بر ليست ۴۰۰ ثروتمند جديد جهان و آمريکا که همه ساله توسط فوربس منتشر مي‌شود نشان مي دهد از ميان ۴۰۰ ثروتمند آمريکايي هم اکنون ۵۳ نفر آنان در صنعت تکنولوژي هستند و پنج نفر از ۱۰ ثروتمند بالاي ليست را ثروتمندان دنياي تکنولوژي تشکيل مي‌دهند.

بيل گيتس موسس غول نرم افزاري دنيا،مايکروسافت

 

ثروتمند ترين افراد جهان همگي آي تي من هستند!
 

ارزش دارايي بيل گيتس هم اکنون ۷۶ ميليارد دلار است. سال ها پيش بود که در خبري جالب در مورد ثروت بيل گيتس،بيان شده بود که اگر وي هزار دلار از دستش به زمين بيفتد،مطمئنا براي برداشتن آن خم نخواهد شد،چون درآمد وي چيزي بالغ بر ثانيه اي ۲۵۰ دلار است که در مدت زمان کوتاه ۴ ثانيه اي براي خم شدن و برداشتن پول،مال از دست رفته جبران خواهد شد!

در سپتامبر ۲۰۱۴ او ۸۱ ميليارد دلار ثروت داشت. اما وي تنها کسي است که از دست رفتن ۵ ميليارد دلار برايش سخت و ناراحت کننده نخواهد بود! بيل گيتس طبيعتا در ليست ۱۰ ثروتمند صنعت تکنولوژي هم رتبه نخست دارد.

 جف بزوس با آمازون پولدار شد

 

ثروتمند ترين افراد جهان همگي آي تي من هستند!
 

زماني که آمازون سود فصل دوم مالي‌اش را اعلام کرد نتايج اعجاب آور بود. عملکرد عالي آمازون باعث شد قيمت سهام آمازون نسبت به يک سال قبل ۶۴ درصد افزايش يابد و اين ۵/ ۱۶ ميليارد دلار را به ثروت جف بزوس اضافه کرد.

اين ميزان ثروت باعث شد که بنيان‌گذار آمازون بالاترين درآمد سال ۲۰۱۵ را در ليست ۴۰۰ ميلياردر جهان از آن خود کند و در جايگاه سومين ثروتمند صنعت تکنولوژي در آمريکا بايستد. افزايش سهام آمازون که در آغاز به ۲۰ درصد رسيد باعث پيشي گرفتن اين خرده فروش اينترنتي از بزرگ‌ترين فروشگاه فيزيکي آمريکا يعني وال مارت شد.

 جف بزوس در همان نخستين روزهاي اين افزايش سهام به دليل در اختيار داشتن ۸۳ ميليون سهم از اين شرکت ۸ ميليارد دلار به ثروتش اضافه شد که براي قراردادن او در ليست ۲۰۰ ثروتمند اول جهان کافي بود.

 موفقيت آمازون بسيار بالاتر از پيش‌بيني تحليلگراني چون تامسون رويترز بود و بسياري آن را نتيجه توجه به سرويس‌هاي رايانش ابري مي‌دانند که درآمد آن در اين فصل به ۸۲/۱ ميليارد دلار رسيد. اين يعني ۸۱ درصد رشد نسبت به سال قبل.

 اعلام حضور در بازارهاي جديدي چون هند نيز به افزايش خوش‌بيني‌ها نسبت به اين خرده فروش آنلاين کمک کرد.

 فروش آمازون تنها در آمريکاي شمالي ۲۶ درصد نسبت به سال قبل رشد نشان داد و به ۷۹/۱۳ ميليارد دلار رسيد. البته رشد فروش شرکت در جهان ۳ درصد اعلام شده است. آمازون پيش‌بيني کرده که فروش اين شرکت در فصل مالي بعدي بين ۵/۲۳ تا ۵/۲۵ ميليارد دلار خواهد بود.

