اخبار

تاریخ خبر: 1395/11/29
زمان خبر :11: 10
نوع خبر :خبر

b_News بهترین طراحی های بسته بندی سال 2016 (قسمت اول)

arangfilm agency

 

2016سالي پر از تغيير بود که البته اين دگرگوني ها چندان براي صنعت ديزاين عجيب نيستند. خلاقيت حد و مرز نمي شناسد و از موانع عبور مي کند.
انتخاب بهترين پروژه هاي بسته بندي يکي از محبوب ترين فعاليت ها است. انتخاب هاي سايت packaging of the world به بازتاب عشق آن به طراحان مبتکر مي پردازند. اين گرايش هاي مفيد و موثر را از دست ندهيد. در زير بدون هيچ نظم و ترتيب خاصي بهترين پروژه هاي بسته بندي در سال 2016 به شما عرضه مي شوند:

 

بسته بندي سس سويا 丸莊醬油 توسط هان-چينگ هوانگ
丸莊醬油 نام يک برند سس سوياي مشهور در تايوان است اما بسته بندي محصولات آن هنوز شکل سنتي و ساده خود را حفظ کرده اند. بنابراين در پي برند سازي مجدد شرکت، هان-چينگ هوانگ طراحي مجدد logotype و ديزاين تازه بسته بندي سس سويا را در پيش گرفت. اين تسخه تازه از طراحي بسته بندي به خصوص براي آن دسته از افراد يا گردشگراني مناسب است که قصد خريد سس سويا به عنوان سوغاتي يا هديه فصلي را دارند.

 

بهترين طراحي هاي بسته بندي سال 2016 (قسمت اول)

ايده طراحي بسته بندي شير موز واقعي توسط دانگووک يون
چه اتفاقي مي افتاد اگر مي توانستيد با پوست کندن و فشار دادن يک عدد موز تازه از آن شير موز واقعي بنوشيد؟ اين بطري شير موز طوري بسته بندي شده است که يک موز واقعي را برايتان تداعي مي کند. با يادآوري احساس و خاطره پوست کندن يک موز، اين ايده بسته بندي مي تواند ضمن تداعي حس گاز زدن از يک موز واقعي، بر روي تازگي و شيريني شير موز فوق نيز تاکيد کند.

بهترين طراحي هاي بسته بندي سال 2016 (قسمت اول)

ما عاشق اين ساس ها هستيم. ايده طراحي بسته بندي انبردست به شکل ساس توسط ايگور ميتين
نقاشي بسته بندي با رنگ هاي برند کار سختي نيست اما اين شرکت قصد دارد تا تصوير انبردست را درون تصوير ديگري حل کند. بنابراين، به استخدام کسي روي آورد تا بتواند چنين تغييري را به سرعت اعمال کند. در نتيجه، ايده طراحي اين ساس ها مطرح شد. شکل بدن بيشتر ساس ها شبيه به انبردست است. فک و دندان هاي قدرتمند آن ها شکل انبر دست را براي ما تداعي مي کنند. ساس ها در اندازه و شکل هاي مختلف موجود در طبيعت به ما اجازه طراحي و نمايش انواع مختلف انبردست ها را مي دهند. رنگ بدن ساس ها (زرد و مشکي) مشابه با ساختار انبردست ها، به ترکيب همه تصاوير ساس ها با کل مجموعه برند منجر مي شود.

بهترين طراحي هاي بسته بندي سال 2016 (قسمت اول)

پروژه دانشجويي طراحي بسته بندي ني دار آبميوه
بسياري از نوشيدني ها به علت قيمت پايين و شرايط راحت و مناسب در بسته بندي هاي Tetra Pak کارتوني عرضه مي شوند. براي نوشيدن از يک بسته Tetra Pak شما بايد از يک ني استفاده کنيد که معمولا به دليل اتصال به خارج از Tetra Pak آسيب پذير نيز هست. علاوه بر اين، با توجه به جنس پلاستيکي و پوشش وينيلي ني ها بنا به يک سري دلايل بهداشتي، منابع فراواني به هدر مي روند. در اين بسته بندي هاي جديد، جنس ني و Tetra Pak هر دو از يک تکه کاغذ است. با توجه به افزايش احتمال سالم ماندن ني و عدم نياز به هر گونه ماده تشکيل دهنده اضافي، محيط زيست و فضا هر دو حفظ مي شوند.

