اخبار

تاریخ خبر: 1395/12/10
زمان خبر :08: 33
نوع خبر :خبر

b_News چرا ایمیل‌مارکتینگ هنوز هم روش پربازدهی است؟

arangfilm agency

در ميان تمام ابزارها و روش‌هاي بازريابي ديجيتال، يکي هست که بيشترين بازدهي و البته تقريباً بيشترين عمر را هم دارد: ايميل مارکتينگ.

با اين‌که بيشتر از ۱۵ سال از اولين ايميل‌هايي که به قصد جلب نظر مخاطبان و افزايش فروش ارسال مي‌شد مي‌گذرد و اين مدت اين همه روش و ترفند جديد و متنوع بازاريابي به وجود آمده، اما هنوز ايميل‌هايي که به مشتريان يا بازار هدف يک برند ارسال مي‌شوند به طور متوسط براساس نتايج به دست آمده از کسب‌وکارهاي مختلف، حدود ۳۸ برابر بيشتر از مسيرهاي ديگر بازاريابي به نتيجه مي‌رسند.


هفت دليل مهم وجود دارد که بدانيم چرا بايد ايميل‌ها يک جاي مهم از استراتژي بازاريابي ما باشند:

اول - ايميل‌ها بيشترين تعداد کاربر را دارند

با اين‌که شبکه‌هاي اجتماعي مختلف کاربران بسيار زيادي دارند اما ايميل هم‌چنان از هر شبکه اجتماعي پرطرفدارتر است. براي داشتن يک اکانت در اينستاگرام، فيسبوک يا توييتر اول از همه بايد يک ايميل آدرس داشت. در واقع مي‌توانيم بگوييم هر کاربر فعال در اينترنت يک ايميل فعال هم دارد.
به طوري که تحقيقات گروه Radicati، يک مجموعه تحقيقات در حوزه تکنولوژي، نشان مي‌دهد تا پايان سال ۲۰۱۷ نزديک به ۵ بيليون ايميل آدرس فعال در جهان وجود خواهد داشت.


دوم - مستقيم به مخاطب شما مي‌رسد

اگر تحت هر شرايطي قرار شد بين يک دنبال‌کننده جديد در اينستاگرام و يک ثبت‌نام جديد در ايميل خبرنامه‌تان يکي را انتخاب کنيد، بدون هيچ ترديدي ايميل را دريابيد. در بهترين حالت قرار است چند نفر پست شما را در اينستاگرام ببينند؟ آيا امکان لينک مستقيم به عمليات خاصي را داريد؟ در حالي که اگر يک سرويس درست براي ارسال کمپين‌هاي ايميلي‌تان داشته باشيد، حداقل ۹۰٪ آن‌ها را راهي inbox مخاطب‌تان کرده‌ايد و از آن مهم‌تر مي‌توانيد call to action هاي مشخصي هم تعريف کنيد.


سوم - بيشترين ميزان کليک را دارد

يک بازارياب ديجيتال هميشه در حال مقايسه‌ي بازدهي و نرخ تبديل هر کدام از ابزارهايش با يکديگر است. همان‌طور که در مورد قبلي گفتيم تعريف محتوا و ورودي‌هاي درست در ايميلي که براي مخاطب ارسال مي‌کنيد فرصت بيشتري در اختيار شما مي‌گذارد تا مخاطب را دست به همان‌جايي که مي‌خواهيد هدايت کنيد. تحقيقات Adobe در سال ۲۰۱۶ که نزديک بخ ۶۰۰ بازارياب ديجيتال به آن پاسخ داده‌اند، مي‌گويد که شصت درصد کساني که يک ايميل استاندارد را باز مي‌کنند حداقل روي يکي از لينک‌هاي آن کليک خواهند کرد.


چهارم – بيشتر از بقيه قابليت شخصي‌سازي دارد

اگر از يک سرويس ارسال ايميل خوب استفاده کنيد، مي‌توانيد براساس مواردي که از مخاطب‌تان مي‌دانيد، ايميلش را شخصي سازي کنيد. البته که براي اين کار بايد قبل از اين‌که به ايميل آدرس او برسيد، سناريو و مسيري را که مخاطب شما درگير آن مي‌شود در يک تصوير بزرگ و با تمام جزئيات تاثيرگذار ببينيد و جاهايي را که مي‌توانيد از ديتاي رفتار کاربر يا حتي اطلاعاتي که از خودش مستقيم مي‌پرسيد مشخص کنيد و بر اساس مجموع اين ديتا، ايميل شما قابل شخصي‌سازي است. ساده‌ترينش اين است که به جاي کاربر محترم مي‌نويسيد رضاي عزيز.


پنجم – يکي از ارزان‌ترين ابزارهاست

هزينه‌ي يک کمپين بازاريابي ايميلي به قدري کم هست که با يک ميزان بودجه‌ي مشخص بتوان بازه‌ي بزرگ‌تري از مخاطب را هدف قرار داد. در مقايسه با ابزارهاي ديگر ديجيتال، ايميل‌ها اگر درست طراحي و ارسال شوند مي‌توانند ارزش‌آفريني بسيار بزرگ‌تري ايجاد کنند و روش مقرون به صرفه‌اي هستند.


ششم – قابليت مديريت راحت‌تر براي کاربر دارد

همان اتفاقي که چند سال پيش باعث نگراني بازارياب‌هاي ديجيتال شده بود، يعني تب‌گذاري و جداکردن انواع مختلف ايميل‌هاي دريافتي توسط جيميل و بعد هم باقي سرويس‌دهنده‌ها، حالا ديگر يک فرصت به شمار مي‌رود. امکان مدريتي که صندوق پستي جيميل به کاربر مي‌دهد خيالش را راحت مي‌کند که ايميل مزاحم و صندوق نامنظمي نخواهد داشت و هر جا که بخواهد مي‌تواند دنبال ايميل موردنظرش بگردد. به همين دليل کاربران با ريسک کم‌تري ايميل‌شان را در خبرنامه‌ها و اطلاعيه‌هاي سرويس‌ها و وب‌سايت‌هاي مختلف ثبت مي‌کنند و راحت‌تر با آن‌ها تعامل دارند.


هفتم – ابزاري آشنا براي مخاطب است

ديگر ايميل مارکتينگ به قدري مسيرهاي مختلفي را رفته و در کسب‌وکارهاي مختلف وارد شده که کاربران هم آشنايي بيشتر با آن دارند. تا چند سال پيش هر فرستنده‌اي به غير از افرادي که مي‌شناختند، يک ايميل تبليغاتي بود. اما امروز تجربه کاربر به او نشان داده که با ايميل مي‌تواند چه اطلاعاتي را به دست آورد يا به عنوان مثال چه موقعيت‌هاي خريد و فعاليت جديدي داشته باشد. به همين دليل محتواي داخل ايميل مهم است و متوسط ميزان باز شدن ايميل‌هايي که به قصد بازاريابي محصول يا سرويسي خاص ارسال مي‌شوند، هر سال درصد بالاتري را به خودش اختصاص مي‌دهد.

ام بي اي نيوز


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315