 چنين موفقيتي جف بزوس را از نظر ثروت بالاتر از مارک زوکربرگ، مديرعامل فيس‌بوک و سرگي برين و لري پيج قرار داد.

 لري اليسون، پولدار پسرفت کرده

 

ثروتمند ترين افراد جهان همگي آي تي من هستند!
 

لري اليسون بدشانس تر از بيل گيتس بود. وي در ماه مارس ۲۰۱۵ (حدود ارديبهشت ۹۴) چيزي در حد ۵۴ ميليارد دلار ثروت داشت اما ثروت او الان با افت ۵/۶ ميليــارد دلار به ۵/۴۷ ميليارد دلار رسيده است.اما از دست رفتن ۵ ميليارد دلار براي بيل گيتس رقمي نبود که زياد به چشم بيايد.

لري اليسون سال گذشته از مديرعاملي شرکت اوراکل کنار کشيد اما هنوز يکي از قوي‌ترين تصميم‌گيران اين شرکت که خودش آ‌ن را بنا گذاشته، محسوب مي‌شود. لري اليسون در ليست ۴۰۰ ثروتمند آمريکا در رتبه سوم (پس از وارن بافت) و در جايگاه دومين ثروتمند صنعت تکنولوژي است.

 زاکربرگ هفتمين آمريکايي پولدار است

 

ثروتمند ترين افراد جهان همگي آي تي من هستند!
 

مارک زاکربرگ ۳۱ ساله در سال ۲۰۱۱ يعني چهارسال قبل ۱۷ ميليارد ثروت داشت اما حالا ثروت او به ۴۰ ميليارد دلار رسيده است. مديرعامل فيس‌بوک از سال قبل تا حالا ۳/۶ ميليارد دلار به ثروتش افزوده شده و براي نخستين‌بار به ليست ۱۰ ثروتمند اول آمريکا راه پيدا کرده و در رتبه هفتم اين ليست ايستاده است.

زاکربرگ در دنياي تکنولوژي در رده چهارم ثروت است. در ماه اوت تعداد کاربران فيس‌بوک به يک ميليارد نفر رسيد. خريد استارت‌آپ واقعيت افزوده OCULUS در سال گذشته و اعلام اينکه هدست‌هاي Rift اين شرکت از اوايل ۲۰۱۶ وارد بازار مي‌شود يکي از دلايل رشد سهام و موفقيت ۳/۶ ميليارد دلاري زوکربرگ است.

 لري پيج و دارايي بدون تغييرش

 

ثروتمند ترين افراد جهان همگي آي تي من هستند!


ثروت لري‌پيج طي چند سال اخير روند ثابتي را طي کرده و بيش از حدود ۳۰ ميليارد دلار بوده است. در ماه آگوست لري پيج گفت که بخشي از مسئوليت‌هايش را به ساندار پيچي، مدير بخش جست‌وجوي خود سپرده است. همچنين تغييرات ساختاري جديدي نيز در گوگل شکل گرفت که تاسيس يک شرکت مادر به نام آلفابت از آن جمله بود.

 اين تغييرات منجر به استقلال بيشتر استارت‌آپ‌هاي زير مجموعه گوگل و تمرکز اين شرکت روي تجارت اصلي خود شد. لري‌پيج هم اکنون دهمين ثروتمند آمريکا و پنجمين ثروتمند صنعت تکنولوژي است.

ذکر موارد بالا حاکي از سودهاي باور نکردني اين صنعت است،سودي که با هزاران سال کار فيزيکي حتي گوشه اي از آن به دست نخواهد آمد.

بيل گيتس شايد معروف ترين فردي بود که در اين زمينه به دارايي خارق العاده ۸۱ ميليارد دلاري رسيد و براي هميشه نام وي ماندگار خواهد ماند،اما بجز او هنوز افرادي ديگري هستند که در اين صنعت مشغول به دست آوردن سودهاي فراواني هستند،سودهايي که حتي به کمک صنعت چاپ و پول چاپ کردن نيز به دست نخواهد آمد!!

منبع: برترين ها


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543