اخبار

تاریخ خبر: 1396/01/06
زمان خبر :11: 59
نوع خبر :خبر

b_News پیش رفتن به سوی موفقیت در اوج مشکلات

arangfilm agency

تمام کسب و کار هاي کوچکي که در شرايط دشوار سخت درگير تقلا هستند محکوم به نابودي نيستند. در واقع حقيقت چيز ديگري است. برگرديد به سال 2009، زماني که اقتصاد امريکا اوضاع مناسبي نداشت. شرکت ها کم کم داشتند با چنگ و دندان راه خروج خود را از آن رکود بزرگ به بيرون باز مي کردند. همان زمان ها بود که گاه و بيگاه خبر بازگشت هاي قدرتمندانه اي در دنياي کسب و کار به گوش مي رسيد.

لارا وينروت پول، مالک خرده فروشي لباس هاي لوکس به نام کاپيتول در کاروليناي شمالي، در آستانه ي خروج از اين کسب و کار قرار داشت. کاپيتول پيش از رکود اقتصادي 10 سال رشد دو رقمي استوار و پايدار را تجربه کرده بود. وينروت پول در کنار چند ميليون دلار سرمايه گذاري روي موجودي و تيمي متشکل از شرکاي ورزيده، روي فروشگاه جديد خود نيز سرمايه گذاري ميليوني سنگيني کرده بود. آيا اين سرمايه گذاري ها و رکود پيش رو، فصل پاياني دفتر حضور وي در دنياي کسب و کار را رقم مي زد؟

پاسخ سؤال بالا قطعاً منفي است. مثل بسياري از کارآفرينان و رهبران دنياي کسب و کار، وينروت پول تجديد سازمان کرد، و از چالش هاي به وجود آمده و احتمال شکست براي بازآفريني خود و رشد مجدد شرکتش بهره گرفت. چگونگي آن را در ادامه مي خوانيد.

 

مدل کسب و کار خود را مورد بازبيني قرار دهيد

 

مثل خيلي از خرده فروش ها، وينروت نيز در دوران پسارکود، با مشکل مراجعه ي کم مشتري مواجه شد. به اين ترتيب او خودش به سراغ مشتريانش رفت. از آنجايي که مدل خرده فروشي بوتيکي کسب و کار وي ديگر کارايي نداشت، او تجربه ي متفاوتي براي مشتري اش خلق کرد که با برندش نيز سازگار بود. پول وينروت از کارکنان خود خواست با مشتريان در منزل قرار ملاقات بگذارند و البسه، کفش و جواهرات خود را مستقيماً به منزل آنها ببرند. حال، شش سال بعد از آن دوران، اکثر فروش کاپيتول در منزل مشتريانش اتفاق مي افتد.

 

راه هاي تازه اي براي گسترش بازار خود بيابيد

 

وينروت پول مي گويد: «کسب و کار دشوار بود چون من در فروشگاه خود گير افتاده بودم و از طرف ديگر به نظارت بيشتري روي موجودي ام احتياج داشتم». او به همراه شريک تجاري خود، اپليکيشن House Account را راه اندازي کرد که اپليکيشن به شدت سازمان يافته اي براي خريد بود. شراکت يک خرده فروش البسه ي لوکس با يک شرکت فناوري در ابتدا براي پول وينروت گسترش محدوده ي فعاليت محسوب مي شد، اما به گفته ي خودش در نهايت «او را به مشتريانش نزديک تر کرد». هاوس اکانت کماکان کسب و کار سکه اي دارد و مشتريانش مي توانند از طريق ايپليکيشن مستقيماً از 450 فروشگاه اقدام به خريد کنند.

وينروت پول نه تنها بازار فروشگاه خود را گسترش داد، بلکه پلتفرمي ايجاد کرد که از طريق آن مي توانست به ديگر مالکين کسب و کار کمک کند آنها نيز بازارشان را توسعه دهند. خودتان را به دانش و تخصص شخص خود محدود نکنيد. شرکايي پيدا کنيد که بتوانند براي به کارگيري بهترين (نه راحت ترين) استراتژي ممکن به شما کمک کنند.

 

اشتباهات و شکست هايتان را با تيم خود در ميان بگذاريد

 

چاندرا جانسون، مالک و مدير نوآوري گالري هنري سوکو که تخصصش در عکاسي است، يک تيم سه نفره ي مجازي را براي خدمات رساني به مشتريان در سرتاسر کشور هدايت مي کند. ارتباطات مداوم، شفاف و کنشگرانه براي تمام کسب و کار هاي کوچک ضروري است؛ مخصوصاً آنهايي که مثل جانسون تا اين حد به کارمندان دورکار تکيه دارند.