بهترين طراحي هاي بسته بندي سال 2016 (قسمت اول)

ايده طراحي بسته بندي گوش پاک کن هاي "Lawna" توسط آن هوانگ
اين نمونه طراحي بسته بندي نقشي جالب براي استفاده از بسته هاي گوش پاک کن و تعامل بيشتر با مردم را ايفا مي کند. اين نوع بسته بندي بسيار جذاب تر از بسته بندي هاي موجود در بازار است. قسمت جالب اين طراحي، بدن گوسفند است که ساخته شده از يک تکه کاغذ محکم، قابليت تا شدن و تشکيل سطحي صاف و آسان براي ذخيره سازي را دارد.

بهترين طراحي هاي بسته بندي سال 2016 (قسمت اول)

ايده طراحي بسته بندي "قدرت را بنوش" توسط کريستين ريورا
کريستين ريورا با جسارت فراوان دست به طراحي اين ليوان هاي کاغذي با الهام از جنگ ستارگان زد. استفاده از ني به عنوان ادامه شمشير نوري حتما توجه افرادي را به سوي خود جلب خواهد کرد.

بهترين طراحي هاي بسته بندي سال 2016 (قسمت اول)

طراحي بسته بندي غذاي حيوانات خانگي "Bon Appetite" به وسيله مارسال پي
طراحي بسته بندي پيشنهادي براي غذاي حيوانات خانگي "Bon Appetite" محصول شرکت "Affinity Ultima" مخصوص خط توليد يک نوع غذاي سگ کوچک است. ايده اصلي، القاي طعم عالي آن بود بنابراين درب قرمز بسته بندي محصول، زبان آويزان يک سگ خوشحال را تداعي مي کند. اين طراحي غير منتظره و البته چشم نواز است.

بهترين طراحي هاي بسته بندي سال 2016 (قسمت اول)

طراحي بسته بندي کيک "Marais" توسط استوديو طراحي گرافيک "Latona Marketing Inc."
معمولا جعبه هاي هديه به سادگي و با نظمي قراردادي کيک را در خود جاي مي دهند. به هر حال، بسته بندي جعبه هاي کيک هاي جداگانه ما با بقيه تفاوت دارد. ما با تمرکز بر روي يک نمونه طراحي، ضمن کاهش هزينه ها از کل شش سطح موجود استفاده مي کنيم. به اين ترتيب امکان خلق مجدد هر نوع صفحه کليد فراهم مي شود. با بکارگيري طراحي فوق، شرايط مناسب براي ساخت صفحه کليد در ابعاد مختلف، از صفحه کليد هاي کوچک گرفته تا پيانو هاي بزرگ 88 کليدي و حتي بزرگ تر نيز به وجود مي آيد.

بهترين طراحي هاي بسته بندي سال 2016 (قسمت اول)

آسمان حد و اندازه دارد! ايده طراحي بسته بندي عسل "Abeeja" از سوي آندرس گوئررو
"Abeeja" نام يک پروژه شخصي متعلق به يک تهيه کننده محلي کوچک است که دوست دارد عسل توليدي خود را تا جاي ممکن به مقاصد دور دست صادر کند. زنبور هاي کارگر با پرواز در مزارع گل ليموي "مورسيا" به جمع آوري گرده ها مي پردازند. زنبور ها با استفاده از اين گرده ها عسلي را توليد مي کنند که تا حد کمي طعم ليمويي دارد.

بهترين طراحي هاي بسته بندي سال 2016 (قسمت اول)

پروژه دانشجويي طراحي بسته بندي قابل استفاده مجدد چاقو توسط الي جانگ
هدف از اجراي اين پروژه طراحي يک نوع بسته بندي چاقو در سايه برندي پر سابقه، حافظ محيط زيست و کيفيت محصول و در عين حال چند کاربردي است. با توجه به عنصر طول عمر محصول، الي جانگ به طراحي يک نوع بسته بندي چوبي خاص براي چاقوي سرآشپز "Victorinox Rosewood" روي آورد. نکته اين بسته بندي نه فقط ايفاي نقشي محافظتي طي روند حمل و نقل بلکه کاربرد بلند مدت و روزمره آن براي مصرف کننده و طراحي يک نوع محفظه است که قابليت استفاده به عنوان يک تخته گوشت را نيز داشته باشد.

بهترين طراحي هاي بسته بندي سال 2016 (قسمت اول)

ام بي اي نيوز


بر چسب خبر :


توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

arang logoTehran Office : unit 6, no 16, Shenasa ST,In front of Mellat Park's main door,Valiasr St
Tel:+98 (21)26207324-56
Emirate Office : 10th floor, X2 Tower Jumairah Lakes Towers, Dubai-UAE
Tel:+971 (50)1421315