اخبار

تاریخ خبر: 1395/12/24
زمان خبر :09: 55
نوع خبر :خبر

b_News عروسک ها به کمپپین چهارشنبه سوری بی خطر پیوستند

arangfilm agency

کمپين "چهارشنبه سوري بي خطر" با استفاده از شخصيت ها و عروسک هاي محبوب فيلم ها و سريال هاي عروسکي درسطح شهر تهران اجرا شده است.

چهارشنبه سوري يک جشن و سنت ديرينه ي ايراني هاست که در آيين نوروز و جشن هايي که از ديرباز در اين ايام برپا ميشده جايگاهي خاص داشته است.
اما طي سالهاي اخير استفاده از مواد منفجره و محترقه اين سنت ديرينه را به نوعي بحران اجتماعي براي خانواده ها و جامه تبديل کرده بود و به دليل خسارت هاي شديد جاني و مالي که به بار آورده بود، تبليغات گسترده اي در حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي براي پيشگيري از خطرات ناشي از کاربرد مواد آتش زا و منفجره وجود داشت.

 

عروسک ها به کمپپين چهارشنبه سوري بي خطر پيوستنددر واقع هر سال با آغاز اسفند ماه و نزديک شدن به اين روز که شب چهارشنبه ي آخرسال است، دستگاه هاي مختلفي نظير نيروي انتظامي و ... براي پيشگيري از خطرات و حفظ امنيت شهروندان اقدامات متعددي را صورت ميدادند.

لذا کم اثر بودن اقدامات پيشگيرانه منجر به شکل گيري کمپين هاي تبليغاتي در رسانه تلويزيون و حتي نمايش صحنه هاي دلخراش مصدومين اين آتش بازي ها شده بود. اما همچنان موضوع چهارشنبه سوري و خطرات بي شمار آن چه براي کساني که اقدام به تهيه و استفاده مواد منفجره ميکردند و چه کساني که از خطرات و صدمات چنين رويکردهايي آسيب مي ديدند، پيوسته وجود داشت.

 

عروسک ها به کمپپين چهارشنبه سوري بي خطر پيوستنداما امسال بعد ازحادثه ي غم انگيز آتش سوزي و فروريزي ساختمان پلاسکو در قلب تهران که منجرشد چند تن از آتش نشانان شهر جانشان را از دست بدهند، مردم تهران در اقدامي که در شبکه هاي مجازي شکل گرفت، کمپين تحريم استفاده ازمواد منفجره و اتش زا را در حمايت و تکريم و احترام آتش نشانان شهرشان ترتيب دادند و اين تبليغات شکل ديگري به خود گرفت.

سازمان زيبا سازي شهرداري تهران نيز در همين راستا با استفاده از شخصيت هاي عروسکي محبوب فيلمها و کارنون ها، کمپين محيطي چهارشنبه سوري بي خطر را اجرا کرده است.

عليزاده رييس سازمان زيبا سازي در گفتگو با " ام بي اي نيوز" در اين رابطه اظهار داشت: طرح هايي که همراه با شعار هاي متفاوت ترنسبت به پيا م هاي تبليغاتي بيلبوردها اين روزها در سطح شهر نمايش داده ميشود براي تشويق کودکان و نوجوانان وهمه اقشاربه عدم استفاده از مواد آتش زا و خطرناک است که در اين کمپين از عروسک هاي محبوب و حتي نوع گويش آنها استفاده شده است.

وي گفت: اين طرح با همکاري خانه عروسک و زيباسازي در آستانه ي سال نو اجرا شده و خانم مرضيه برومند رييس خانه ي عروسک و کارگردان و جمعي از هنرمندان عروسکي دراجراي هرچه بهتر و موفق تر اين طرح همکاري صميمانه اي داشتند.

 

عروسک ها به کمپپين چهارشنبه سوري بي خطر پيوستنداين عروسک هاي محبوب از فيلم ها وسريال هايي نظير: کلاه قرمزي و پسرخاله، شهرموشها، خانه مادربزرگه، زي زي گولو و جناب خان انتخاب شده اند و همه صاحبان معنوي و غيرمعنوي اين عروسک ها و همچنين صداپيشگان آنها دراين حرکت جمعي همکاري و مشارکت داشتند.
با اين کار سعي شده تا با طراحي تصاوير و شعارهاي تاثيرگذار و متفاوت مخاطبان را به يک چهارشنبه سوري بي خطردعوت کنيم.

 

عروسک ها به کمپپين چهارشنبه سوري بي خطر پيوستند

ام بي اي نيوز


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315