وقتي يکي از مشتريان جانسون به خاطر مشکلات ارتباطي در مورد قيمت يک اثر هنري دچار سوء تفاهم شد، او همان کاري را کرد که اغلب صاحبان کسب و کار انجام مي دهند: خودش را مقصر دانست. اما اين تجربه به او کمک کرد از اين زاويه به موضوع نگاه کند که مي تواند از اين اتفاق درس بگيرد. او در اين باره مي گويد: «نمي خواستم خودم را مخفي کنم يا خجالت زده شوم. من مي توانم از اشتباهات و شکست هايم به عنوان فرصتي براي يادگيري و سازگاري با شرايط جديد استفاده کنم».

وقتي کسب و کار شما دچار وقفه شده است و در حالت کنترل خسارت قرار داريد، پيدا کردن راهي براي رشد احتمالاً بعيد ترين فکري است که مي تواند به ذهن شما خطور کند. اما واقعيت اين است که اين دوران ها مي توانند يکي از مثمر ثمر ترين دوران هاي کسب و کار شما باشند. جانسون و گروهش پس از آرايش مجدد گروه خود، راه کنشگرانه تري براي تقويت ارتباطات و آگاهي رساني به مشتران خود پيدا کردند.

جانسون در اين باره مي گويد: «من و تيمم با شکست به رشد مي رسيم. مواجه شدن با ترسهايم براي من يک چالش است و من از اين چالش استقبال مي کنم. غلبه بر مشکلات توانمندساز است و باعث رشد شخصي و حرفه اي من مي شود». اما در نظر داشته باشيد که اگر رهبر کسب و کار سعي کند به تنهايي بر چالش هاي پيش رو غلبه کند، اين اتفاق نخواهد افتاد.

علاقه و اشتياق خود را به وجه تمايز کسب و کارتان بدل کنيد


ظرف چند سال گذشته، بازار ورزش و تندرستي شاهد تکنيک ها و رويکرد هاي تازه اي بوده است که برتري را براي شرکت ها از هر زمان ديگري دشوار تر کرده است. هر وقت کسب و کار شما در فضايي متغير با رقابتي فزاينده مواجه شد، عشقتان به اين کار را به خود يادآور شويد.

تيم دو نفره ي مادر و دختري به نام هاي ليز هيلارد و کلاري هيلارد گري، صاحبان متد استوديويي هيلارد، در فضاي اشباع شده ي بازار فيتنس، به خوبي مي دانستند که رويکردشان بايد منحصر به فرد باشد. اين تمايز براي آنان به اين معني بود که بايد دست به دامان تخصص و علاقه ي خود مي شدند. ليز هيلارد بعد از سال ها تلاش صادقانه در جهت کسب مشتريان وفادار براي کسب و کار مربي گري شخصي خود و سفر به سرتاسر کشور براي محک زدن متد اختصاصي اش، احساس کرد آمادگي لازم براي راه اندازي استوديوي ورزشي خود را دارد.

اما رقابت کار آنها را سخت مي کرد. خود هيلارد مي گويد: «ما در آن برهه مي دانستيم يا بايد جا بزنيم و دست از کار بکشيم، و يا سرمان را پايين بيندازيم و بيشتر تلاش کنيم». آنها بلادرنگ تلاشي چندبرابري را شروع کردند و به افتتاح باشگاه و عرضه ي جنبه هاي منحصر به فرد متد ورزشي خود و همينطور خودشان به عنوان مغز متفکر پشت اين ايده شتاب قابل توجهي بخشيدند. آنها مي دانستند که تجربه ي حرفه اي و شخصيتشان، با تمام عشق و قدرتي که در وجودشان داشتند، به اندازه ي متد منحصر به فردي که عرضه مي کردند اهميت دارد.

رويکرد منحصر به فرد و شخصي آنها نتيجه داده است و آنها موفق شده اند کسب و کار خود را تا بيش از 40 کلاس هفتگي و مجموعه اي از ويديوهاي ورزشي قابل دانلود گسترش دهند. متد ورزشي آنها با استقبال خوبي مواجه شده است و هيلارد و گري کسب و کار دوم خود را نيز به راه انداخته اند.

مشکلات اقتصادي، رقابت و اشتباهات گوناگون مي تواند صاحبان کسب و کار هاي کوچک را براي بازگرداندن شرايط به اوضاع پيشين وارد حالت دفاعي کند. اما اين دشواري ها از طرف ديگر مي توانند موتور تحول شرکت ها شوند. همه ي اينها به رويکردي بستگي دارد که در قبال اين مشکلات در پيش گرفته مي شود.
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoEmirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (55)5490543