اخبار

تاریخ خبر: 1395/12/21
زمان خبر :13: 04
نوع خبر :یادداشت

b_News ارتباط برندینگ، مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ

arangfilm agency

معمولاً در کسب و کارها برندينگ رو زير مجموعه مارکتينگ ميدونند، به اين معني که يکي از اجزاي مارکتينگ يک کسب و کار، برند اون هست، براي برند تعاريف بسيار زيادي وجود داره و اگر علاقه داريد تعاريفش رو بدونيد تو اينترنت کافيه جستجو کنيد. اينجا ما ميخوايم به ارتباط برندينگ، مارکتينگ و ديجيتال مارکتينگ بپردازيم.
نکاتي که در مورد برندينگ برامون مهمه، ارزش هاي برند، هويت برند و مسيريه که برند ما قراره طي کنه، اگر بخوايم جداگانه توضيحي براي هر کدوم داشته باشيم، ميتونيم بگيم:


ارزش هاي برند / Brand Value :
ارزش هايي هستند که شما ميخواهيد مخاطبانتان، شما را با آنها به ياد داشته باشند، به عبارتي حس مخاطبان را جوري مديريت و هدايت کنيد که به آن چيزي که شما دوست داريد فکر کنند، براي مثال اگر يکي از ارزش هاي برند شما شفافيت يا Transparence باشد به اين معني است که در رفتار برندتان هميشه بايد اين مورد نشان داده شود، دقت کنيد….رفتار برندتان يعني رفتار خودتان به عنوان مديرعامل، رفتار کارکنان، رفتار سرويس يا محصولاتتان(به زبان ديگر ويژگي هاي فيزيکي و غير فيزيکي آنها) و…..، نکته ي آخر اينکه برندها معمولا چندين ارزش برند را براي خودشان انتخاب ميکنند و طبق آنها رويکردشان را در بازار نسبت به مشتريان تنظيم ميکنند، در دنياي انسان ها نيز ارزش برند داريم….اگر هر انسان را برند تصور کنيم، ويژگي هايي که با آنها فردي را به ياد مي آوريم ارزش هاي برند آن انسان است.

هويت برند / Brand Identity :
زماني که برند “کفش ملي” به گوشتان ميخورد ياد چه کاراکتر و شخصيتي ميوفتيد؟ زماني که برند “اسکچر يا نايکي” را مي‎شنويد چطور؟ وقتي نام برند “ردبول” را ميشنويد چه شخصيتي را متصوريد؟ وقتي برند “راني” را مي شنويد چطور؟
بله درسته … هر برند براي خود شخصيت و هويتي دارد که صاحبان کسب و کار به صورت خودآگاه يا ناخودآگاه آن را ميسازند، در نظر بگيريد که مشتريان شما صندلي يا ميز نيستند….آنها انسان هستند و بايد مثل انسان ها با آنها رفتار کرد، پس برند شما ناچارا بايد هويت و شخصيت داشته باشد وگرنه ارتباط مشتريان با آن تقريبا غير ممکن خواهد بود، اگر هوشمند عمل کنيد خودتان شخصيت برند خود را در ذهن مخاطبان ميسازيد(ردبول) و گرنه اين مشتريان هستند که براي شما شخصيت انتخاب مي‌کنند(سايپا)
digital-marketing-


مسير برند / Brand RoadMap :
يک انسان در مسير خود تغيير ميکند…پير ميشود…..حکمت و خردش بيشتر ميشود…عاقلانه تر واکنش نشان ميدهد، برند شما در مسير خود چه تغييري خواهد کرد؟ آيا در کنار اهداف فروش، به برند خود در ۵ سال آينده فکر کرده ايد؟ اين موارد و جزييات ديگر همه در يک مجموعه به نام Brand Road Map خلاصه مي‌شود.

توجه کنيد که موارد بالا از مهمترين عملکردهايي هست که يک مدير برند براي شما ميتواند داشته باشد، بعد از برند، خيلي مختصر به موضوع مارکتينگ ميپردازيم:

بازريابي / Marketing :
اگر ماهي گيري را فروش بدانيم…….واحد مارکتينگ هست که به ماهي‎گير ميگويد در کدام درياچه تورش را بياندازد، چه نوع ماهي را صيد کند و با چه قيمتي در کدام بازار ماهي را به فروش برساند.
سوال خيلي مهم:
مطمئن هستيد که کسب و کار شما تيم يا فردي رو در مارکتينگ دارد؟ آيا واقعا تفاوت فروش و مارکتينگ را در عمل مي دانيد؟
براي موضوع مارکتينگ هم تا دلتان بخواهد تعريف وجود دارد…..کافيه به گوگل مراجعه کنيد، ما اينجا ميخوايم ارتباطات رو بررسي کنيم.

digital-marketing-

imarketor


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315