اخبار

تاریخ خبر: 1395/12/17
زمان خبر :11: 11
نوع خبر :خبر

b_News دختری در حباب

arangfilm agency
 
 
 
 
 
 
 
 
 
يک شرکت ژاپني به‌نام Vinclu به‌تازگي از دستيار مجازي خود به‌نام Gatebox رونمايي کرده است. اين دستيار، يک دستگاه روي ميزي است و ازآن به‌عنوان رقيب Alexa، دستيار ديجيتال شرکت آمازون ياد مي‌شود.

Gatebox به‌شکل استوانه‌اي طراحي شده است و انيميشني از يک شخصيت مؤنث را با کمک هولوگرام به‌تصوير مي‌کشد. اين شخصيت به‌طور فعال با کاربر گفتگو مي‌کند و اطلاعات متنوعي را از آب و هوا گرفته تا وضعيت خانه در اختيار او قرار مي‌دهد، مي‌تواند به فرد پيامک بزند يا تأسيسات خانه را کنترل کند. برخي از ويژگيهاي Gatebox مشابه Alexa است. تفاوت اصلي بين اين دو، نمايش تصويري دستيار مجازي است که Alexa فاقد اين ويژگي است. اين دستيار طوري طراحي شده است که کاربر، احساس مي‌کند موجودي زنده در خانه‌اش زندگي مي‌کند و هميشه حضور دارد و مراقب همه چيز هست.

طبق گفته شرکت سازنده، اين دستيار قادر به تشخيص الگوي خواب و بيداري و عادات کاربر بوده و حتي قادر است در مورد تغييرات آب و هوايي هم به کاربر هشدار دهد. يکي از مواردي که به‌عنوان ايراد اين دستگاه مطرح شده، اين است که کاربر براي برقراري ارتباط کلامي با آن، مجبور است دکمه‌اي را که روي دستگاه تعبيه شده فشار دهد؛ برخلاف Echo، بلندگوي هوشمند آمازون. البته شايد بتوان اين را يکي از مزاياي Gatebox دانست و به‌نظر مي‌رسد با اين ويژگي، حريم خصوصي بيشتر در امان است زيرا دستگاه به‌طور پيوسته و خودکار در حال گوش دادن به صداهاي محيط اطرافش نيست. بر اساس گزارشات، تعداد محدودي از دستگاههاي Gatebox در سال 2017 پيش فروش خواهند شد . قيمت اين دستگاه حدود 2500 دلار اعلام شده است.

شرح عکس : موجود مجازي درون حباب Gatebox، به‌طور فعال با کاربر گفتگو مي‌کند و حتي قادر است تأسيسات خانه را کنترل کند

شبکه


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315